Strugurasi de Sept-Oct 2011 *66* LMA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, TUDOR!!!!!!!!!



Sa fii sanatos, pui mic, sa ai parte de muuult noroc si multa fericire in viata !

Eu ma emotionez tare de tot de fiecare data cand mai implineste cate un struguras un anisor, parca nu imi vine sa cred, am senzatia ca mai ieri scoteam motatele la nasteri...ce repede trece timpul...

May si noi suntem cu treptele acum, le urca si coboara pe cele de la bloc de zeci de ori...

camady imi recomanzi si mie te rog o cofetarie buna, care face torturi frumoase, cu ingrediente ok, in Braila? Noi pana la urma ii luam Mariei motul acolo si parca nu m-as cara cu tortul de la Buzau. Soacra-mea habar nu are, ei i se par minunate torturile pe care le face ea in casa, cu blat cumparat si frisca din tub

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multi ani Tudor
La multi ani Kate !


Mikka ai o soacra cool! Si a mea e la fel cu torturile In plus, insiropeaza blatul cu suc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, buna...

LA MULTI ANI KATE RINA!



LA MULTI ANI TUDOR ANDREI!



Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de multe bucurii.



Am chefuit si noi sambata seara.anastasia a fost mataita ca nu a dormit ziua suficient.Apoi urca si cobora niste scari de m-a inebunit.De urcat le urca in patru labe dar de coborat nu se mai uita pe unde calca Si trebuia sa o tin de manuta.

De pe tava a luat parfumul, telefonul si oglinda.Am facut si cateva poze, care cu ochii inchisi, in umele plangea in altele nun se uita.


Ne-a dat un coltisor dintr-o maseluta, dreapta sus.acum doarme si ea noaptea linistita.Se trezeste la 3 apoi la 7,30 si 8, 30 de tot.

Ieri i-am dat ciorbita de perisoare de pui si i-a placut.



Ionela multumesc pentru raspuns.Eu nu am messengerul instalat si n u stiu cum sa-l instalez.Pot sa-ti trimit mail?adresa mea este racheel.racheel@yahoo.com
Eu am mai muls-o.Oare am facut bine?Avea in zona areolelor duluri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Mikka eu am comandat tortul aici.http://poemcaffe.ro/
Sunt f. multumita de cofetarie.

La botez am comandat aici http://www.torturi-chipsidale.ro/
Deasemeni tortul a fost un deliciu.Cofetaria e din Galati dar au si la Braila vis-a-vis de magazinul mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna

Eu tot pe fuga

Racheel, ti-am trimis mail cu datele mele de contact

Tudor e ok. A crescut. e un mic urias. Merge in piciorute sustinandu-se de cate ceva... mai ia mana si sta singur, uneori ii iese si cate un pas. Antemergatorul nu il pasioneaza pe post de antemergator( de fapt e o masinuta cu spatar inalt) dar a descoperit ca poate impinge cate un scaun mai mare sau mai mic prin casa si se deplaseaza asa unde vrea el...
De vreo 2 zile a descoperit ca poate scoate sunete variate
canta La-la-la imitandu-ne si dansand
manaca autodiversificat. Nu il pasioneaza nimic fiert mananca doar cruditati. De o sapt am introdus carnea si ficatelul ( adica i-am pus pe masuta si carne respectiv ficat). Carnea e in testari inca, ficatul , spre marea mea stupoare l-a declarat castigator ( a mancat un ficatel intreg fiert)
E inalt si gras. Are undeva inte 10 si 11 kg si ii vin haine de 1,5 ani. si papucii lui Mihnea de cand avea 1,5 ani :))) Vrea sa-l ajunga pe frate-su repede sa se joace impreuna

E vesel si se joaca mult impreuna cu cel mare.... se mai imping, mai tipa... mai vor aceeasi jucarie.... deci lucruri normale pentru copii, pentru frati...
Inca e blondut cu ochi albastri, ba chiar putin mai blond ca inainte :D ( de fapt e saten deschis dar e blond pentru mine). I-a crescut parul si e ondulat putin... imi place sa i-l zburlesc si sa il las asa dezordonat.
Are 8 dinti( a iesit nr 8 zilele astea)
Ce sa mai spun?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ionela pai nu mai ai nimic de zis. E a-d-o-r-a-b-i-l

PS: Eu fac tocana de legume cu orez pentru iarna
Curatenie poate face tati azi. Eu nu am chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:






La multi ani sanatosi si fericiti!

KATE RINA de MATZA REBELA
TUDOR ANDREI de JADE JADOR
STRUGUREL si STRUGUREL de Rammy_79





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

La multi ani Tudor si Kate. Sa cresteti mari si sa-i bucurati pe parinti.

Alyna; sa nu fie candidoza la pititca ta. Am o prietena care are fetita cu o luna mai mare decat Eduard si a patit cu ea ce povestesti de cateva ori si indiferent cu ce-i dadea sau o spala nu-i trecea sau se trecea doar temporar. Pana la urma a fost la pediatru si i-a dat un preparat de farmacie si i-a trecut.

Edi s-a linistit dupa petrecere insa nu prea mai mananca, cred ca-i mai iese vreo maseluta, ca de vesel este vesel, nu are febra sau alt simptom care sa ma ingrijoreze.Sper sa treaca si peste faza aceasta. Bine ca s-a reglat cu somnul de noapte, nu se mai trezeste decat o data dar adoarme repede la loc.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


La multi ani Kate si Tudor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Ionela, cel mai mic dar voinicel si 8 dinti si merge. super!

deci, nu suntem singura obsedata de scari :))
problema e la Bibi ca isi face vanatai fiindca scarile noastre nu-s mochetate si au o chestie metalica pe muchie.
bine Bibica se invineteste si se inroseste f usor. nush cu cine seamana asa sangvinica...


Mergi la inceput