Bulgarasi de ianuarie/februarie 2013, cap 16

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui majia

Cred ca mi-am activat PM, pls vreau si eu parola

18+


Majia, ai Pm! Va asteptam cu poze burtoase

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zbubu spune:

Bine v-am regasit, fetelor!
Mena si eu incerc sa-mi spun acelasi lucru. Sper din tot sufletul sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zbubu

Bine v-am regasit, fetelor!
Mena si eu incerc sa-mi spun acelasi lucru. Sper din tot sufletul sa fie bine.

18+


Si mie imi e un pic teama dar pana la urma in burtica nu cred sa pateasca ceva de la circulara iar nasterea se face prin cezariana, de preferat ca atunci e periculos. Dar nu ne gandim la probleme pe care nu le avem inca, nu ?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_55
Eu am saptamana viitoare DT, nici nu vreau sa ma mai gandesc, ca ma apuca tremuriciul. Apropo, conteaza ora la care dau sange pt. DT, tre sa fie dimineata, pe nemancate?


Nu, nu conteaza ora.

Vreau si eu datele contului comun! pliz-pliz-pliz!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 14+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Vin si eu repede cu gura mare sa spun ca am simtit printesu'! Daca nu eram la a doua sarcina, nici ca as fi stiut, pt ca e aproape imperceptibil. Daca merg, sigur nu-l simt. Am simtit cate un pac in partea stanga a buricului, f aproape de dunga chilotului. Am avut confirmarea, vineri seara la 11:40 cand a pacanit un pic mai mult. De obicei simt doar cate un piciorus, atat, numai sa vineri seara au fost vreo 4 picioruse. A fost asa de frumos!!!!
Si totusi nu a fost ca la Cezara. Atunci am plans mult de emotii. Acum nu am plans. Parca sunt cam rece cu printesu'...


Multumesc frumos pentru parola si username! AM vazut poze. Moama, ce burtici mari aveti. Eu nu am ce sa pun ca poze, pt ca as fotografia numai slaninute. Burta nu se vede nici cand stau intinsa in pat. Pana atunci ma delectez cu burticile voastre.

Ardna multumesc de info. Imi place de dr tau. Are cap. Ti-a dat analize, relativ tintite si nu o lista lunga cu toate cele.

Mena tu esti o romantica incurabila. Eu asa te simt. E frumos gandul tau de a face o scrisoare catre bebe. Si eu m-am gandit, dar mi-a trecut (vorbesc de prima sarcina).... Si eu ma recuprez cu pozele.

Lidia nu fi suparata ca nu stii ce sunt bebeii. Tu ce simti ca sunt? Mama "stie" intotdeauna ce ascunde in burtica. LA 17 saptamani, ar fi trebuit sa vada. Eventual spune "cred ca sunt..."

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cris nu-mi vine sa cred. As vrea sa stiu ce sa spun, dar nu stiu. Pot doar sa te imbratisez si sa ma rog lui Dumnezeu sa fie totul bine.
Nici eu nu stiu ce as face in situatia asta. E foarte greu si nu e drept ca o mama sa trebuiasca sa treaca de 2 ori prin acelasi chin. De fapt, nici macar o data.

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ralu felicitari pt baietel.

Denisa felicitari pt fetita.

Ioana eu am dat sange pt DT dupa-amiaza la amandoua sarcinile. Nu mai fi speriata ca sigur totul e ok.

Zbubu bine ai revenit. Nu mi-au spus niciodata nimic de cordonul ombilical. Eu nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi pt ca bebe e mic si are unde sa joace. Asa l-a prins la eco, dar eu sunt convinsa ca acum nu mai e asa si acum are cordonul in alta parte.

Puisor ce ai facut la eco? Ce a zis dr?

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Vin si eu repede cu gura mare sa spun ca am simtit printesu'! Daca nu eram la a doua sarcina, nici ca as fi stiut, pt ca e aproape imperceptibil. Daca merg, sigur nu-l simt. Am simtit cate un pac in partea stanga a buricului, f aproape de dunga chilotului. Am avut confirmarea, vineri seara la 11:40 cand a pacanit un pic mai mult. De obicei simt doar cate un piciorus, atat, numai sa vineri seara au fost vreo 4 picioruse. A fost asa de frumos!!!!
Si totusi nu a fost ca la Cezara. Atunci am plans mult de emotii. Acum nu am plans. Parca sunt cam rece cu printesu'...


Multumesc frumos pentru parola si username! AM vazut poze. Moama, ce burtici mari aveti. Eu nu am ce sa pun ca poze, pt ca as fotografia numai slaninute. Burta nu se vede nici cand stau intinsa in pat. Pana atunci ma delectez cu burticile voastre.

Ardna multumesc de info. Imi place de dr tau. Are cap. Ti-a dat analize, relativ tintite si nu o lista lunga cu toate cele.

Mena tu esti o romantica incurabila. Eu asa te simt. E frumos gandul tau de a face o scrisoare catre bebe. Si eu m-am gandit, dar mi-a trecut (vorbesc de prima sarcina).... Si eu ma recuprez cu pozele.

Lidia nu fi suparata ca nu stii ce sunt bebeii. Tu ce simti ca sunt? Mama "stie" intotdeauna ce ascunde in burtica. LA 17 saptamani, ar fi trebuit sa vada. Eventual spune "cred ca sunt..."

15 saptamani




Felicitari pentru bulgarel miscacios . Nu stiu cat sunt de romantica...de regula nu sunt o sensibiloasa asa eu, dar cand vine vb de copilul asta totul ma atinge. Simt ca vibrez cu toata fiinta mea de cand am ramas gravida . Sunt indragostita de el si de tot ce inseamna maternitate desi sarcina a fost si este in continuare una grea...
Sa stii ca la mine a miscat cand eram la servici. Eram singura si nu stiam cui sa spun, ce sa fac. Nu prea am putut sa ma exteriorizez asa... Stiu doar ca am strigat maseuza si i-am zis. Din 3 gravide cu burtici mai mari decat ale mele am fost prima care a simtit si eram mandra foc de puiu meu jucaus.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am o intrebare. Voua va amortesc picioarele? Mie mi se intamapla din cand in cand, dar numai cand stau in pat. Nu stau contorsionata, cu piciorul sub mine, ca sa zic ca am motiv de amorteala. Pur simplu, simt in pulpa superioara, ceva asa, parca se raceste, si daca nu ma misc, incep sa simt furnicute. MA enerveaza maxim. Dar numai piciorul drept. LA piciorul stang, am pe la jumatatatea pulpei superioare un punct care din cand in cand ma doare. Oare sa stea bebe calare pe ceva ligaturi/nervisori??? Nu am patit asa la prima sarcina. Mintea mea bolnava zice ca sunt trombi pe vene....

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Am o intrebare. Voua va amortesc picioarele? Mie mi se intamapla din cand in cand, dar numai cand stau in pat. Nu stau contorsionata, cu piciorul sub mine, ca sa zic ca am motiv de amorteala. Pur simplu, simt in pulpa superioara, ceva asa, parca se raceste, si daca nu ma misc, incep sa simt furnicute. MA enerveaza maxim. Dar numai piciorul drept. LA piciorul stang, am pe la jumatatatea pulpei superioare un punct care din cand in cand ma doare. Oare sa stea bebe calare pe ceva ligaturi/nervisori??? Nu am patit asa la prima sarcina. Mintea mea bolnava zice ca sunt trombi pe vene....

15 saptamani



Altceva nu te doare? Doar amorteste si atat? Eu sufar de sciatica ca sta calare kidu pe nervul sciatic si imi amortesc pulpele, spre solduri apoi, daca stau mai mult de 5 minute nemiscata intr-o pozitie care solicita coloana, drepti, in picioare etc mor de dureri de spate. La sciatica sunt junghiuri care se lasa pe fesa si amorteli. Urmareste durerea. Daca te intepeneste si se lasa pe fesa, e sciatica, daca nu fugi pe la medic sa nu stea pe alt nerv si mai si... Din pacate nu putem face nimic in privinta sciaticii, am fost la medic si mi-a recomandat kinetoterapie dupa ce trece durerea, pana atunci repaus la pat, de parca la mine la munca(in departament) ar exista vreo fosta gravida care sa inteleaga durerile astea...Noroc ca sefa e mai intelegatoare cu mine si ca o am pe dr ginecolog pe care o vad aproape in fiecare zi...
P.S: Iar am varsat! Nu se mai termina o data?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput