Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

multumesc de raspunsuri fetele! o noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Anitta nu cantarul e de vina ca Eric nu suge, il aruncam de mult daca era asa. Oricum luni plecam la Varsovia sa-i Facem acte romanesti si ne intoarcem joi si nu luam cantarul cu noi. Totusi vad ca in prima jum a lunii a 3-a a pus 500g, poate asta e necesarul lui, poate i se regleaza digestia.
E greu sa cresti un pui de om, dar tare drag imi e.
Nb, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Da, Virgi, poti sa pui poze. Pacat ca nu i-a pozat nimeni pe tineri cand se tineau de mana si-si zambeau. Am intrat si eu in fuga pe picasa in seara asta, bai, dar ce copii fain is in odiseea noastra!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Cryssa, multumesc pentru filmulet. Foarte util! Ii faceam si eu masaj in cerculete si ii flexam piciorusele, dar nu asa mult. Iar ieri, dupa masaj, a umplut 8 scutece, asta dupa ce isi stabilise programul de o data pe zi. Acum nu stiu daca asa s-a nimerit, dar ii mai fac masaj, mai ales ca e super zambareata:)

Elena, si eu zic sa nu mai cantaresti copilul. Trebuie sa te relaxezi, el mananca atat cat are nevoie.

Felicitari, Bellisima, casa de piatra!

Virgi, sanatate multa fetitei!

Mirunica merge la gradinita deja, haha, ii place pe langa copii. Dar dupa o saptamana s-a si imbolnavit, a facut febra care i-a trecut intr-o zi si a revenit la starea generala intr-o alta zi. Suntem ok:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

NEATZAAA,TRUPAAAA!
Poftiti la inviorare si cafea cu ZEN tare!
Numa gura-i de mine,ca-s rupta ...
Pai mai Eleno,500 g in 2 sapt din luna a 3a nu-i tocmai putin.Lucas a luat 700 g toata luna a3a.Is curioasa cat a pus in a 4a...numa maine nu-i poimaine.
JOSE,.Multumesc!Imi pare rau ca ati inceput atat de devreme cu ”distractia” in colectivitate.Dar isi si va face mult mai repede imunitate(intr0un mod neplacut si stresant pt parinti si copil).

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neatza familie
Virgi multam de cafea, tare buna a fost

Hapylica, Titi e bine, intrase pe FB acum vreo saptamana ca o intrebasem eu ce mai fac baietii si a raspuns ca sunt bine.atata stiu.

Elena nici eu nu tin cont cati pampersi schimb pe zi, pur si simplu tin cont daca a facut kk si atata..apropo noi am trecut deja la nr 4 la fel cred ca a luat foarte bine in greutate bebe al tau, nu iti mai fa griji si nu mai masura cat a mancat..si sa stii ca lactatia se regleaza dupa cerere, dar asta stii deja

Anitta stii ce am observat?? ca fetele intotdeaua sunt mai subtirele, tin la silueta de mici, bine exceptie face Mayuta

Azi noapte puiul meu a avut ora de gangurit si vocalize si eu nu mai puteam de somn

Voi luati vitamine, cele care alaptati? de care?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!!

Virgi..eu vreau o cafea maaare k azi noapte pe la 4 .30 ma plimbam cu fi-miu prin sufragerie ca nu mai avea somn si avea chef de vorba..

Deci si al tai Virgi a luat mai putin in luna a treia...ieri l-am cantarit si a luat in total 550 gr..oricum, slab nu e..asa ca suntem in parametri

Nici eu nu stiu cati pampersi shimb intr-o zi...doar ca de cand i-am dat Bifido baby face pupu si de doua ori pe zi si a scapat de durerile de burta, dar partzaieee toata ziulica

Acum ma invrednicesc si pun poze pe picassa ..

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Si inca o intrebare, ce sa ii dau lui Luca sa ii treaca raguseala?? e de vreo 2 zile asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Cryssa multumesc pentru reteta, eu doar am fiert si blenduit ca de altceva nu aveam timp.
Virgi am vrut sa raspund de ieri dar nu am avut timp deloc sa dezvolt. Eu de mica am tot avut probleme cu amigdalele, imi si iesea ASLO mare si mai bagam o cura de 3 luni de zile de Moldamin, ultima am facut-o prin 2007. De atunci nu am mai facut febra mare niciodata, amigdalele arata gaurite rau si nu isi mai exercita rolul, mereu ma mananca sau dor urechile. Si cel mai probabil febra mica 37,2 care am facut-o ani de zile zilnic de la ele era. Vad ca acum dupa nastere si scaderea brusca a imunitatii nu mai sare de 36,8, Doamne ajuta sa ramana asa. Eu am facut tone de investigatii si se pare ca am virusul Epstein barr in titru mai mare decat cei cu raspuns imun normal, desi nu am avut niciodata boala data de el- mononucleoza infectioasa. Am tot consultat medici peste medici sa vad daca sa scot amigdalele ori ba si pana la urma le-am lasat acolo unde sunt chiar daca sunt ca si moarte pentru ca apoi e posibil ca virusul sa se replice prin alte structuri ganglionare. Asa ca daca ai in vedere sa ii scoti amigdalele Ioanei e bine acum cat are varsta mica ca apoi riscurile sunt mai mari. Sanatate multa mandrei!
Tigruta eu iau in continuare vitaminele din timpul sarcinii: Centrum materna DHA.
Fetelor bebsteric sughita si mai ales stranuta f des si nu-mi dau seama de la ce ca praf in casa nu e. Ai vostri stranuta?
Va doresc o zi frumoasa alaturi de minunile mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna mamici
colaci de inot pt copilasi http://colaceibebe.webs.com/
o zi buna

Mergi la inceput