Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!
Vin si eu la o limonada. Sper sa m aveti.
Cam tarziu, dar acum am timp liber cat dorm printesele.
Mananc si beau f mult ( de, tb sa creasca bebelusul).
N-am facut (inca) testul de sarcina, insa simt ca sunt.
Cred ca am ovulat m tarziu de nu a iesit testul pozitiv.
Aproape in fiecare zi am scurgeri (secretii) de mucus.

Probabil ca nu am 5 sapt.
Cand voi merge la dr , at va voi da datele exacte.

www.instilulmeu.ro/wp-content/uploads/2012/07/222717144041788199_6GDKyQ7o_f-453x371.jpg" target="_blank">O zi racoroasa va doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Bun venit noilor viitoare mamici!
Eu nu am mai intrat deoarece am fost cateva zile la mare!
Vreau sa-i tranmist Mihaelei ca sunt alaturi de ea si ii doresc sa ramana pozitiva si optimista ca sigur in viitorul apropriat doamne doamne ii va trimite un bebe.
Eu inca ma confrunt cu greturi, si cu lipsa pofeti de mancare.
Nici nu mai stiu ce sa fac ca sa scap de ele.
In rest va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!
Am inceput sa citesc primele 2 capitole si raspund pe masura ce si stiu.
casandralin primele ecografii se fac intravaginal.
Asa mi-au fost facute la sarcina cu Justina.
Mihaelafalt se da gratuit Utrogestan?
Asa sa fie cum iti (va) doriti! Gemeni!
kovacsc e f adevarat ce-ai scris!
Starea noastra o transmitem pruncului.
Ma bucur ca ai nascut o fetita sanatoasa! Putere iti doresc sa o poti creste!
danina nu sunt singura cu al treilea bb.
Bravo!
Maria Bcf , jaguar imi pare rau pt pierderea sarcinii!
Putere multa va doresc!
Trimit mesajul, si daca m am de adaugat m scriu altul. Mai am cap 2.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna dimineata tuturor!
Vad ca multe dintre voi va stiti de mai multa vreme, asa ca vreau sa ma prezint putin: sunt la primul bebe, prima sarcina, mult asteptata si sosita un pic mai greu (dupa cativa ani de analize, "totul e bine, trebuie sa vina") si apoi - dupa cateva luni de tratament cu utrogestan (progesteronul era problema) s-a intamplat minunea si au iesit doua liniute la test (nu va spun cat de extaziati eram prin casa, si eu si sotul!).
UCM: 20.07.2012, asadar il asteptam pe bebe in 18.04.2013.
Probleme mari nu am avut, un pic de greata, dar suportabil (adica aproape zilnic, in jurul pranzului!!) putine stari de voma, multa multa somnolenta si un pic de dureri de burtica (asa, ca la o febra musculara lejera), toate normale pentru perioada asta. Analize inca nu am facut (urmeaza, dupa vizita la dr. de saptamana viitoare). Sunt inca un pic nedumerita cu ce mi se intampla, amuzata uneori (nu imi vine sa cred nici mie cat pot sa dorm!).
Cam atat pe moment. Ma bucur tare mult ca am cu cine sa merg mai departe in odiseea asta, am inceput sa citesc despre tot felul de chestii, parca e o stiinta intreaga, dar o sa le iau pas cu pas.
Multumesc tuturor de urari si va doresc o sarcina usoara, copilasi sanatosi si cuminti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Neata burtici. Se pare ca azi eu va dau trezirea la o cu mult lapte.
N-am mai reusit sa intru dar am recuperat din urma in dimineata asta.

Emilia, Cosminutza, Arianna, felicitari pt. eco.

Arianna, pe mine dupa ce m-au lasat greturile m-a apucat o pofta de mancare de speriat, daca nu mananc ma roade soricelul si mi se face rau.
Stiu ca e indicat ca in primul trimestru sa nu luam mai mult de 2 kg, dar ce sa-i faci, daca bebe cere nu putem rabda.

Mihaela, suntem alaturi de tine, imi doresc sa iti indeplinesti visul cat mai curand

Kmy, nu mai pune la suflet, ca sa spun asa e mare gradina lui Dumnezeu, noi iti suntem recunoscatoare ca ne ajuti si esti alaturi de noi

Simplicity, Irinukaaa, Piscotel, Nicole bun venit, sarcini usoare si la termen

12+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Am fost si noi la eco de DT si se pare ca e baietel . Dr. mi-a zis ca e probabil, sa nu dau cu rosii dak n-o fi asa, dar eu stiu ce am vazut inainte sa apuce ea sa spuna.
Bebe a fost vioi nevoie mare, dadea din manute, pe urma mi-am dat seama ca s-ar putea sa-l fi deranjat ultrasunetele, ca am mai auzit de bebei care-si ridica manutele spre urechi la ecografie.

Una peste alta e bine, doar ca placenta cam joasa, dr. m-a linistit, a zis ca se intampla in primul trimestru si de obicei se ridica.

12+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_55

Am fost si noi la eco de DT si se pare ca e baietel . Dr. mi-a zis ca e probabil, sa nu dau cu rosii dak n-o fi asa, dar eu stiu ce am vazut inainte sa apuce ea sa spuna.
Bebe a fost vioi nevoie mare, dadea din manute, pe urma mi-am dat seama ca s-ar putea sa-l fi deranjat ultrasunetele, ca am mai auzit de bebei care-si ridica manutele spre urechi la ecografie.

Una peste alta e bine, doar ca placenta cam joasa, dr. m-a linistit, a zis ca se intampla in primul trimestru si de obicei se ridica.

12+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot


Felicitari pt veste

Si eu am avut placenta joasa la prima sarcina;sa ai grija sa nu ridici greutati, sa nu faci efort excesiv(asta mi-au spus mie)


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Simply daca vrei zi-ne si data in care s-a nascut printesa sa stim cand tre' sa ne dai de baut

Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




dau dau de baut cand e cazul, ca e doar virtual

Ariana s-a nascut pe 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Simplicity, apropo de placenta joasa, la tine cum a fost, s-a ridicat intre timp sau a trebuit sa ai grija asta toata sarcina?

Buburuze, eu mi-am achizitionat de curand o carte f. interesanta de gravi "La ce sa te astepti cand esti insarcinata", poate o stiti, e f. detaliata si are raspunsuri la cele mai neasteptate intrebari

12+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

ioana_55 Felicitari pt !
Nu stiu cartea. De unde ai luat-o?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput