Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna burtici!!!!



piscotel2011 bun venit si tie,sarcin usoara in continuare,ce de burtici care au acasa deja piticiO sa avem cine sa ne sfatiasca si linisteasca pe noi astea mai panicoase la prima sarcina

Eu nu am apucat sa va spun,ca am o fetita de 2 anisori + (nascuta in ianuarie 2010),o cheama Ariana Sabrina.

Cred ca o sa ne linistim si sfatuim impreuna Copiii fiind diferiti,vom fi pusi in situatia de a face fata unor lucruri noi,situatii cu care nu ne-am mai intalnit si atunci "traiasca forumul" ,loc de descarcare si sfatuire pentru mintile incarcate (mamicile care mai au copii poate o sa inteleaga la ce ma refer )

Citat:

Azi dimineatza am avut o greata de aabia mi-am putut manca iaurtul.Na nu-i bai creste bebelasul lui mama drag



Buna atitudine asa ma "amagesc" si eu dimineata ...ca nu mai e mult si fac 12 saptamani si mai scap de una alta. Dar deviza mea e : nu conteaza cum e sarcina ci conteaza bebele Asa ca tot inainte


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna!
Eu inca mai am de recuperat ce ati scris in capitolele trecute si parca as vrea sa ajung "la zi" ca sunt unele cazuri care nu inteleg exact ce s-a intamplat.
Dar vroiam sa-i zic Ariannei05 ca DA, eu stiu cum e sa mori de foame, sa te ia cu lesin daca nu papi ceva. Am patit-o la sarcina trecut si sper sa nu o patesc si acum ca mi s-a parut tare nasol.
Vedeam negru in fata cand ma apuca foamea. Imi era atat de frica sa nu se intample asta incat aveam cam tot timpul ceva la mine, sau mancam "preventiv".

Mihaelafalt n-am ajuns inca la postul tau in care ai scris ce ai patit. Oricum imi dau seama ca ceva tragic. Asa ca iti doresc din suflet sa fi curand graviduta si sa fie bine de data asta pana la capat.

kmy_black eu zic ca nu-i cazul sa pui la suflet orice comentariu aiurea. Tu ai avut o intentie buna si ar trebui apreciata ca atare.
Nu cred ca-i cazul sa te retragi si de aici.
Te-asteptam oricum f curand cu vesti bune ca vei fi din nou mamica.

Nicole_tm scrie mai multe despre tine, cel putin pana scapi de modereare cum zic si fetele!

O seara placuta va doresc

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Astazi am fost la spital si am facut vaccinul pentru rh, am mai scapat de o grija, de acum trebuie sa urmez tratamentul si pauza o luna apoi control si vedem ce urmeaza.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


Tinem pumnii ,ne rugam sa fie totul bine si scoatem pt o noua sarcina




Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

intrucat buna mea intentie s-a transformat intr-o "deschizatoare de odiseei" ma retrag, nu inainte de a va dori la toate o sarcina usoara si la termen!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!




Nu conteaza ce inteleg altii sau cum te priveste altcineva. Nu pleca de la odiseea asta(atata timp cat te simti si tu ok aici),ne prinde bine experienta ta


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicole_tm

Buna seara tuturor buburuzelor de martie-aprilie! Ma alatur si eu voua, cu un bebe de 6 sapt in burtica!



Bine ai venit!


Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Sorry de spam dar scriu dupa o zi plinaaaaaaaaaaa de agitatie cu o pitica mica si super activa si mi-ar fi fost cam dificil sa scriu totul intr-un mesaj.

Puteti sa imi spuneti Simply, cred ca e mai usor de scris.

O noapte linistita si un weekend fara griji




Simply,mami de Ariana,din nou (*8 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Bine ai venit Nicole! Sarcina usoara si la termen!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!!

Pofititi la o limonada rece

Eu si azi sunt la servici insa slava Domnului doar pana la 12

Simply da,important e sa fie bine bebe ca restul trec ele.Drum bun spre Romanica

Va pupic pe toate.Aveti grija cu soarele azi ca se anunta calduri mari

O zi frumoasa!!!!!

Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Nu stiu cine trece datele la prima pagina dar ucm este 14.07 iar data estimata a nasterii 20.04.2013).
Neata la toate burticile,eu m-am trezit cu o durere de cap de numa ass incat niste cafea cu limonada ar merge de minune:)
O zi buna la toata lumea!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Arianna am facut modificarile cerute
Simply daca vrei zi-ne si data in care s-a nascut printesa sa stim cand tre' sa ne dai de baut

Cosmi 7+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput