Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Almy mersi frumos!! iar m-ai lamurit!! *:*:*:*

Godd, asa e! s-ar putea sa fie de la tensiune prea mica..si eu imi faceam griji de tensiune mare..dar eu nu beau cafea delocc si nu am baut nicodata deci dah!:))
INSA ACUM 2 SAPT MI-AM LUAT TENSIUNEA de curiozitate si o aveam normala 11 cu 6... cred ca uneori oscileaza..cine stie..
- o sa intreb medicul oricum ce si cum cu aceasta tensiune si infundatul urechilor sa vedem ce zice.


25+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Salut, fetele mele, am aparut si eu.
Azi nu a mai fost de gluma,azi mi s-a facut super rau pe la 15.00 si a venit sotul si m-a luat acasa, cred ca au bagat-o si aia pe maneca, eram tot dupa repriza "nu putem sa ne oprim acum, uite cate dosare sunt de facut si avem si clienti" (iar aseara am plecat la 19.15!), asa ca am venit acasa si o ora am stat ca o leguma, saracul iubi nu stia ce sa imi faca, imi masa picioarele, mi-a pus comprese, mi-a facut limonada, zicea ca se duce si ii bate!..Ca aici nu merge cu hai la doctor, - ca nu ai unde, -asa ca am inviat oarecum, era numai epuizarea..

Aveti dreptate, am sa vorbesc cu doctorul si daca nu imi da concediu medical (nici nu stiu daca aici se poate, tre sa ma interesez|)sau nu are ceva idei de reusit sa mai stau un pic acasa sa imi mai revin, de la 15 septembrie ii salut din mers si intru in prenatal, chiar daca o sa fie nasol..Aici se platesc 8 saptamani 85% si apoi, pana la un an, 55% din salariu.Insa al meu nici nu vrea sa auda sa ma mai duc, el vrea sa raman acasa de la 1 sept,insa eu saptamana asta bat cu pumnul in masa si imi cer dreptul la cele 10 zile lucratoare de concediu de odihna, ca doar am muncit ca nebuna non stop la ei,am un an fara concediu- macar atat sa iau!

Zambesc amar, fiindca sefa mea e o tipa care are doi copii si care imi repeta minim de 2 ori pe zi ca ea a venit la job pana cu 3 zile inainte de a naste!!So what?nu e treaba mea, eu copilul asta bubulin l-am obtinut greu si tarziu si il vreau de o viata intreaga, de ce as risca ceva pentru niste nesimtiti??

Almy, sunt convinsa ca isi stiu legea foarte bine, normal, numai ca mizeaza pe faptul ca eu nu o stiu, -acum insa m-am dumirit..Si inca cum!

In alta ordine de idei,sa revin la subiecte de Odisee:si eu as dori sa nasc natural, chiar daca am 42 de ani, insa nu depinde de mine, om vedea cum sta bebe(deocamdata sta pe lateral, se fataie stanga dreapta, dar nu se ridica) si sa vedem ce e cu circulatia mea ingrozitoare, ca am deja un picior facut praf de vene terminate si rupte la maxim si sa speram ca nu ajung si la capitolul diabet bifat..

Si eu sunt pentru nasterea naturala, insa este foarte adevarat ca trebuie sa ne dorim cum e mai bine pentru bebe si asta nu noi hotaram; om vedea, fiecare, cand ne vine randul.

Dragelor, grija cu tensiunea,Mena, asa e, la tensiune mica se infunda urechile si uneori tiuie, stiu de la mama mea, care are tensiunea cand 9 cand 17, e super nasol..

Deny, scumpa, inceput bun si felicitaripentru job si pentru casa noua si pentru tot! Acum la munca pentru bebe, gata, problemele s-au asezat!
Multumim frumos pentru casuta dragutza de stat la povesti si de bucurat de vesti bune!

Angelique, tie cum iti mai e?
Onutzule, scumpa[pup!!

Am uitat sa va spun ca mi-am facut o programare la o eco 3D/4D (adica bebe apare in 3 D si miscarile sunt in 4D).Imi dau cd cu pozele, dvd cu tzopaiala lui gagalici(el nu e prea tzopaitor de fel, e un cuminte) + doua poze 4x6.La sfarsitul lui august.Mi-e tare dor de el si aici astia nu mai fac o eco decat in sapt 34 sau 36, poate, daca considera necesar, altfel nu fac.

Laurika, tare rau imi pare de asa vesti, multa multa sanatate!!

Bioana, i-am spus sa mai aiba putina rabdare;la mine cu greva nu merge, dar i-as da dreptate!

Va las, ma duc sa ma mai intind putin.va pup si va imbratisez pe toate, cu burtici cu tot.


25 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Aoleu, Bubu, dupa ce ca eram eu deprimata (m-am cantarit ) cand am citit ca ti s-a facut rau a cazut cerul pe mine. Nu-mi vine sa cred, astia chiar se prefac ca nu stiu ca s-a abolit sclavia. Auzi la ea, nesimtita, ce a putut sa zica.
Du-te cu jalba-n protap, Bubule, ca nici tie nu ti se-ntrevede o statuie curand

Vroiam sa incep cu 'buna dimineata' si cu ziua libera de care ne bucuram azi in Ro si Gr cel putin, dar mi s-a aratat cand am vazut mesajul lui Bu.
Io-s sagetatoare nebuna, mor cu dreptatea-n brate si chestiile astea ma irita maxim.

Deci am 10 kile la activ pana acum
Azi dimineata m-am trezit umflata toata, o sa fac iar treaba aia cu saramura...

Va trimit cate un fiecareia dintre voi

Onutz 25+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata fetelor!
la multi ani Mariilor!!

si m-am cantarit ieri.. raportez si eu: am 7,5 kile luate pana acum. de la 57,5 am 65 azi.

- Bubu sunt in soc... nu te juca..e vorba de bebele tau mult asteptat...nu merita astia nimic! intereseaza-te cu legea si nu mai sta o clipita!
*vroiam sa te intreb... la voi nu exista cabinete medicale particulare ca la noi, unde daca vrei poti face ecografii zilnic, numai bani sa ai?? :))).. ca ziceai ca se mai fac la voi abia la 34 de sapt.. pai la noi la spital la fel e..nu se fac deloc decat o data de confirmare la inceput fara poza fara nik...a 2a oara daca ai noroc sa prinzi loc la vreo morfologie la stat gratis (de obicei nu prea prinzi)si o data-cand nasti de ajungi la spital si te monitorizeaza aia.. atat!! la noi care isi permite- se duce la particular, daca nu nu:(.. la voi cum e cu cabinetele particulare si ce preturi practica?


- eu savurez niste paine de casa cu unt si gem de caise (toate facute de mine mai putin untul :)) si o iau usor usor la drunm..azi am numai vizite de facut... 2 bebeluse a 2 prietene dragi , ambele Marioare :):)abia astept!

25+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,si LA MULTI ANI daca e cineva care isi sarbatoreste ziua numelui!!

BUBU ai mare grija, ai nevoie de mai multa odihna.te-a costat mult sa ramai insarcinata(ca si pe mine)asa ca nu risca acum.e o scorpie sefa ta!si eu stiu fete care au muncit pana s-a rupt apa, dar se simteau foarte bine.si e drept ca munceau mai putin, nu asa pe branci...

MAMI si eu eu am patit sa imi tiuie urechile in 2 zile....eu am coca cola cu mine si ma ajuta de fiecare data

LAURA multa sanatate baietelului tau!!

azi odihna la toata lumea!! se aude?MENA, ANGELIQUE?? si e valabil la toate mamicile!!

la mine e musai sa ma odihnesc ca am dormit doar 4 ore....m-am si cantarit si am dat jos jumatate de kg...dar maine se intoarce sotul!!

embarazada de 24+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mami, sa te bucuri de vizitele de azi, have fun!
Bioana, ce bine ca in sfarsit vine sotul tau!
Bine ca ai zis iar de Cola, mi-am adus aminte: de ce nu-ti faci tu in fiecare dimineata o cafeluta naturala slabaaa cu mult lapte, decat sa bei Cola? Nu de alta, dar (in afara de alte alea) acidul ala fosforic (care impiedica asimilarea calciului) nu-ti poate face nici un bine si mai ales bebelinei ma gandesc ca nu-i prieste.

Onutz 25+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata, ONUTZ stiu dar nu mai pot bea cafea de cand am ramas insarcinata.nu suport nici cum miroase...iar cola beau numai cand ametesc, ma simt rau...ceea ce e destul de rar..dr a zis ca e ok, s anu imi fac griji.stii cum imi revin in 30 de minute?si eu ma mir....
o zi faina si tie!!

embarazada de 24+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

Buna dimineata!!
<< la multi ani !!!>> drage Marii...sa fiti sanatoase, bebei la termen si sanatosi.sa ne bucuram de ei alaturi de familii.Sa ne traiti Mariute.Va pup si petreceri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Neata!!! O cafea? O maslina? O atentie? La multi ani Mariilori si Marianilor si tuturor cu acest nume sfant.

Aseara m-am amuzat teribil. Pestoiu mamii s-a ingramadit jos, intre pelvis si incheietura piciorului si nu mai iesea de acolo... Cred ca se ratacise ca tot il simteam cum se impingea de iesea ditamai galma in afara. M-am intins pe spate si am zis ca schimba pozitia. De unde... Mi s-a lipit toata burta de spate (cum ziceam nu am luat niciun gram in sarcina, oricat as manca de mult)si a ramas galmoiu in afara si misuna acolo. S-a mutat pana la urma. Acum s-a bagat din nou acolo. Are toata burta pentru el si el se duce la "coltu' rusinii" .
Asta ca sa va inveselesc.

Bubulino, acolo nu se poarta concediile medicale? Si eu trag ca nebuna la mine in clinica si ieri m-au apucat toti dracii si m-am decis: joi si vineri concediu medical scrie pe mine. Daca ma duc la ginecoloaga mea imi da o luna de concediu medical la ce dureri teribile am de spate, asa ca ma duc la medicul de familie si imi da doar 2 zile.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 18+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

La multi ani tuturor Mariilorsa fiti sanatoase!

Bubu nu imi vine sa cred ce sefa ai,trebuie sa faci ceva ca nu se mai poate.Oricum nu te mai intorci la ei dupa,asa ca trebui sa fii ca si ea nemiloasa cand e vorba de drepturile tale.Trebuie sa se poata face ceva ca sa mai stai acasa sa iti revii,sa te odihnesti.E inadmisibil ca nu te lasa nici la masa,pai normal ca Nicholas isi cere drepturile atunci cand ii e fomita.Te asteptam cu vesti bune,trebuie sa se rezolve cumva

Bioana ce bine ca iti vine sotul acasa,hai ca mai e un pic

Laurika multa sanatate puiului tau si ai grija de tine,incearca sa te si odihnesti un pic,nu e de joaca cu durerilede burtica

Fetelor eu am ajuns la 58 kg,cred ca de la 50 am plecat,m-am cantarit ieri si in 2 saptamani am mai luat 2kg.
Alaltaieri seara am dormit cu geamul deschis si ieri m-a luat raceala,asa ca acum ma tratez cu lapte cu miere si ceai de lamaie.Azi noapte m-am trezit ca mi s-au pus carcei la ambele picioare

23+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput