Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Simplicity bun venit! sarcina usoara!
Pup pe toate

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Arianna nu ai cum sa-ti iei concediu medical ? ar fi foarte bine daca ai sta in pat pana se mai prinde bebe. eu m-am dus la dr de fam si dupa ce i-am povestit ca dr ginec. mi-a recomandat repaus 1 saptaman mi-a dat CM fara probleme.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Si eu am avut o usoara scurgere maronie intr-o zi in sapt 5. Apoi mi-a prescris medicul utrogestan si nu s-a mai repetat. La prima sarcina pe la 16-17 sapt am tot avut scurgeri chiar si rosu aprins de ma panicasem de-a dreptul. Dar a fost totul bine, la morfofetala Iosup mi-a spus ca e posibil sa fie mucoasa mai iritata pe col, vasele de sange mai dilatate din cauza hormonilor si ca nu e neaparat o problema.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Didi cate saptamani are bebe al tau ?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Kati eu sunt f linistita la lucru :),nu imi pot permite prea multe medicale deoarece mai am inca 30 de zile pe anul asta de la sarcina trecuta.Oricum,acum s-au oprit scurgerile si dr a zis ca e ok sa merg la lucru deoarece aici stau doar pe scaun si nu fac efort.(pana azi am stat acasa in pat)
Si la prima sarcina am avut chiar hemoragie dar prin sapt 12-13 si atunci tot de la lipsa de progesteron.
Asta e,nu am ce sa fac acum,sper sa fie totul bine maine :)

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

nu te supara ca te intreb dar cum e posibil sa ai 30 de zile de CM pe anul asta de la prima sarcina ?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

In martie a trebuit sa fac un avort terapeutic la 6 luni,bebele a fost depistat cu malformatii:(

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

Didi cate saptamani are bebe al tau ?

12+


8+
Uit sa trec jos cand scriu mesaj, iar in profil nu mi-am pus pt ca ma sacaie sa tot editez profilul in fiecare saptamana

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Uf, ariana ... si s-a vazut la eco morfofetala?

8+

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Didi,la morfofetala s-a vazut,la 24 de saptamani dar pana am facut amniocenteza si alte teste a mai trecut o saptamana.Imi pare rau ca nu s-a putut vedea mai repede dar cred ca suferinta ar fi fost aceeasi oricum.Dupa ce misca copilul e foarte greu sa mai renunti la el,mult mai greu decat pana atunci :((


5+

Mergi la inceput