Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade c. ovarian, malign. stadiul 1 se pare.
..asa ca sa ne bucuram ca suntem sanatoase. alaturi de puiutii nostri!
Fetele ms pentru gandurile bune.

Jade desi initial am zis ca nu ii iau piticului de ziua lui vreun cadou special, dupa ce am vaz masa de lucru pe care tu ai "ochit-o" m-am cam razgandit. Mai caut spe net sa vad ce ii aleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Kora multa sanatate si puiutului tau sa se faca bine repede..off ce mii frica de orice iese pe piele acum
si daca are ruseola infantum, ii dai ceva? ai mers la dr sau si acasa poate sa ptimeasca tratament bebele...mie mi sa facut frica tare de bolile copilariei acum, si din cauza asta am decis cu mare greu sa ii fac toate vaccinile

Jade am uitat sa mentionez ca a primit si jucarii dar toate din lemn, deci are o varietate fr mare de jucarii din lemn, si e fascinata de ele, se joaca nu se plictiseste inca de ele

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Marryan, mamico, nu mai fi asa de panicoasa. copiii se nasc cu multe pete. unele dispar altele nu. cele mai multe sunt inofensive. ce fel sunt petele valeriei? Cat de mari, iesite in relief sau plane, ce culoare au, e modificata textura pielii injurul lor?

Nu te mai gandi la prostii ca innebunesti..

nici eu nu am putut citi in totalitate povestile monicai si a lui bibi...stiu ca bibi suferea de un sindrom greu de dus. o anomalie genetica. cat despre moca...alunitele sunt periculoare mai ales cand le si expui la soare. melanomul are o evolutie rapida uneori. si eu trebuie sa ma duc sa ii analizez niste alunite. medicul mi a interzis total plaja ceea ce inseamna ca eu la mare ma voi duce in septembrie mereu ca sa nu ma complic cu straturi de creme in iulie-august.

mai e cineva fara menstruatie , ca mine?

Bujo, ma bucur ca acum e bine pitica si ca ati trecut de operatie!:*

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade... Ela nu merge singura, abia de o manuta de cateva zile, insa ii e cam frica si ma cam cauta cu manuta libera ...

Marryan,, si eu am in cap o alunita care a crescut f mult in sarcina, e cat un bob de mazare acum , e culoarea pielii ..
ela are pe burta semn, cele plane nu sunt periculoase..

KLAU,, si eu vreau masa care ne0a aratat-o JADE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

klau , sa dea Dzeu sa se faca bine , are mari sanse , a fost descoperit devreme
am si eu o cunostinta care in decembrie a fost diag cu cancer ovarian stadiul 2 spre 3 , asta dupa ce 2 luni a fost tratata de probleme la bila !!!
in iulie a fost declarata vindecata total
tratamentul a fost facut in Franta

marryan ce cadouri frumoase a primit si ce multeee
sa se bucure cu placere de ele

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Marryan, pt bolile copilariei se da doar antitermic pt febra de la inceput. sunt virale si trec de la sine. au un pattern pe care il recunosti usor: febra mare cateva zile, neexplicata urmat de eruptia pe piele. in unele boli apare si rosu in gat. se pot confunda cu o alregie doar daca nu a existat febra de debut.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

deci sa inteleg ca va place masuta ? atunci sigur pe asta o iau , eram cam in dubii

cu alunitele si eu sunt stresata :(( si mai am si una care tot mi o scarpina T si parca a inceput sa se modifice
bineinteles ca mi e frica sa ma duc la dr :((

si eu cand vad poza lui Bibi mi se strange stomacul
ce copil frumos a fost :((

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

oana, sei la fetita pata de pe picior e plana ca de altfel si alinuta, parca e alunita asa cred eu, insa poate sa fie si accea i pata ca nu este iesita din relief, doar ca e mai intunecata ca cea de la picior, chiar si cind o vede cineva pentru prima data..imi zice vai ce pata are pe mina

in schimb alunita mea e jos la pasa pe o buza si a crescut maricica in timpul sarcinii acum sunt fr atenta cind ma spal sa nu i fac ceva

oana eu CM il am de la nici 6 luni cind avea fetita, si primele 3 luni fr abundent, insa nu dureros, acum e regulat si ca timp si ca cantitate si tot fara dureri...
fetelor cu Cezariana cit v-au spus medicii vostri sa faceti pauza pentru a concepe al doilea bebe?

eu ma gindesc serios deja la al 2-lea bb, stiu ca va fi greu, dar nu vreau pauza prea mult ca apoi nici nu am sa mai vreau cine stie..


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Marryan esti curajoasa daca vrei bb2 repede ! Te felicit ! Legat de alunite, cred ca e mai bine sa megi la un control decat sa stai in dubii... Sa te linistesti
Jade cu multa speranta se poate vindeca orice. Problema e ca odata ce ai avut o forma sau alta de c. malign, exista teama de recidiva in timp...
Legat de cadou, Sei, Jade, oare cate masute au pe stoc??? Eu mai studiez pe net cu sotul, dar masuta aia e super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

marryan , mie dr mi a spus , cand ma duc la controlul de 1 an sa fiu deja gravida :D
si eu mi as mai dori un copil , maine l as face , dar din pacate nu prea se mai poate...

klau , asa este , odata diag un cancer , sansele sa reapara sunt destul de mari
asa i a spus si tipei respective , numai Dzeu stie ce o sa fie

_


de T 11+


Mergi la inceput