Licurici de ianuarie-februarie 2009 (169)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nope, n-au. ca e gradi cu program scurt. uite ca nu stiu nici daca au cornu si laptele, oricum nu ar fi fost azi in functie, ca de, e prima zi, desi banui ca statul a platit din prima zi cotizatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Hello,

Bafta gradinarilor si scolarilor!

Noi incepem maine, asa am fost sfatuiti de la gradi - cred ca nu le convine nici lor sa se trezeasca cu armata de urlatori. Asa ca maine va zic cum a fost - oricum ma astept la jale mare .

Rox Barni rulz si pe la noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Aha. Si mancare la pranz e?

Da, Barni rulz si pe aici. Ma rog Petit Lu, da' e aceeasi Marie.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

La noi e snack la ora 11. Banana, sau clatita, sau grisine, sau briosa, sau iaurt, sau alte fructe (sau combinatie de vreo 2 din astea) plus lapte sau apa. Ne costa 0.50 pe zi, si scap de o grija.

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

la noi e doar fruct la 11;

au o gustare la 16:00 (ceva "dulce": briosoa, chec,cozonac, clatita, prajitura cu fructe etc sau iaurt)

la cat mai putine plansete celor care incep...

selene pe daria ai dus o?

cami ce inseamna megacolo?

robert nu e fan barni; nustiu dc a mancat cu totul 3 de cand e; intr o per manga eugenii pe post de dulce. acum zice ca "nu fac bine la sanatate (la "indoctrinat" taicasu); mananca insa iaurt cu bombonele (cred de la muller) in loc de "dulce" ... nu ca asta ar fi grozav dar mai ducem munca de lamurire pana o sa vrea altceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Jupanul a trecut printr-o faza cand era mare fan Barni (aveam noroc ca le gaseam la magazinele polonezilor). Nu putea incepe ziua fara "Teddy-cake". Dar asa cum l-a apucat asa i-a si trecut, mai avem doua (luate sa fie acolo, in caz ca iar vrea) si cred ca le mancam noi, ca ies din garantie . Azi am vazut ca au primit sandvis cu unt si lapte, si banane. Aici gradinita e doar cu program scurt, 3 ore/zi, gratuita - adica finantata de consiliu, platim doar 0.5 lire/zi snack plus optional, 0.5 lire pe zi fondul de jucarii si rechizite.

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andre_ea n-avem nici pranz, e gradi cu program normal.
Eva e inca in mare amor cu barni. ieri facui briose. tam tam, mare, fericire, "ura, avem briose, vai mami, multumesc"
si desface una. si ia asa.. o mini-micro-exceptional de mica-rosatura. si se stramba si cica "mie nu imi plac briosele astea"
asa ca tac. daca le injectez cu gem de capsuni oare le-a manca???? ori cu crema de ciocolata
in fine, le mananca altii.
da tot ma oftic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Azi doar deschiderea oficiala, a ramas doar cine a fost pregatit. Oricum, la 11 erau liber toti.

Plus organizatoricele - cati bani tre' sa dam si pt. ce.

De maine incepem propriu-zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Dupa cum spuneam, la o zi dupa ce am colectat exudat nazal si faringian, a facut puseul ala de gat umflat si dureros si multi muci. 24 de ore a tinut "tevatura". Rezultat exudate: stafilococ auriu H+C+, si in nas, si in gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

oh, deci trebuie sa refaci exsudatul Selene acum. dar doar daca nu ai dat antibiotic.

Mergi la inceput