Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor eu sunt bine, acasa, am trecut hopul a fost dureros dar nu foarte tare, acceptabil, dupa cat de frica imi era a fost bine.
O sa mai intru pe la voi sa vad ce mai faceti, sper sa nu va suparati.
Va doresc sarcini usoare la toate si sa va tineti puiutii in brate iar eu sa va urmez cat de curand.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Buna.
Sunt Irina si am aflat acum 2 zile ca sunt graviduta, din nou! Am un baietel de 1.8 luni, Patrick Cristian (07.12.2010 - asta pentru prima pagina) si sper din suflet sa am o sarcina usoara ca la el, fara complicatii, cu o nastere mai usoara daca se poate !
P.S. Ma simt ca la Alcolicii Anonimi!

Am ezitat daca sa ma inscriu sau nu in odisee, dar m-am gandit mai bine si mi-am amintit ca am intalnit mamici deosebite, in cealalta odisee si ca sigur voi gasi si aici.

Teoretic nu m-as incadra in odiseea voastra, ca DPN este 02.05.2013, iar UM este pe 26.07.2012, dar am o atractie speciala pentru "buburuze", (asa numindu-se si celalalta odisee in care am fost) si sper totusi sa ma primiti si pe mine.

Va doresc tuturor sa aveti sarcini usoare, fara evenimente neplacute si sa parcurgem impreuna aceste 40 de saptamani (si dupa) in aceeasi formula, sau de preferinta cu si mai multe mamici.

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+



bine ai venit!!!!sarcina usoara si la termen!
esti o buburuza junioara in aceast aodisee dar o sa fii o ciresica senioara in odiseea cireselor , pe care spre sa o deschid in seara asta sau maine dimineatza!!( sa vedem cum stau cu timpul si cu indulgenta juniorului)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Fetelor eu sunt bine, acasa, am trecut hopul a fost dureros dar nu foarte tare, acceptabil, dupa cat de frica imi era a fost bine.
O sa mai intru pe la voi sa vad ce mai faceti, sper sa nu va suparati.
Va doresc sarcini usoare la toate si sa va tineti puiutii in brate iar eu sa va urmez cat de curand.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos



is sigura ca o sa prindem aceeasi odisee in curand!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna seara,

Va multumesc de primire

Eu,desi am 8 saptamani + nu mi-am vazut bebele la ecograf;aici,in UK , nu se prea fac ecografii, una la 12-13 sapt,apoi inca una la 20+ si una spre final(dar cica nu la toate femeile); pt sarcinile cu risc se fac mai multe ecografii. Destul de stresant atunci cand esti obisnuit cu alt sistem. Nici analize nu se fac decat atunci cand ai vreo 16 saptamani.

Noroc ca venim in concediu in tara curand si o sa pot sa fac o ecografie si ceva analize(cat de cat sa mai linisteasca sufletelul)


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Buna seara,

Va multumesc de primire

Eu,desi am 8 saptamani + nu mi-am vazut bebele la ecograf;aici,in UK , nu se prea fac ecografii, una la 12-13 sapt,apoi inca una la 20+ si una spre final(dar cica nu la toate femeile); pt sarcinile cu risc se fac mai multe ecografii. Destul de stresant atunci cand esti obisnuit cu alt sistem. Nici analize nu se fac decat atunci cand ai vreo 16 saptamani.

Noroc ca venim in concediu in tara curand si o sa pot sa fac o ecografie si ceva analize(cat de cat sa mai linisteasca sufletelul)


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)



bine ai venit si sarcina usoara!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

simplicitydin cate am inteles eu pe la voi si prin SUA dr nu considera sarcina viabila decat dela 12 saptamani incolo. Ceea ce personal mi se pare o tampenie dar asta e sistemul lor. Daca nu sunt exagerat de scumpe cred ca poti sa megi sa-ti faci una ca sa stai tu linistita ca e bebe ok.
Irinuka bine ai venit!
Mihaela insonatosire grabnica si sper sa-ti indeplinesti visul cat mai curand posibil

12+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Irinuka bine ne-am regasit din nou la o noua odisee. Sarcina usoara si mult succes .


Danina . 11+

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!
Ma primiti si pe mine in grupul buburuzelor?
Se pare ca vine si al treilea bebelus.
Dupa simptome si burtica (se vede diferenta) sunt, dar testul a iesit negativ. Ori e prea dvm (ca am ovulat tarziu) ori ca am avut asa numita menstruatie peste sarcina.
Un simptom care il am mereu e: temperatura corpului -cam 38.
Mai las 1-2 saptamani sa treaca si apoi m fac un test.
Sper sa fiu, desi a venit pe neasteptate.
O seara buna, va doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Multumesc fetelor de urari.
Danina ma bucur ca esti si tu aici, i-a s-o aducem si pe Piscot sa facem gasca mai mare...
In limita timpului liber (f putin la numar) incerc sa citesac ce-ati scris pana acum.
Kmy_black multam' de primire, dar acum ca am intrat aici nu am de gand sa mai intru si in cealalta odisee. Sper sa nu fie vreo problema...
O seara placuta tuturor!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burtici!
Ioanact bine ai venit! Sa fie cu doua liniute.
Cu riscul sa mi sa sparga mie toate oalele in cap, dar cu precizarea ca nu vreau sa judec pe nimeni, vreau doar sa critic avortul in orice forma la cerere sau terapeutic.Nu il faceti sub nici o forma.
Cred ca orice fiinta are dreptul la viata din momentul in care i-a dat-o Dumnezeu. Ca e la 3 luni sau 6 luni tot copilul tau este. Plus ca de multe ori s-a intamplat ca testele sa indice mutatii genetice si dupa avort sa se constate ca era un copil sanatos.
Avem niste prieteni destul de apropiati . Doamna la 42 de ani cu deja 4 copii i s-a spus ca baietelul din a cincea sarcina este cu sindrom Down. Doamna nu a vrut nici in ruptul capului sa renunte la el, insa fiica cea mai mare, casatorita si insarcinata fiind o sfatuia sa avorteze, ca va fi greu. Doamna a nascut cu bine pe Andrei,intr-adevar bolnav de sindrom Down, insa fiica ei a pierdut sarcina sanatoasa pe care a avut-o in mod inexplicabil si la o varsta destul de mare. Andrei este acum raza de soare a familiei,este un copil foarte vesel si istet, binedispune pe oricine oricat de suparat ar fi.Sora cea mare se bucura ca mama nu a ascultat-o si isi iubeste enorm de mult fratele. Anul acesta Andrei a terminat clasa I.
Mamicilor iubiti-va copiii oricum ar fi iei si sa speram ca vom avea doar buburuze sanatoase,vesele si papacioase.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput