Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca.c spune:

Ellyshor dc ar avea vreo afta sau stomatita, ar accepta suzeta? eu o mai linistesc cu suzeta care e singura care o accepta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTULE,,vad ca azi e mai bine Ioana.Raportez doar 37,9 grade.Se straduie draga mea sa manance ,se hidrateaza,acum s-a culcat putin.Greu ,foarte greu i se desfunda nasucul...dar trecem noi si de asta.Cu Cefortul am picat pe solutie, a iesit sensibil stafilococul ei la cefalosporine..Ma gandesc doar ca daca e si ceva viral,virusul oricum isi face damblaua cateva zile ,independent de tratam nostru cu antibiotic,de unde si febra.Azi am constatat ca i se reduc usor si depozitele albe de pe amigdale.De 8 ani n-a mai facut draga de ea asa o ”gluma”.Am o fatza de ma incurajeaza copkilu pe mine,...si ea de obicei e pesimista,plangacioasa si prapastioasa in astfel de situatii...Am simtit-o ”barbata”.N-a suflat un sunet la recoltat sange,la bagat branule,la nik...
ELLY,poate dragul de BOOM a inceput si el odiseea dintzilor.Ai incercat sa-i dai cateva picaturi de Alinan inainte de culcare?Contine extracte de musetel,melisa ,tei si ii linisteste in colici,eruptie dentara,agitatie postvaccinare si ajuta si la tranzit.Fa o proba
YLARI,sa aveti un botez frumos maine!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

RALUCA,dar de luat ,a luat bine in greutate bebelusha?
Fetelor,nu stiu cine se ocupa sau se descurca,dar linkul cu masajul burticii si cantecelele ma gandesc eu ca ar fi mai usor de accesat daca le punem pe prima pagina...

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca.c

Ellyshor dc ar avea vreo afta sau stomatita, ar accepta suzeta? eu o mai linistesc cu suzeta care e singura care o accepta.

Raluca.c - mutatia genei MTHFR heterozigot A1298C, 2 sarcini oprite in ev. la 6 saptamani, ultima in iunie 2011, Amh 0.4, Rh negativ

tratament sarcina: innohep 0.35ml, acid folic 5mg, 2 magne B6, femibion2, no spa si gynipral cand e necesar


Raluca, dc are stomatita si i-a coborat si pe esofag o doare cand inghite, si nu accepta nimic. Suzeta poate o accepta, ca nu curge nimic din ea, nu trebuie sa inghita.

Uita-te in gurita ei, pe interiorul obrajilor, pe limbuta, in cerul gurii. Daca sunt punctulete albe, e ff posibil sa fie o stomatita.
Cel mai bine ar fi insa sa mergeti la un dr, el ar stii sigur despre ce e vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virgi sa-ti dea Dumnezeu sanatate.
Am Alinanul pe noptiera dar nu i l-am mai dat pt ca am zis ca nu mai are colici.
Asta seara ii dau si va spun maine cum e treaba.
Sanatate multa muulta Ioanei cea "barbata". Draga de ea, sa se faca rpd bine.

O sa ma ocup eu sa pun cantecelele si masajul pt colici pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Anitto,am pus poze cu motzata...ce-a iesit mai clar...na,poze facte cu telefonul.
Albinutzo,ai o scumpete de baiat!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.c spune:

Virgil cand au inceput crizele mai puternice, manca de la 120 numai 60-70 si la distante de 4-5 ore a scazut 100g intr-o saptamna, acum stagneaza, o mai pacalesc si impart masa in 2-3 reprize, dar am auzit ca nu e bine, voi ii dati sa manance dintr-o bucata fara regurgitat in timpul mesei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Vai de mineee, ce dulcica e Iulica!
Are niste ochisori codati, iti vine sa te infigi in bucutele ei.
Ce slabutza mey? E perfecta!

Raluca, la noi masa dureaza si 1 ora cu multe reprize de scos gazele.
Cine ti-a spus ca nu e bine? Cu cat scoti mai multe gaze inainte ca ele sa ajunga in burtica, cu atat va avea mai putine colici.
Fiind vorba de LP, trebuie insa sa nu depasesti 1h de cand l-ai pregatit pt ca se altereaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

RALUCA,nu mi se pare ok pierderea in greutate,pediatrul totusi ce zice|?I-ai facut cumva Rotarixul recent sau alt vaccin...Nici Lucas al meu nu mai mananca la fel ca inainte.De ex acum la ultima masa a mancat doar 40 ml,dar se vede ca e agitat di cauza dintilor,isi indeasa pumnii cu nervi in gura si trage de ei ca un pitbull.si plange prin somn la mine in brate.Uneori nu mananca bine daca are vreun kk pe teava care il chinuie.Eu nu insist cu biberonul niciodata,il las in pace si il observ cand da iar semne de foame,ii mai ofer sanul din cand in cand.Niciodata nu l-am intrerupt de la masa ca sa ragaie.Dar depinde de copil aici.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Aaaa si mi-am adus aminte ,Elly,intrebai daca a mai crescut puiul tau,ca nu-ti dai seama....mare nazdravan ai la casa.Pai zici ca-i numa bun de dat la gradinitza la toamna,ca mare pare in pozeSi al tau pozeaza si zambeste strengareste.Dragii nostri!!!!.Multumim pt urarile adresate Ioanei,si tie si Anitei.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput