Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza mamici si pitici,
Eu m-am trezit cu o supriza neplacuta.. mi-a venit menstruatia . Speram sa mai intarzie 1-2 luni.. dar asta e .. mergem mai departe
Din magazinele AnneBebe.ro a primit si Dorian 2 costumase de la mosica lui iar nasica i-a comandat trusoul de pe CevaAparte.ro (create handmade) toate superbe
Elenuta, mai vrem cantecele .. cat mai multe
Anitta, mie nu mi se pare ca puica ta este slabuta. Pentru o fetita este chiar bine, de lungana nici nu vorbesc
Dupa vaccin, este posibil sa fie si astazi morocanoasa . Ce vaccinuri ai facut ?
Eu nu pot ajunge cu Dorian la controlul de 3 luni( si planuisem sa ii fac Rotarix-ul).. stiti cumva daca il pot face la 4 luni?
Diana, multumesc pt raspuns. Si noi tot scaun de +0 avem dar in ultimul timp a devenit din ce in ce mai atent la ce se intampla in jur si cred ca tare mult i-ar placea sa vada traseul de mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

buna tuturor...
Am revenit si noi din concediu,am mai pus la punct una alta si gata am revenit la raport

Felicitari BelissimaEva pentru minunatele evenimente din viata voastra,micutul crestin sa fie sanatos si sa creasca frumos

Shoshonica mare curaj ai avutsa mergi la cort bine ca a fost frumos si v-ati simtit bine,tare mi ar fi placut si mie sa merg da parca nu am curaj...

Elena ce bine ca ai scris catecelele, tare ne am mai distrat cu Do Re Mi...vorba Deei tare m-am mai gatuit ca a iesit sormea din casa si m-a intrebat cu ce a gresit de o torturez in halul asta eee dar lu bebe ia placut vocea afoana a lu mumasa ca tare s-a mai distrat

Virgi pe cand crezi ca se va face marea intalnire a moldovencelor la iasi?ma bate gandul sa il iau pe bebe sa venim special pentru intalnire ca tare mai tanjesc cand vad ca va intalniti...sper sa reusesc sa ajung

Ionelu ai taoata aprecierea si admiratia mea

Acum cate ceva despre noi...la mare bebe s-a comportat extraordinar, parca era acasa la el numai ca 2 zile le am prins cu vand si inca 3 foarte faine de maxim 27-28 grade si am putut cutreiera in lung si in lat...ba l-am dat si cu gondola

In prima seara de somn am avut o patanie mai hazlie daca pot sa ii spun asa...nu am mai avut loc in masina de patut si a trebuit sa improvizam din doua fotolii bagate in perete si langa patul nostru,i am pus salteaua lui,ca pe aia am luat o si somn, eu fiind super obosita de la drum...pe la o bucata de noapte se trezeste sotul si puiul disparuse din patut cand se uita mai bine el cazuse langa mine direct pe burta cu fundul in sus si si-a luat somn, da ce somn adanc avea...eu am vrut sa ma intorc si de la oboseala nu l am simtit si era cat pe ce sa ma urc pe el ca m-a oprit sotul si cand ma uit in patut era gol, Doamne ce m-am speriat si cand il vad langa mine broscuta dormea dus si dai la 2 dimi si fa reorganizare cum sa facem sa nu mai cada

Partea proasta e ca ne am intors cu muci la nas si vacinul il amanam pana ii trece, abia astept sa il faca sa treaca cele 24-48 de ore sa scap ca mare emotie mai am...sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Alma ce ma bucur ca ai intrat sa ne mai zici de voi, ca tare curioasa eram cum te ai acomodat cu 2 bebici mic, ca eu cand imi este mai greu ma gandesc la tine oare cum faci cu amandoua

Mai fetelor tare greu e cu mucosul asta mic...cand era somnul mai dulce el se infunda tot si asa mila imi este cand il curat, Doamne Doamne macar acu s-a mai rarit curatatul abia astept sa scapam...aveti grija sa nu va raceasca puii ca tare greu este si noi am avut noroc ca nu a facut febra sau altele doar nasucul....

Iara am limbarnita da mai am de spus....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzza spune:

Acum despre pui...el creste frumos e cumintel, bine cu micile iesiri pe care toti le au la 2 luni avea 5.700kg si cred ca e trecut de 64-65 cm pt ca hainutele de 68 acusica nu ne mai vin, sa nu radeti de mine dar eu acum i am cumaparat body de 6 luni ca cele de 3 stau prinse intr-o capsa si am zis gata trecem mai departe sa se simta si omuletul meu bine

O intrebare dupa ora 6.30 7.00 cum mai au puii somnul?ca al meu e jale de cand cu marea ..sa va zic de ce...noi acolo la 8 30 gata mergeam la masa si el leganat in carut ca pana ajungeam el dormea deja, acasa cand am ajuns vreau si eu sa dorm mai mult dar problema e ca patutul nu merge si nu se leagana si de 3 zile am chin,bine daca il pun in pat cu mine doarme dar eu ma tem sa nu se obisnuiasca asa...si azi dimi de la 6 30 nu a mai dormit,m-am chinuit de numa, dormea 10 min gata simtea ca e prea liniste, m am radicat din pat de 100 de ori....si m am lasat pagubasa si am iesit afara si bineinteles el somn....

Fug repede in oras ca a venit mama sa stea cu el...mai am de platit una alta...dar revin la voi daca ma gandesc bine nu am terminat inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Eu am fujit de la servici,ca tre sa ajung de urgentza cu Ioana la Bacau la un control ORL.Dupa 8 zile de Augmentin,s-a trezit fata mea cu nasul infundat,da infundat de nu se intelege ce vorbeste,are niste depozite albe ,mari pe amigadale,o doare o ureche,of,of,mai,mai...Eu vara nu doooorm...ca era vorba de cantecele.La Roman a primit doar Pednison si Biorinil,si de aseara tot are 38 de grade...Evident ca din cauza obstructiei nazale s-a foit toata noaptea,a sforait si a scrasnit din dinti de am zis ca si-i rupe nu alta.Lucas e inca bine
ANITTO,sunt convinsa ca tu nu te impacientezi de masuratorile fetei si ca vei tine cont de starea si dezvoltarea ei per ansamblu ca sa institui vreun tratament sau ca sa-ti faci vreo grija.Mie mi s-a parut o printzesa superfrumoasa,sexoasa si motzocoasa
BYTZZA,,bine ai revenit!Asteptam sa vina Onutza de la mare si apoi stabilim de comun acord o data pt a ne intalni.
ELENA,DIANA,un picutz de rabdare mai aveti,cel tarziu la 3 luni-3 luni jumate se regleaza ca lumea si lactatie si greva,tot.Atunci vor deveni cu adevarat fermecatori puii vostri (nu ca n-ar fi deja).Se prind ei cu mainile de tzitzi,si o intind cu gingiile,si rad cu sanul in gura,...o sa vedeti voi ce nedespartiti devin

Fug ca tre sa plec la Bc.Revin diseara cu stiri

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

alutare.
De dimineata am scris si eu ceva dar "nu iashte". Poate nu am dat send .
Ziceam ca bebe Luca e bine si restul nu mai stiu, dar scrisese ceva interesant :)))) hehe..neuronu meu cred ca e in vacanta :))
Elena, ms de melodia cu notele muzicale. Uitasem si eu de ea, ca si Aever si mie imi placea mult. De azi o cant si eu si ii place lui bebe.
Nu am citit ultima pg., citesc mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Bytzza stai linistita ca si bb meu poarta acum hainute 62, care ii vin la limita si 68, in care e lejer, dar daca o tine tot asa intr-o luna doua trece la 74. Habar nu am ce lungime are, tot ce stiu e ca la nastere a avut 56 cm.
Virgi eu mai am speranta ca bb are abia 2 luni si jumatate, dar Mirciu acus face 4 luni si tot nu vrea sa se imprieteneasca serios cu tzatza. Sanatate multa Ioanei.
Cryssa am facut supa de fenicul si morcov...pfff nu ma incanta gustul, dar vad ca s-a dus pe gat la vale si daca bebe e multumit mananc din zor si pana-n seara.
Gyan s-a dat pe brazda piticul cu papica?
Eva
Oare ce fac fetele la mare??? Relaxare totala de nu scriu ele nimic.
Asa si bonus inca un cantecel, unul scurt, ca Doamne tare greu le mai retine neuronul meu obosit:

Melc, melc, codobelc, scoate coarne bouresti,
Si te du la balta si bea apa calda,
Si te du la Dunare si bea apa tulbure,
Si te urca pe bustean si mananca leustean.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Salut dragutelor.
Vreau sa ii multumesc Crissey, cred ca ea a pus filmuletul cu masajul la burtica. Am incercat si ieri si azi. Broscuta rade in hohote la masaj si da parturi, iar ieri nici nu mi-am dat seama cand a facut kk.
Si eu ii cant toata ziua, la munte adormea cu melodii puse pe telefon si cantate apoi de mine. Radeam cu mama, a zis ca am mai multe concerte pe zi decat Inna si Lady Gaga. Melodiile le iau de pe youtube, sper sa reusesc sa pun si aici cateva:
http://www.youtube.com/watch?v=-cqjh4LWM-U&feature=autoplay&list=ULI7Fx-54CejQ&playnext=52

http://www.youtube.com/watch?v=86kYp9hpab0&feature=autoplay&list=SP86DFB681262D75CA&playnext=10
cu povesti:
http://www.bigoz.ro/scrisoarea-1/
cu asta adoarme garantat:
http://www.youtube.com/watch?v=ngNfzLsSMco
si asta e preferata mea:
http://www.youtube.com/watch?v=s3qDnPzHFuo
Pupici multiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Tot eu
Mai era o melodie draguta tare, Grupul Minisong- Bunicuta. Asta tati mi-a recomandat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Buna fetelor
Virgi, mersi frumos pt raspuns cu privire la lapte.
Crissa, am incercat si eu masajul si o data ne-a ajutat. Multumim.
Astazi m-am trezit cu fata la cearsaf ca am avut o noapte f agitata. N-am dormit decat 4 ore. Dar ii multumesc lui Dumnezeu ca bebita mea, e mancacioasa si sanatoasa.
Dupa ce am citit despre Monica zilele trecute, azi alta tragedie! Saracii copiii si sotul Monicai si saracii parintii lui Bibi. E groaznic! Si cand te gandesti ca astfel de tragedii le intalnim la tot pasul...

Mergi la inceput