Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Virgi, eu am primit alocatia pt Cristan pe 2 luni, luna asta si CIC pt luna iulie acum pe 15 august. Deci cred ca pt cele care ati depus dosarul in iunie, banii sunt pe conturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Astazi , desi am avut parte de o zi tare langaciosa, am avut putin timp sa ii scriu povestea piticului. Nu am talent la scris insa m am straduit putin.

Aici e linkul pt cine doreste sa citesca
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174193&nm=Minunea-din-zorii-zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

POFTITI LA KAFIA!
ELLY,ANITTA,JOANA si va multumesc!Sanatate multa va doresc si voua si puilor vostri!Ioana mai are 2 zile de injectabil,apoi mergem la control si vom decide daca mai continuam cu tratam oral.Deasemeni vom afla daca mai avem de facut alte investigatii sau interventii.
O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!

Virgi, ce bine a crescut bebe LC! Al meu, dupa cum va ziceam, la 3 luni avea 6.2 kg si 67 cm. Sper sa fie ok k la ctrl nu am ajuns cu el..
200 ron e alocatia, noi am depus la finalul lui mai si in 17 iunie au intrat banutii deja. Eu pt CIC nu depun actele pt ca ma intorc la job, insa voi depune pt stimulentul de insertie de 500 ron.

Elly, cum sta Boom cu greutatea?

La noi azi-noapte a fost o idee mai bine, desi de vreo saptamana nu mai adoarme noaptea la loc dupa ce papa..si asta ne termina pt ca are chef de ras, apoi oboseste si tb sa-l plimbam in brate sa adoarma..Si cand e somnul mai dulce..se trezeste sa pape, iar la 3 ore noaptea. Parca in loc sa progresam..mergem inapoi. Citisem undeva ca ar fi de la puseul de crestere, insa o sa recitesc cu atentie azi.

Ier seara ne-a facut o demonstratie in parc de ras din toata inima. Era asa vesel si radea incontinuu si noi stataem cu gura cascata si ne minunam. Pana a scos sotul telefonul sa-l filmeze..a mai prins doar 1-2 minute.

Cred ca oricat ar fi de greu, momentele astea fac sa merite toate sacrificiile.

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata si de la noi! Scuzati absenta lunga dar este motivata: vineri l-am crestinat si noi pe micut iar ieri am tot umblat pe la inspectoratul scolar si la scoala unde va merge Bianca in clasa 0 pentru a ne alege doamna.
Ellyshor imi pare rau sa aud ca treceti prin asa ceva, eu zic sa mergeti la un medic.
Si bebele meu este infundat si tuseste din cand in cand dar medicul pediatru dupa ce l-a consultat azis ca nu are nimic nici la plamani si nici rosu in gat si mi-a zis sa-l aspir bine si sa-i pun Colargon. Parca au mai fost bebei cu problemele astea, voi cum ati procedat? Cum dati vitamina C si de care?
Albinuta cu cine va sta bebe?
Virgi multa sanatate Ioanei! Cred ca s-a saturat si ea de atatea tratamente!Mie mi-a venit alocatia dar am depus dosarul la 2 saptamani de nastere si deja mi-a intrat pe 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Buna fetelor!
Iata revin si eu dupa o perioada in care n-am av net din cauza de neplata... Din pacate nu mai pot intra dupa laptopul meu...ceva nu merge.. doar dupa pc-ul mare si m-am cam dezobisniut...
Eva, eu folosesc ceai la pliculete, ptr ca nu sunt de acord cu cele instant , adica extracte, niste chimicale in plus. Ceaiul se numeste 'Ceai anticolici' de la Alevia- luat de la farm Tei. Este f bun la gust si bb il accepta. Eu inca n-am reusit sa-l conving sa bea apa. Nu-i pun nici un indulcitor, il bea in loc de apa. Chiar a simtit nev pe cadurile care au fost.
Elly, tot ce zici tu a av al meu pe pielicica , se axtinses pe tot corpul si pediatra mi-a dat Trixera- crema hidratanta de 2 ori pe zi, nu are medicamente in ea si mi-a zis sa-l clatesc cu sol bicarbonat dupa baie 1 lingurita la jum de litru. Intr-o saptamana i-a trecut. Mi-a zis ca e posibil ca pielicica lui sa fie f uscata si tb hidratata pe caldura in special si asa a fost.
Ylary, sa-ti traiasca baiatul, felicitari ptr botez!
Georgica al meu este un copil minuunat in continuare, nu pea ma sresseaza, doarme de multe ori toata noaptea, ma doarme si ziua, cand e treaz e cuminte, doar foame sa nu-i fie, ca atunci face urat- ca ma-sa, dar se rezolva repede. Bagam repede biberonul stang,, dc nu se saturabaga si felul 2- pe dreptul si gata- se binedispune bufleiul meu...
Pupalai!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Virgi, multa sanatate micutei si tie putere sa ai grija de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Buna ziua, dragelor!



Declar o noapte linistita, fara foiala.
Daca va spun de ce se foia, va bufneste rasul.
N-avea sosete in picioare. Cred ca ii era frig la degetele.
Eu l-am mai verificat, dar avea piciorutele calde. Nu stiu.
Cert este ca ieri pe zi i-am dat sosete si a dormit suoer bine si am zis sa-i dau si noaptea sa vad. La fel, nu s-a mai foit.
E drept ca pana acum eu ii dadeam sosete, nu stiu de ce am uitat zilele astea. Mi-a adus el aminte.

Da, cu mancarea suntem tot asa. Astazi n-a vrut sa suga singur deloc, doar leganat si ss-it a mancat 70ml. Ceva nu e in regula.
O sa mergem la dr saptamana asta. Sa vad insa la cine ca toti sunt in concedii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Vaaai, Elly! Nu m-as fi gandit la treaba cu sosetele :)))

Miha, Rares va sta cu mama de la 8.30 la 14.30 cat sunt eu la serviciu. Am noroc ca fac 5 min cu masina si ca stau doar 6 ore. Macar sa profit de lege, daca se poate
Sper sa fie ok.



mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:


Va astept in casuta noua!

Capitolul 7

Mergi la inceput