Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 14

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Anadisi, ortopedul ne-a zis ca o putem pune in carucior parte sport la 45 de grade si noi o lasam la nivelul cel mai jos, de cand o pun la 45 de grade sta mai mult in carut , vede si se si ridica de spate ca si cum ar vrea sa stea in fund..fetele stiu ca ma plangeam sapt trecute ca nu vrea decat in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

cat tineti la frigider jucariile ptr dentitie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Eu oftez iar pt ca nu am cum sa onorez invitatia ta Dara, insa tare mult mi-ar fi placut...
Sa stii ca am luat ieri rontaitoarea aceea de care spuneai http://www.tommeetippee.co.uk/product/stage_1_easy_reach_teethers_1/ (sunt 2 la pachet, una mai groasa, una mai subtire, la 19 lei la farmacia tei) si ii place la nebunie. multumesc de pont
Monna multumim pt felicitari, o sa pun si poze, dar astept de pe la invitati pt ca ale noastre sunt jalnice si putine. Cred ca va paste si pe voi un dintisor la ce povestesti despre Andutu.
Si eu fierbeam mult la piureute la inceput cand am inceput diversificarea la David. Dar imi amintesc ca am introdus carne f tarziu (pe la 8-9 luni) la fel si oul si lactatele. Asa voi proceda si acum.
JD ai aflat de la ce a fost starea aceea de rau? sper ca esti mai bine.
Meg felicitari pt dintisori si mai ales pt mancacioasa!
Happy scuze de confuzie, urarea ramane valabila
Corina ma bucur ca sunteti bine. succes cu exercitiile si progresele.
Magdalena La multi ani fericiti impreuna va dorim si noi!
Strumfy, la mine e invers: cum ma laud aici cu ceva cum se strica treaba
Niko ma bucur mult sa va vad, mai ales pe strengarelul mofturos. Eu stiu ca[,] cartoful fermenteaza tare, poate de aici atata kk.

Noi am luat ieri a doua doza de rotarix (si asa cam tarziu) si a vomitat-o pe toata...dar alta nu-i mai dau, mai bine ii luam o jucarie de banii aia :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
Gelul pt. dinti de care va spuneam sa numeste Pansoral .

Si a mea mandra da cu limbuta, inghite putina mancare dupa care scaote cu limbuta putina mancarica , nu ca nu iar place dar asa face la fel si la iaurt care e preferatul ei tot asa face, oare sa fie o problema ? voi ce spuneti?

Hapy asa am zis si eu ca nu ii mai dau fructe o sapt, dar de ieri am inceput iar sa-i dau, la fel mi-a facut a luat cateva lingurite si gata nu a mai vrut, am incercat-o si cu borcanele HIPP nu ia palcut cu branzica cu iaurt nimic cand simte gustul de fructe face urat.

De sapt. viitoare o sa-i introduc si eu banana si alte fructe sa vad dc. le accepta.

Noi carnita am introdus-o deja si papa mult mai bine, i-am pus si cateva picaturi de bors fiert in piure si il papa bine ca ea nu papa dulce.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Dara pusesi tu un link cu niste borcanele cu o singura leguma.imi pare rau de evaluarea negativa.Adica sta cineva si controleaza ce zicem noi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

La multe lunite Bianca! wow 6 lunite
Mada la multi ani fericiti!
Annadisi nu am mancat nimic din ce nu am mai mancat pana acum, deci varianta asta e exclusa. Biberon nu i-am dat niciodata, am inceput sa-i dau putina apa din canita de aia cu cioc. Oricum nu face asa de fiecare data.
Ronina nu are nimic in gurita ca m-am uitat dupa dintisori si n-am vazut nimic suspect. De facut asa nu face de fiecare data si nu-l pun la san daca nu ii e foame. Oricum aseara/asta-noapte n-a mai facut asa si n-a mai plans, deci e clar ca atunci cand face asa il doare ceva pt ca numai atunci refuza sanul si incepe sa planga isteric. Si noua ne place trenul , rade de se prapadeste cand ii fac asa. Si-i mai place sa-l tin in brate si sa sar in sus cu el cantand iepurasul tzup tzup tzup . Jumperul ala e cam ca cel pe care il avem noi.
Mirela, Niko
Amy distractie placuta!
Dia felicitari pt bilant si sa va traiasca micuta crestina!
Miha si Annadisi nici Andi nu doarme mai mult de 30 min ziua, doar cand il scot cu carutul afara doarme 1-1,5 ore.

pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Miha, pediatra mi-a zis ca LM e cel mai bun, are de toate dar totusi ii lipseste fierul, si dua 4 luni se cam termina si rezervele.. Si ea prefera sa ajunga mai repede bebe la carnita decat sa ii dea supliment de fier, pe care nu toti il tolereaza. Pe Andrei l-am diversificat la 6 luni, si carnita i-am dat mult mai tarziu, dar a luat supliment de fier, ca asa m-a sfatuit pediatra de atunci... Ma mai gandesc care varianta e mai buna.
Eu stau un an acasa.

Happy, merci de intrebare, azi am fost la vulcanii noroiosi si diseara poate incercam o piscina sarata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Ronina, la Alexia am observat abia acum 1 sapt (deci dupa 5 sapt) ca deschide gura si nu mai suge din lingurita. Deci… RABDAREEE
Pare sa ii placa supa cu carnita.. dar nu insist decat cat vrea ea. Yupiiii… dar parca nu-mi vine sa ma bucur prea tare inca . a mancat azi 100g supa cu carnita. daca mananca si maine... trecem testul.
Mi se pare interesant jumperul.
Annadisi, eu ca si Ronina, o pun pe burta mea, dar nu fac ca trenul.. ci o plimb pe cal
O mai pun in balansoar, in patut unde are jucarii si o arcada cu jucarii de care trage si le smotoceste, trage gascanul de picioare. Are niste jucarii muzicale (mari pt manutele ei) si i le tin eu si ea le loveste, ii pun muzica (cutiuta muzicala). Nu o las la tv, pc si altele de gen. macar cat pot controla activitatea asta.. o sa o fac.
Dia, sa va bucurati de mica voastra crestina si va asteptam cu poze.
Dara, am luat si noi ieri jucaria de dentitie sugerata de tine. Nu e prea pasionata.. dar e si maricuta pt gurita ei. Are gurita mica.. si ma chinui sa i-o pun
Cred ca nu i-a prins inca ‘gustul’. Multumim.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

Scrisesem ditamai mesajul si s-a dus ca am uitat sa ma loghez

deci am facut azi vaccinul,in fundulet,era a doua doza de la primul,nu a plans,s-a smiorcait un pic si a trecut,febra nu a facut pana acum,e vioie,rade deci pana acum suntem linistiti.

ca veni vb de servici,eu peste 10 zile intru iar,dar doar 3 zile si alea juma de program.
maine la pediatru,venim si noi cu bilantul de 5 luni.

multumim de urari,pacat ca domnul sot e in delegatie pana maine,dar recuperam sambata si duminica.

pupici


Cristina nu am vazut sa mai scrie,nici Aredwinn,sunt plecate in vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

eu de cateva zile am o stare de rau,greata,scaune moi,stare naspa generala..o fi caldura sau ce?

nu mai zic ca ma gandesc ca asa eram in primele luni de sarcina...neee iimposibil.....

Mergi la inceput