dr Constantinescu Ghe sef sectie Municipal

dr Constantinescu Ghe sef sectie Municipal | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

rog moderatorii sa puna acest subiect unde ii este locul.sunt prea debusolata, dezarmata ca sa mai pot gandi.

rog toate mamicile care au fost pacientele sau au nascut cu dr GHEORGHE CONSTANTINESCU, seful sectiei de ginecologie-obstetrica de la Municipal Bucuresti sa se roage pentru dansul.
de o saptamana este in coma profunda dupa un grav accident vascular.

nu mai pot nici sa plang,e prea repede vestea dupa moni 70.

dupa 4 zile de travaliu, dupa 21 de ore de contractii la minut cand nimeni nu imi dadea nicio sansa,acest OM, a intrat in salon si mi-a spus:esti crucea mea, mori si tu si copilul.trebuie sa fac ceva. si a facut. a facut cezariana salvatoare.
traim datorita lui si dr badiu.
a venit apoi o luna de zile, de 2-3 ori pe zi, inclusiv in week-end sa ma consulte.mi-a asigurat rezerva singura , a inteles ca eram in lupta pentru viata si mi-a intins mana ca sa pot trece linia de sosire!

domnule doctor, ma voi ruga pentru dvs!
va multumesc pentru tot ce ati facut pt noi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce veste proasta. Ma voi ruga pentru dumnealui.
E un om extraordinar, s-a ocupat cu toata atentia de mine. Datorita lui, am avut o nastere perfecta, fara probleme.
Offf....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Intr-adevar, este un OM!
M-a ajutat enorm acum 2 ani. Daca nu intervenea dansul si nu ar fi miscat lucrurile nu stiu cum ar fi decurs lucrurile cu mine.

Sper sa isi revina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Off...ce veste trista si asta vine dupa moni si dupa ce tatal meu a ajuns la spital cu inima...si eu nu sunt acasa(ca de obicei)

Pe dl DR Constantinescu l-am cunoscut in urma cu 12 ani...am nascut cu dansul (cezariane) amandoi copilasii intorcandu-ma de fiecare data in tara special.
Daca la baiat toate lucrurile au decurs ok la fetita nu a fost deloc asa...numai lui Dumnezeu si dr-lui Constantinescu trebuie sa le multumesc ca o am.
Cand alti doctori nu vedeau problemele pe care le aveam nici cu aparatura super performanta in fata si imi spuneau ca asta e...selectie naturala daca fatul este puternic o sa reziste sa ma comport normal...dansul prin telefon(ca si cand mi-ar fi facut ecografie) mi-a spus sa le zic dr-lor de acolo dupa ce sa se uite...si asa a fost.
Mi-a trimis tratament de acasa din Ro si mi-a spus sa stau in pat sa nu ii ascult pe dr-ii de acolo(ca el nu e de acord cu "selectia naturala" daca vreau sa pastrez sarcina trebuie sa lupt... apoi cand am facut 7 luni a zis ca e cel mai putin periculos sa calatoresc fiindca fatul se poate naste fara probleme mari, m-am urcat in avion si am venit acasa...m-a asteptat la spital in caz ca era ceva urgent. Slava Domnului nu a fost si am dus sarcina pana la termen...si acum am doua minuni de copilasi.
Un OM care ajuta pe toata lumea, care atunci cand i-am spus ca imi e frica sa nu ma apuce nasterea noaptea si sa nu mai apuc sa fac cezariana m-a luat de umeri, mi-a spus sa ma uit in ochii lui si mi-a zis ca el e DOCTOR si ziua si noaptea, e dr-ul meu si ca ajunge la spital in 10 min la orice ora din zi si din noapte, ca el nu bea nici macar sampanie si ca mereu o sa fie acolo...mi-a dat atata incredere...

acum din nou nu sunt acasa dar am sa ma rog cu tot sufletul poate Dumnezeu face o minune pentru el.



Multumesc pentru tot d-le doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ce rau imi pare! Fetita mea, poimaine face 5 anisori, pe care am nascut-o cu dr. Constantinescu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Sunt prietena cu fiul si nora sa, ce sa va zic, cunosc situatia si stiu ce dureros este pentru baiatul dansului. O sa ii transmit prieteni mele cuvintele voastre frumoase despre domnul doctor, nu am avut privilegiul de a fi pacineta lui, caci sunt plecata din tara, i-am cerut doar odata sfatul prin prietena mea si intr-adevar, asa cum a spus dansul a fost.

Ii urez sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Simonix chiar te rugam daca poti sa aduci multumirile noastre acestui mare OM, toata ziua m-am gandit astazi la dansul, am plans


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikky spune:

Ma rog pentru domnul doctor sa-i dea bunul dumnezeu sanatate.Amandoi copiii i-am nascut cu dumnealui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Gemenii mei fac anul asta 17 ani, si am nascut normal cu Doctorul Constantinescu.

Ma rog si eu sa-si revina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Mai are cineva vesti? sper sa fie mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Si eu ma rog la Dumnezeu pentru sanatatea Domnului Doctor!
Un OM minunat, si un medic exceptional!

L-am cunoscut in urma cu 10 ani... mi-a urmarit ambele sarcini si datorita dansului am nascut fara probleme.

Va multumesc domnule doctor! Ma voi ruga pentru dumneavoastra, sa va reveniti si sa va simtiti bine!




Mergi la inceput