Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

va multumim frumos tuturor

may ati pus samanta pt bibi 2 ? :D

seidana tu nu ii rupi turta Elei ? sau nu se practica pe la voi
am vazut pozele voastre , Ela o frumusete ca de obicei , si ce bucalata este hi hi , l a intrecut pe T :D
si Dani este frumos frumos si blooond ca o papusa
nu stiu de ce , dar nu am putut deschide toate pozele
a mai patit cineva asta ?

andreea cum a fost in concediu ? Andrei ce face ?

rach felicitari pt maseluta
Anastasia o sa fie o diva ! :D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Am vazut si eu pozele
Ela, este o superba, la fel si Nasti !!!

Am vazut si poze cu Teo, Razvanel si Paul, niste scumpei :)

MEniul nostru:
ieri
dimi- branzica de capra cu para refuzata (am papat eu de-am spart ca era delicioasa)
amiaza - piure de legume cu carnita de pui
seara - (cam 2h dupa pranz) salata mea (avocado, rosii si ulei de masline si putin suc de lamaie)
intre mese: para, mar, lamaie

azi
dimi- branzica de capra cu para refuzata i-ar m-am sacrificat
amiaza - piure de legume cu carnita de pui
seara - probabil o sa ii dau iaurt din lapte de capra
intre mese: para, mar, banana, coarne





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

intrebare

Stiu ca lui Noa de dbunny i s-a mai intamplat sa aiba o tzatzica mai mare decat cealalta. S-a mai intamplat la altcineva?
Bibi are o tzatzica mai maricica si parca in ultimul timp a crescut si mai mult.
Astept acum telefon de la duty doctor sa vada daca e cazul de o consultatie…, ca asa e pe aici… nu te vede doctorul decat daca trebuie…


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

May nu-mi vine sa cred.Am intrat in seara asta sa pun fix aceeasi intrebare.Tatzica dreapta e mai umflata si la palpare simt asa ca o moneda de 50 bani mai tare.Ce sa fie?Vineri o sa mergem la vaccin si o sa intreb medicul, dar sincer nu am asa mare incredere in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

tot dreapta si la a mea. dar nu se simte nimic tare.
am fost la dr si mi-a spus tot ca si asistenta ca ar fi ceva hormonal si ca e des intalnita faza la fetite.
dar, fiindca i s-a marit mai mult in ultimul timp o sa vb cu un pediatru si ma contacteaza peste o saptamana. asta era dr generalist.
peste o luna m-a chemat la control.
i-a masurat aureola cu o linie, a palpat-o si cam atat.

sa-mi zici te rog ce-ti zice doctorul.

noi am avut tzatzica mai maricica un pic de mai demult. si dr din ro si asistenta de aici de la vaccinari mi-au zis ca-i hormonala treaba.
ce m-a speriat e ca de cateva zile parca s-a marit si mai mult. bine, acum nu va ganditi ca e super mare. e un pic mai reliefata.


jade, am exersat doar :P
samanta de al doilea nu stiu daca mai punem. deocamdata nu ne permitem...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Maryyan ,Raluca si eu ma gandesc ca o fi candidoza,maine dimineata sun la pediatru sa vad cand ne poate primi la un consult ,tocmai ziceam azi ca au disparut si cand colo iar a aparut o iritatie urata ca niste bubite pe pasa .
Daca a facut acum ,e posibil sa o aiba tot timpul ? Adica peste cateva luni sa reapara ?

Ionela ce mare si grasun e Tudor !!! Sa ne povestesti mai des de el

Pozele strugurasilor sunt minunate ! Niste copii foarte reusiti ,se vede ca sunt facuti din dragoste

Menu-ul de azi : (eu tot incerc s-o strang la burtica)

-banana cu afine
-mamaliga cu branzica de vaci si iaurt
-piure de cartof cu jumate de galbenus
-orez cu lapte si scortisoara








Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani Tudor!! sa ai parte numai de bucurii in viata!!

La multi ani Kate!!

may si camady nu va speriati, sunt glandele mamare care incep sa se dezvolte, si nu sunt exact egale la ambii sani. La Noa nu se vede, dar se simtea la palpat. de cand pediatrul a zis ca-i ok n-am mai pipait-o.

Despre incaltari: tocmai ieri am fost sa ne luam si noi ceva incaltari(ar fi si cazul) si surpriza, Noa nu se simte comoda in incaltari cu talpa tare. Nici desculta nu stie sa umble, apai cu talpa groasa e si mai grav. I-am luat cu talpa moale, fara talonet, insa putin mai inalti, mai pt toamna...

Noi am fost la aquapark, si pt maine am primit bilete gratis, vai de noi, ca din piscina infantila nu iesim, la ce folos atatea topogane dalea imbarligate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

LA MULTI ANI foarte intarziati ( sunt de obicei intarziata la sarbatoriri:( )
ANASTASIA CATERINA ROBERT LORIANA KATE RINA TUDOR



noi am fost la tara de vineri pana luni seara, a fost ff frumos, ayan s-a simtit nemaipomenit de bine, a dormit mai mult, a papat mai mult,toata ziua in curte, pe jos..cu catel gramda pe el...cand ne-am intors alte treburi, deja am icneptu s ama ocup de petrecerea lui, si nu mai am radare sa treaca zielle mai repede, d'abi aastept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Fetitei prietenei mele i-a mai aparut si mai tarziu.Dar a tratat-o miediat cu acel unguent si i-a disparut imediat. Probabil fac candidozade la mancare, medicamente,sucuri de fructe ..... ceva mai acid. Oricum medicul pediatru iti poate spune cel mai exact.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim pt urari

am pus poze de la petrecere

Mergi la inceput