** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (89)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Baby la el problema e mestecatul, nu inghititul. LP-ul si apa le bea fara probleme. Afta e pe obrza chiar langa o masea care credem noi ca e pe cale sa iasa. Poate de asta a si facut afta. A mai patit asa acum 1 an, pe la primii dintisori. Dar atunci a fost mai docil cu mancatul. Manca mai putin, dar manca. Si ma lasa si sa-l tamponez la afta. Acum nu prea ne lasa, mai mult cu forta. Mi-e atat de mila de el
Nu ne lasa nici sa-l spalam pe dinti .

Maine mergem si la pediatra sa se uite si in gat sa nu aiba si acolo ceva.

In incercarea de a da un scop nobil acestei probleme cu afta, i-am tot repetat ca a facut buba in gurita pt. ca tot baga degetele murdare si tot felul de obiecte in gura (poate chiar de asta s-a si intamplat...acum cateva zile cand am fost la Real si l-am pus intr-o masinuta de aceea cu carucior, l-am prins cu claxonul in gura si suspectez ca de acolo a luat vreun virus - nu-l mai pun in viata mea in masinile alea).

Asa ca in seara asta la culcare a reusit copilasul meu sa se abtina sa-si suga degetul, dupa indelungi explicatii si incurajari ca poate renunta daca vrea cu adevarat! A durat mai mult adormitul, am povestit mult despre Ton (adica Tom din Tom si Jerry ), despre pisi (o pisicuta mica ce tot incearca sa ne "adopte"), despre Doa (Donald), dar a reusit! A adormit fara deget in gurita

Dar cat si-a frecat mana mititelul de paturica, numai sa nu o bage in gurita. Mi-au dat lacrimile de emotie sa vad cata vointa are puiul meu!

Acum sa vedem maine...daca tine minte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mycya, Paula, Rubia, Michelle, Tina va multumesc ca v-ati gandit la noi!

Ma duc si eu langa puiul meu la culcare (iarasi doarme in pat cu noi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Neata!
Oana, abia acum am vazut mailul cu contul bancar.
Azi te adaug pe cont si maine sper sa pot face plata.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare
Bravo Raducu de Elena!! Tot asa sa faci nani de acum, fara degetel....

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cautam o sursa asadar de legume nepangarite de modificari genetice si alte chimicale.
vb cu moni iulia de pe DC.imi spune ca are niste excedent de radacionoase,ceapa etc.
hai sa iau.
am vazut iar morcovi de aia stramabi, mari, mici, cum au crescut fiecare,iar patrunjelul parfumat de parca era cu totul alta planta decat patrunjelul din piata.
pastranacul asijderea,contorsionat, mic, mare,dar cu un gust, vorba tatei:de cand eram la mama nu am mai mancat asa ceva!
ceapa, suculenta, cu alt gust!
o recomand din suflet!

sa nu va asteptati sa ii faceti poze de supermarket, insa sa va asteptati la un gust unic,adevarat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Azi nu a mai tinut minunea cu degetul

Dimineata, la vreo ora dupa LP, l-am convins sa pape si el un iaurt, in care i-am pus la sfarsit si piure de banana. La sfarsit a mancat si o bucata de banana mestecand, asa ca am tras eu concluzia ca e deja mai bine cu afta.

La pranz a papat ardei umplut - tot, bine cu ceva figuri, dar a mancat.

Am facut greseala sa nu-l mai ung cu solutia aceea pt. afte asa ca la trezirea din somn dupa-masa nu a mai vrut sa pape nimic, tot arata la obraz, dar daca il intreb daca-l doare zice ca nu.

Ar trebui sa ma bucur ca mancat mai mult decat ieri. Mai vedem maine cum o fi. La pediatru nu m-am mai dus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:



ce bine e sa stai
ma doare spatele si tot ce tine de incheieturi am fost la sala, pentru 2 ore si incep sa resimt efortul dupa o lunga pauza, zici ca is o babuta.

da a grija sa nu dau repede kilele jos am facut sarmalute si adrei umpluti iar desert placinta cu mere care e la cuptor abia astept sa recuperez

Andruca mea a dormit azi 3 ore si eu pe langa ea 2 , ca dupa prima ora dadea sa se trezeasca si cum m-am asezat langa ea ne-am tot dus pe taramul viselor de sa mirat sora de ce nu mai dam nici un semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

La multi ani Victo!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Victo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Victo!!!

Mergi la inceput