Licurici de ianuarie-februarie 2009 (169)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

selene robert a avut vreo 2 luni muci (am fost si la pediatra de 2 ori) doar l am pus sa sufle bine si atat; la una din ture al fel era si gatul aiurea; a luat homeovox 3 pe zi, sinupret 7 zile si tantum verde pufuri; a mers toata vara la gradinita; febra nu a facut, vioi era, pediatra ne-a zis ca nu e nimic contagios; sanatate dariei!


crisspyam scris eu si pe FB are niste ochi superbi pitica;

roxanazam continuat noaptea la fel de nedistractiv
i am culcat pe ambii in jur de 22. victor la 12:30 s-a trezit sa suga; robert la 1:15 a inceput sa planga in somn (nu s-a trezit insa eu m am dus la el sa il mangai/linistesc; la 2:36 s-a trezit iar victor sa suga
la 3 si ceva s-a trezit robert ca vrea apa si sa il ajut
la 4 juma s-a trezit victor sa suga
la 6 siceva iar
la 7:30 m-a strigat robert dc e ora de sculat sau nu
acum cel mare e deja la gradinita, piticul inca doarme....si eu incerc sa recuperaz ce nu am facut pt ieri la birou (si mai dau cu subsemnatul si pe la odisee )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

crisspy e foarte draguta Andra!
Unde mergeti la dr. Becheanu? La spital sau la o clinica?

porumbita ai avut o zi "din aia" - eu asa le numesc.

rox sunteti pregatiti pentru luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noaptea a fost nasol, plangea cu ochii inchisi, se ineca (,) cu mucii, zicea ca o doare nasul de atata suflat, si gatul, ca nu poate inghiti... Febra nu a facut. Acu' e vesela, bine mersi.

I-am recoltat exudat nazal si faringian marti, poate iese microbul la alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nasol cu mucii astia.
Raluca, 'stem pe naiba pregatiti . adica ei or fi, io... ma gandesc la distractia iesitului pe usa la 7.30 (ca se pare ca Patrick va incepe orele la 7.45 anul asta.....).
Porumbito... nu mai vreau sa aud de nopti din astea. si astia nu dorm de zici ca au lacuste in cap. ultima oara am dormit 6 ore legate acu vreo 10 zile. ce bine a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Am o zi la birou...nu va mai spun, deja am obosit si pana la 17:30 cred ca ma duc pe campii .

Anyway, bafta licuricilor la gradi si sanatate celor bolnaviori sa-si revina repede .

Noi de cand l-am retras pe Razvi de la gradi nu am mai avut nimic-nimic, mucisori cand si cand dar acum e baiat mare si ii sufla si scapam fara alte probleme. Insa ma astept la boli din nou, bafta mea ca are cu cine sta acasa daca se imbonaveste. Dar sa vedeti ce mama responsabila sunt, habar nu am ce trebuie sa-i duc la gradi , o sa merg probabil maine sa intreb la gradinita.

Naty la dr Becheanu mergem la o clinica, mi-a fost mai usor asa, ma duc la ora programata, nu stau sa astept cu Andra prin spital. Mergem la Delta Hospital, chiar zilele astea trebuie sa sun sa fac programare.

Multumim de aprecieri, e o scumpa (cra-cra ), dar daca ati vedea-o cat e de mica v-ati minuna pe bune. Am iesit ieri cu prietenii de la cealalata odisee si bineinteles ca Andruska era cea mai mica...dar si cea mai agitata, nu a stat o clipa, ba in leagane, ba pe tobogan, ba sa mearga ea sa vada tot ...ce mai, e duracell

fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxana te-am rugat si eu acum cateva zile sa-mi dai si mie cateva lamuriri referitoare la kk cu sange daca ai citit
plsssssssss spune-mi daca stii ceva cazuri sau daca ai auzit sau ce stii din carti
maine merg sa fac o irigografie antoniei
ai idee cum e si daca are beneficii ori ba/?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Camelia, nu am cum sa iti spun nimic asa prin internet, imi pare rau. daca ati fost la un medic mergeti in continuare - din cate imi dau seama e vorba de o fisura anala dar nu pot spune mai multe pentru ca nu am detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Porumbito... nu mai vreau sa aud de nopti din astea. si astia nu dorm de zici ca au lacuste in cap. ultima oara am dormit 6 ore legate acu vreo 10 zile. ce bine a fost


azi noapte a fost mai rau
ori unu ori altul ideea e ca m am trezit la ora... a, si intre 3 si 4.30 m am trezit de 3 ori... chiar ma gandeam dc mai are sens sa ma culc la loc.... am numarat in total 8-9 treziri intre 12 si 7:30 da sa vad partea plina a paharului... mai am inca pe atat sa ajung la recordurile de trezire ale lui robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Porumbita, imi pare rau de zilele si noptile dificile. Incet-incet se vor mai rari trezirile astea.

Roxana, io ziceam ca noi avem copii mari, da' de unde! Tot ne omoara cu trezirile.

Pe aici pe cine aud are 3 copii, daca as stii ca are cine altcineva sa se trezeasca noaptea, as mai face unul, asa zic pas.

Iar cu trezitul dimineata, sa stii ca noi ne-am obisnuit deja. Eu is cam varza de oboseala, dar Tudor e ok.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mda, si eu ma obisnuiesc, nu de mine si de Patrick imi e.... ci de maimuta
da, pe naiba, mai mari. la mine cu Patrick a fost invers - cand era mic nu aveam absolut nicio treaba. dupa 4 ani a inceput umblatul de huhurez prin casa....
dar stiti ce va ziceam mai acu vreo 3 ani: asa sadica o sa fiu cand or veni dimineata de la discoteca si i-oi trezi... ha ha ha

Mergi la inceput