Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Schimbarile astea ba cald,ba rece mai pot fi si de la bombardamentul asta hormonal din sarcina. Multa sanatate iti doresc!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas stai linistita si mergi la un medic competent, sigur bebe este bine si oricum parca ziceai si zilele trecute ca nu te mai duci la ea asa ca de ce sa arunci banii

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra parca tu vroiai datele de logare pentru Jurnaldesarcina le-ai primit pana la urma ca am scris si eu 2 mailuri si nimic...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Baby_kiss, Felicitas, va tin pumnii ca totul sa fie ok!
Eu am joi programare la doctor, cred ca va fi totul bine, am de la inceput o stare buna si un optimism debordant cand e vorba de bebe.
In rest, am ''experimentat'' si eu azi pentru prima data starile de rau de dimineata, mi s-a facut rau dupa ce m-am spalat pe dinti!!
Am mai fost foarte foarte ametita, de dimineata, abia m-am ridicat din pat si ma tineam de mobila si de pereti. Am mai avut asa stari, zilele trecute, dar nu in halul asta.
Voi ati patit asa ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Pony felicitari pentru DT bun. Si eu am avut zilele trecute dureri in gat si mi-a dat dr Orofar dupa ce am supt vre-o 2 m-am gandit sa ma uit pe net la prospect si bineinteles era contraindicat asa ca ai grija cum te tratezi , mai bine un ceai de lamaie, sugi niste vitamina C si poti sa pui tinctura de propolis pe un pic de zahar si sa tii in gura pana se dizolva

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna seara!

Ma alatur si eu voua, prima sarcina 9 sapt DPN 30.03.2013.
Multe emotii, griji si nerabdare.
Sper ca asteptarea impreuna sa fie mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara, fetelor!

Astazi pt prima data mi s-a facut foame.
As manca in continuu.
Atat la servici cat si acasa.
Si mai simt cu mi se intaresc sanii. Cele la a doilea bebe si cele care au alaptat , stiu cum e senzatia cand se intaresc sanii de la laptic.
Stiu! Se pregatesc pt bebe atunci cand se va naste, sa aibe laptic.

In concluzie e sarcina!
Mi se rotunjeste si burtica.

Sa va zic un pic despre datele mele.
UM: 20.07., pe 12.08 am avut dureri groaznice (ca la menstruatie, dar de data asta au fost m dureroase). De pe 13.08 pana 14.08 dimineata am avut greata. Pe 13 n-am putut sa mananc nimic, decat fructe.
Iar de pe 15 am sangerat vreo 2-3 zile f putin.
Cred ca am ovulat tarziu de nu a iesit la test.
Acum astept pana la jum lui Septembrie cand ar tb sa am a 2 a menstruatie.

Inca ceva, de aseara am observat ca nu m pot sta pana tarziu (ieri a fost si cu temperatura ridicata si durere in dreptul ovarelor) ca mi se face somn.
Cum ma intind in pat , adorm.
Pana acum am dormit 1 h. Noroc cu sotul ca s-a m dus la Ioana ca nu stiu ce-a avut azi de nu a dormit la pranz si nici seara nu vroia sa se culce.
Mai stau un pic pe net si apoi ma duc sa-mi continui somnul.

Ma obosesc f mult la servici. Mai mult naveta ma oboseste. (40 km)
La intoarcere stau in picioare si uneori dimineata cand ma ofer sa-i dau locul unui (ei) batran (e).
Cu toate ca jum din microbuz sunt barbati, dar nu se ridica unul sa ofere locul.
Ma rog sa ma (ne) ajute Dumnezeu sa duc (ducem toate) sarcina pana la termen si sa nastem bebei santosi si frumosi!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nicole asteptam rezultate de la eco atunci pe joi.
Ioanaact totusi pare sarcina dupa simptome.
Bine ai venit VeveMara!
Mara-i avem acelasi U.M..Depinde de aparate DPN cred.
Noapte buna tuturor!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


'Neata!

Azi va servesc cu o www.cofetariilenicola.ro/pic/prajituri/cafea-frisca.jpg" target="_blank"> cafea cu frisca !

felicitas asa zic si eu.

O zi frumoasa sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Multumim pentru cafea Ioana !
Am si eu o curiozitate: De ce nu faci un test de sarcina mai devreme?
Mara , ce mai am racit rau de tot.Azi noapte am facut si temperatura, am avut nasul in pioneze, am stranutat intr-una.Am trecut la artilerie mai grea.Iau paracetamol.Din asta am luat si la prima sarcina.Ieri m-am tratat cu vitamina C si cu ceai dar fara efect.

Mergi la inceput