Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Mihaela desi e prima data cand scriu la aceasta odisee si nu ma cunosti,vroiam sa iti scriu ca imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat cu bebele.Sper din tot sufletul sa gasesti in tine forta si puterea de a-ti reveni sufleteste si a merge mai departe cu speranta la o noua sarcina,daca asta e ceea ce iti doresti.

Am vazut ca fetele iti sunt foarte apropiate si cu siguranta vor fi un sprijin moral,un umar pe care poti sa plangi si sa te descarci.




Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Simplicity bine ai venit in randul nostru!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Miha, imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva
Daca te ajuta cu ceva sa te descarci scriindu-ne, suntem aici pt a te asculta. Sper din tot sufletul sa vina cat mai repede o sarcina pe care sa o duci cu bine la sfarsit si sa iti tii puiutul in brate

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mihaela tare imi pare rau, dar parca ma gandeam ca asa o sa fie cand ne-ai spus vineri datele problemei. Foarte bine ca faci chiuretaj, e macar sa nu stai cu grija unei infectii. Anestezia generala nu prea e buna si eu am optat pentru cea partiala cand am avut problema. Oricum nu doare asa tare ,mai ales daca ai doctor bun.
Sufleteste e alta treaba, acolo e mai rau,insa cu timpul va trece si o sa incepi sa te gandesti la alt bebe.
Iti doresc sa scrii la Primele 365 de zile din viata unei comori cat de repede posibil. Dumnezeu sa te ajute!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Mihaela imi pare f rau ,am sperat din tot sufletul sa fie bine ,sper sa gasesti puterea sa treci peste aceste momente grele,nu stiu e f greu ,stiu ca nimic nu te consoleaza acum Imi pare rau

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
12+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mihaela



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Of Mihaela, ce-as fi vrut sa fie bine


7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mihaela chiar am sperat sa fie bine cu sarcina,imi pare tare rau ca am citit o veste asa grea pentru tine.Sincer,te inteleg prin ce treci,eu am renuntat la sarcina la 6 luni si a fost crunt.Nu te speria asa tare de chiuretaj,eu l-am facut pe viu ca mi-a fost frica de anestezie si nu a durut.Totusi ai putea sa intrebi dr daca nu se poate face avort medicamentos,poate e mai usor asa si uterul se curata natural si ramai si mai repede gravida.
Dupa ce s-a intamplat totul am inceput sa ma rog si cred ca Dumnezeu mi-a dat puterea sa trec mai usor peste pierderea suferita si mi-a dat speranta ca intr-o zi vom avea si noi un pui.
Ai incredere in tine ca esti puternica si luptatoare si ai sa treci si peste asta iar la anul tot iti vei tine bebele in brate,daca nu in aprilie atunci cu siguranta pana in iarna.

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Si eu sunt putin stresata deoarece maine trebuie sa mergem la eco si ar tb sa vedem si inimioara cum bate.Am avut si usoare scurgeri maronii sapt asta si drept urmare am inceput sa fac si progesteron injectabil.
De abia astept ziua de maine sa vad ca totul e ok :)
Felicitari la noile burticutze,sarcina usoara si bebe la termen.

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Miha
Ariana si eu am avut la fel in sapt 5 si 6. Am stat numai in pat, ma ridicam doar sa merg la baie. E f. imp sa stai cat mai linistita, in pat daca se poate.

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput