Bulgarasi de ianuarie/februarie 2013, cap 16

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Ieri am primit diagnosticul de care ne era cel mai teama ... a cazut ca o secure deasupra capetelor noastre ... nu pot sa inteleg de ce ... de ce ???... spina bifida ... iar ....

Nu cred ca voi avea taria sa merg mai departe chiar daca dr. spune ca este forma cea mai usoara a bolii

www.gradinacris.blogspot.com
20 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Ieri am primit diagnosticul de care ne era cel mai teama ... a cazut ca o secure deasupra capetelor noastre ... nu pot sa inteleg de ce ... de ce ???... spina bifida ... iar ....

Nu cred ca voi avea taria sa merg mai departe chiar daca dr. spune ca este forma cea mai usoara a bolii

www.gradinacris.blogspot.com
20 + cu


Curaj! Nu stiu ce sa spun altceva! Bine ca e forma cea mai usoara. Uite ce am gasit : "Spina bifida oculta este forma cea mai usoara de spina bifida (oculta inseamna ascunsa).

Cei mai multi copii care au acest tip de defect nu au vreodata vreo problema de sanatate. Coloana vertebrala este adesea neafectata."

Iti stam alaturi pentru orice e nevoie! Curaj!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

Crismac, dupa cum a spus si Mena, forma asta oculta nu e vizibila, am inteles ca multi isi dau seama ca au dupa prima tinerete, la un control de rutina.Banuiesc ca e greu...dar capul sus, e posibil sa fie ceva fff usor, nevizibil

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_88

si eu vreau pm cu user-ul si parola



Si eu!

Crismac, multa putere sa luati decizia cea mai buna.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 13+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cris, nu inteleg. Stiu ca ai fost la o ecografie si ca era ok. Acum cum si-au dat seama? Tot la eco? Adica s-a vazut ceva? Eu am inteles ca cea oculta nu se vede la eco. Ai fost la o morfofetala? Nu stiu ce sfat sa-ti dau , nu stiu nici macar ce as face eu...

+20s Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Ieri am primit diagnosticul de care ne era cel mai teama ... a cazut ca o secure deasupra capetelor noastre ... nu pot sa inteleg de ce ... de ce ???... spina bifida ... iar ....

Nu cred ca voi avea taria sa merg mai departe chiar daca dr. spune ca este forma cea mai usoara a bolii

www.gradinacris.blogspot.com
20 + cu


Cris, m-ai blocat!!!Cat de nedrept, din 2 sarcini de 2 ori spina bifida?Sunt siguri?? Care este explicatia ca eu in coincidente din astea nu cred!Ai cerut doua pareri??
Daca este forma cea mai usoara poate bebe nu va fi afectat!
Vei avea puterea sa mergi mai departe, bebe trebuie sa fie bine!!!!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Am facut eco de morfologie ieri . Coloana pare intreaga daca este privita din exterior . Dr. a abordat o privire din interiorul coloanei , adica vertebra cu vertebra ca si cum s-ar fi uitat de jos in sus. Are 5 vertebre care nu sunt inchise complet . Stiu ce inseamna spina bifida oculta dar eu am trecut prin calvarul spina bifida de 9 ani incoace si nu mai cred statisticile lor . Care erau sansele sa mi se intample din nou??? 0,001 % poate ???
Luni merg la spital unde se va forma o comisie , alte pareri , alt ecografist dar eu stiu ca este ... Din conformatia capului se vede cel mai bine . Nu are voie sa fie lemon sign daca nu este defect de tub neural .
Dr. mi-a spus ca daca nu erau antecedente erau mari sanse sa nu bage de seama pt. ca este ceva f. mic . Probabil ca nu ar fi vazut daca nu insista . Am stat o ora pe masa .
Poate fi o mutatie a genei MTFHR sau pur si simpul avem unul din noi si se transmite la bebe tot prin gene .

20 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cris, pana la urma are lemon sign? Eu retinusem ca a verificat forma capului si ca era ok. Imi pare sincer rau. Nu am cum sa-mi dau eu cu parerea tu stii cel mai bine ce e de facut, experienta ta de 9 ani cu spina bifida e o realitate. Chiar ce sanse erau sa se intample din nou?

+20s Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Oh Doamne, Cris, ce lovitura! Iti doresc multa multa putere, egal ce hotarire veti lua .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_15 spune:

Cris, doamne ajuta indiferent ce decizie luati!

Ralu 18+

Mergi la inceput