Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:


Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Monica si sa vegheze asupra copilasilor ei, ramasi mult prea devreme fara cea mai iubita fiinta din viatza lor!

Sincere condoleantze familiei greu incercate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Multi calatori merg cu trenul. Unora le place ziua sa vada locurile pe unde calatoresc, altora noaptea ca sa poata dormi si sa nu resimta oboseala drumului lung de parcurs.
Uneori insa, din nu se stie care motive, unii dintre noi calatorim noaptea, cu sau fara voie. Ma intreb daca este sau nu un sens ascuns, sau este doar un hazard?
Azi noapte la ora 3, Monica70, membru al acestei comunitati a luat un tren.
Un tren de noapte.
Poate pentru un drum lung.
Poate ca sa nu-l resimta.
Cine poate stii cu adevarat?






frumos!

e atat de crud,de nedrept!
Condoleante si multa putere familiei!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Poate ca nu e chiar la subiect...regretele si furia ca viata e nedreapta mi le-am manifestat inca de dimineata...
T_ioana, cred ca noi fetele mamici de spiridusi am putea face ceva pentru copii, pentru Dia si Tudor. Am putea sa ne mobilizam, cu o suma cit de mica in fiecare luna, sa ii sustinem pe cei mici. Ar fi un gest de omagiu pentru Moni. Si cred ca ne-ar multumi, asa cum a facut-o de fiecare data!

Mergi in pace Moni, si vegheaza asupra puilor tai, vor avea o viata plina de lumina cu tine calauza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Daca se poate gasi ceva bun in toata tragedia asta, e ca fiecare dintre noi (sau cel putin eu) am realizat ca uneori uitam sa ne bucuram de fiecare secunda din viata noastra.

Este nedrept! ca o persoana atat de calda si iubitoare sa plece atat de devreme din lumea asta! Este nedrept! ca 2 copilasi sa nu isi cunoasca mama! Este nedrept! ca un sot sa isi planga atat de devreme sotia!

Odihneste-te in pace, Monica! De acolo de unde esti iti vei veghea familia! Multa putere celor ramasi in urma ta, pustiiti si cu sufletele sfaramate!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dumnezeu sa te odohneasca in pace si sa ii aiba in paza pe copilasii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Sa se odihneasca in pace! Sincere condoleante familiei indurerate.

Dumnezeu sa vegheze asupra copilasilor ei. Este atat de trist...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Sincere condoleante familiei si multa putere! Tudor si Diana nu au ramas fara mamica, numai ca de acum ea va fi in Ceruri si-i va ocroti de acolo.

Dumnezeu sa te odihneasca, Monica, alaturi de ingerii Sai!

Stiu sigur ca Monica a salvat multe vieti prin deschiderea pe care a avut-o vav de boala ei si prin felul in care a facut multi oameni sa constientizeze pericolul acesteia. Multumesc, Monica! Odihneste-te in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

In durerea acestei zile gandurile nu imi dau pace , cat de dureroase au fost ultimele ei zile , nu atat durerea fizica cat durerea sufleteasca ca va trebui sa urce in tren , ca va trebui sa parasesca tot ce iubeste cel mai mult pe lumea asta ca sa plece spre necunoscut , ca plecarea ei impusa va marca viata celor pe care ea ii iubeste cel mai mult pe aceasta lume!!? Cat de dureros o fi fost si nu a putut sa spuna



Aida, pt cuvintele astea spuse de un alt suflet greu incercat, jos palaria!

Multa putere familiei, sunt sigura ca micutii vor fi bine, vegheati de sus de mama lor draga. Doamne, ajuta-i sa treaca peste aceasta suferinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Dumnezeu sa o odihneasca si sa ii vegheze copilasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

condoleante!
sa aiba drum lin!
Dumnezeu s-a odihneasca!

Mergi la inceput