Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:

buna dimineata,

mena, ce fain ca lenevesti, cat despre hainute.. da este o incantare cand le vezi asa mici.. eu ma uit la ele.. le bag la loc... pana nu iau o comoda, nu ma apuc sa le spal/ calc...
epopeasca, cum vei naste?? vad ca avem cam acelasi UM dar mie mi s-a cam decalat DPN...sunt in octombrie
mai fetelor eu am impresia ca al meu bb incearca se se intoarca iar... hmmm ma impunge uneori de am impresia ca vrea sa iasa prin buric... eu i-am tot explicat ca nu pe acolo e iesirea... dar nimic frate el insista , macar un picior sa-si scoata pe acoloabia astept sa-i pup piciorusil ala cu care ma tot inghesuie... ha, ha la ce greutate va avea.. cred ca va picior in toata regula

saptamana viitoare voi avea si eu o saptamana libera.. si ghiciti ce fac?? golesc tot balconul ca ma seacaaaa!!! asta ca nu cumva eu sa raman in urma cu intorsul casei
va doresc o minunata, va pupici

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mena, eu, eu vin la mere verzi

Onutz 26+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

Buna dimineata, burtici!!!
Vad ca sunt cam singura care de la 3 luni a stat acasa... s-a asezat placenta exact pe uter si cum faceam efort cum sangeram... vreo 3 luni la pat, apoi infectie urinara uratica... si iata-ma mai am cateva zile si vreau sa intru in prenatal...
Menics, ai dreptate dna dr Ciufu este o scumpa... si referitor la hainute, parca sunt disperata... desi mai am de la baietel cumpar in disperare... imi plac de mor!

voi stiti deja, pentru cele care opteaza pentru cezariana, cand veti naste?

Pupici!!!


Www.facebook.com/flory.stoianovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

[Mena], ne bagam si noi la mere verzi... putin acrisoare... yammyyy!!!

Mami de Rares 6 ani si 26 + cu Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Menics eu i-am luat deja zestre lu fi-miu o comoda cam cat o jumatate de sifonier . Soata:" da...pentru fi-tu uite cum arunci cu banii, daca ti-i ceream eu mi-i dadeai de cap". Glumea evident. Ce-i drept cred ca nu o sa ma uit de 2 ori la bani cand vine vb de puiu meu si mai ales cand sunt convinsa ca o anumita chestie ii trebuie. Si mai am o gramada de chestiute cado' sa-i iau, tot asa de zestre. Ca doar un pui are mami.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviad spune:

Onutz, multumesc pentru grija.
Bubu, tocmai de aceea nu ma mutasem de la salonul acela dupa plecarea in concediu a pedichiuristei. Pentru ca sterilizeaza foarte bine instrumentarul. Il scot din sterilizator in fata ta. Dar nu e suficient, ai dreptate.
Astazi sunt un pic mai bine. Dr. mi-a recomandat betadine si apoi unguent baneocin. Totusi ma incapatanez si mi l-am trimis pe sot dupa Mibazon. Am citit despre el si mi se pare f. bun, chiar daca l-as evita acum in sarcina.

Inteleg ca leneviti. Ma bucur. Vin si eu! Dar la un iaurt cu cereale. Cat priveste hainutele ... dragutele de ele, mor de dragul lor.
Bucurati-va ca se misca bebelinii. Si mai ales ca nu se grabesc spre iesirea principala. Fata mea impinge chiar spre iesire. Iar eu ii spun sa nu se grabeasca precum fata mare la maritat. Ca mai e destul pana atunci. Si apoi nicaieri nu e mai bine decat in burta mamei.

Silvia 28+ mami de Maria si Petri 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Silvia, sa stii ca si pe Ed il apuca impinsul numai ca el nimereste intre piciorul drept si pelvis si da cu capu ca berbecutul. O sa ii zic dr dar nu cred ca are ce sa ii faca daca impinge asa de unu singur... Mai mult decat concediu medical si repaus la pat nu imi da nimeni...

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Buna fetelor am intrat si eu ca sotul e la serviciu si nu prea am eu ce sa fac pe acasa desi daca as putea as face multe,dar ma abtin

Mami eu as manca de la inceputul sarcinii pateu cu rosii,crenvurstii,lebar,sunculite,salam de cate ori merg la cumparaturi imi curg balele.Dar pana acum m-am abtinutAm mai mancat cate un carnat la gratar in rest de la dulciuri nu ma pot abtine,le-am cam rarit ce-i drept dat tot mai pap

Dana sper sa vindeti repede si sa va mutati la casuta voastra noua cat mai repede.

Epopeasca si eu sunt la fel, foarte frustrata ca nu pot face curatenie fara al meu sot care mi-a zis ca el face la o saptamana odata ca nu sta sa frece ca mine toata ziua.Si ma conformez ca nu ma ajuta nimeni altinevaSi felicitari pentru fetita lui mami mumoasa

Mena la fel ca si tine astept si eu sa bibilec hainutele lui bebe pe care le am dar cred ca prin septembrie la sfarsit cred ca o s-o fac desi ard de nerabdare

Menics la noi tati i-a cedat jumatate din sifonierul lui la bebe asa ca nu cumpar nici o comoda pentru ca deja in camera e foarte inghesuit.Noi mutam mobila in asa fel incat sa incapa si patutul lui bebe si nu prea ne mai ramane suficient spatiu.

Flisa imi pare rau ca ai avut emotii in sarcina dar uite ca Doamne Doamne te-a ajutat

Silviad ma bucur ca iti este mai bine

Doura si restul fetelor ce mai faceti?

De Bubu nu intreb ca sigur se relaxeaza in concediu

Ma duc sa pap ca la licuriciul meu ii este fomica,dar nu inainte sa schimb saptamana






23+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata burticute dragalase
Flisa bine ai venit,sarcina usoara sa stii ca nu esti singura care ai stat acasa,si eu am stat de la inceput ,vechimea mi-a mers trebuie sa vad cam de cind pot sa trec pe concediu prenatal.
Mami cu pateu e belea mare,eu mi-am facut pofta odaa cu pateu de pui,dar tot vad la tv reclama cu Pateu Bucegi de asta mie pofta,i-mi face copilul din reclama pofta i-mi aduce sotul din tara unu ca doar nu asa de mare bai.Eu am mincat cam tot ce am avut pofta asa un pic numai pt pofta ca doar nu se intimpla nimic.
Fetelor citesc si pe la odisea August-Septambrie si vad ca au inceput sa vina bebei abia acum realizez ca de fapt se apropie cu pasi iutzi si la noi,timpul parca zboara.
Bebele meu e cu o saptamana mai mare decit in grafica deci sa inteleg ca probabil se motiica si data nasteri,nu ?
Citesc un pic din urma si revin,va pup pe toate

Looana 28 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Menics eu voi naste prin cezariana ca nu am de ales (prima a fost tot cezariana si au trecut abia 2 ani). La urmatorul control voi vorbi cu nenea dr si de data nasterii. Termenul e pe 7 noiembrie, dar sper sa aleaga una din urmatoarele date: 25 sau 29 octombrie, sau 1 noiembrie. Eu cel mai mult as fi vrut 3 noimebrie, ca atunci implinesc cu sotiorul 6 ani de cand suntem impreuna, dar e prea aproape de termen
Mena pune-te pe papat ca . Trebuie sa te pui pe picioare pt bebe.
Fetele care stati la pat, imi pare rau pt voi, stiu foarte bine cum e ca am patit-o: la prima sarcina am stat 4 luni la pat din cauza contractiilor zilnice...si apoi, cand am ajuns la termen, nici o contractie, nu intrat in travaliu de nici un fel si asa m-am procopsit cu cezariana
Angelique si noi tot la sfarsitul lui septembrie pregatim hainutele, ca e destul timp, si cu munca in casa nu are rost sa le spal si sa le mut in pungi de colo-colo.


29 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput