Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Iata ce am gasit eu: http://www.ehow.com/facts_5880067_salt-glucose-needed-rehydration_.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multi ani Valeria!!!
Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa, sa le aduci mii de bucurii parintilor! Petrecere frumoasa!

Mihaela, Lena multumesc pt raspuns. O sa comand atunci de pe .uk sau .fr Bine ca am aftat de taxe.

Vreau sa comand niste jucarii si un sac de dormit, inca ma mai uit sa vad ce mai gasesc

Voi folositi sac de dormit? Dani se descopera deci la toamna/iarna cred ca trebuie sa-l culc in sac, sper sa si accepte.

Nanna, da da pai aveam in plan dar am zis ca inca nu-i graba dar cand colo mi-a facut o surpriza azi

Michella, foarte frumos gestul bunicului si foarte curajos.

Jade, o sa intru mai des

Meniu pt azi:
Mere + pere+ putina banana
Sfecla rosie + dovlecel + pastarnac + morcovi + carnita de pui
Branza+ iaurt + biscuiti

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La Multi Ani, Lera!Sa cresti mare si frumoasa.


May, fff frumoase rochitele si ti-a stat fff bine si mai lasa si tu de la tine


Maine naste finuta mea pe Alexandra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pinky.. Ela nu numai ca se dezveleste, insa se trezste can do invelesc, si da din picioare pana ajunge p patura.. nu stiu ce vom face la iarna, desi uneori accepta sa fie invelita.. dimineata de exemplu (probabil ii e rece atunci)
Noi anul trecut am folosit sacul de dormit, acum nu creed ca il va accepta, mai ales ca se intoarce in toate pozitiile posibile noaptea, doarme inclusiv pe mine

Eu nu stiam ca untura e atat de sanatoasa.. si tocmai ce am aruncat 2 kg, de untura de casa , proaspata .. multumesc pt informatii ..

vreau sa rctific, u nu sunt pro alimntatiei din comert DELOC, eu nu mananc pate decat de 2 ori pe an,am inceput sa scot mezelurile de cand eram insarcinata, unt folosesc de mult timp, si nu margarina, iaurt fac in casa si pt noi.. insa sunt pentru moderatie.. sa manance sanatos insa fara stres de ambele parti


Meniu azi:

-1 pruna + pepene galben
- paste cu sos dee rosii si carnita (pt prima data)
-diseara cred ca iaurt , poate ii fac si branzica ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

V-am zis cat are circumferinta capului, la 1 luni jumate?
48 cm...

asta pt ca stiu ca erau mamici ingrijorate ca capulul mare..
Si nou dr ne-a zis: vai ce fetita desteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Sei - si-al meu face la fel cu patura. Singura solutie gasita de mine este sa il invelesc dupa ce a adormit destul de profund si cand si cand sa il reinvelesc daca intorcandu-se de pe o parte pe alta s-a dezvelit. Daca gasesti o solutie mai buna sa ne spui si noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Pinky, cu placere
poti sa cauti si pe ebay.co.uk
la fel poti comanda de pe marks&spencer, de pe next sunt mai multe care livreaza in ro

Eu nu o sa ii iau sac (si Maia se dezveleste) i sa ii iau pijamalute plusate si gata :)

Jucarii care ne plac:

http://www.toyz.ro/cuburi-si-blocuri/clementoni/clemmy-set-20-de-cuburi-moi/

Meniu
Dimineata: iaurt cu para (stiam ca nu se amesteca fructe cu lactate, dar recent am citit ca fructele ar ajuta la digestia lactatelor) pana mai studiez ii dau si si :P
Amiaza: ii fac orez cu legume (reteta de la Sei )
Seara: suc de sfecla, morcov, catina
Fructe intre mese

Mihaela cu siguranta avem nevoie si de sare si glucoza. Sarea o luam din legume iar glucoza din fructe :)


Ieri am fost la pranz cu colegii de serviciu. Maia a papat crutoane, paste, rosii si putina paine (dak maica=sa nu a luat ceva de mancat). Oricum a papat mai mult rosii :P
Pastele le-am cerut fara sare :)
Toata lumea a fost uimita cum a stat cumintica in scaunel, a vb cu toata lumea, a impartit zambete si a fost declarata o rocherita in devenire, ca tot ridica mainile si le flutura :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

La multi ani VALERIA! multi ani fericiti si sanatosi! Petrecere frumoasa!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nanna, e mult intr-adevar 40, dar am tot pendulat intre 30 si 40 si am zis hai fie... stii cum e... asteptarile-s mai mari daca nasii sunt din diaspora si am zis sa nu le inselam asteptarile :)

jade, sper si eu sa mentinem o relatie.

oana, am incercat sa-i gasesc fontanela aseara si n-am reusit :D

rach, merci

la multi ani Valeria!!!

merci Pinky

sper ca n-am uitat pe nimeni care a vb cu mine :D

broome, tot chei? am ramas singurii cheliosi pe aici :D

eu am comentat la poze pe grup.

ce mai vroiam sa zic.... ah, camady si sei, multa putere va doresc pt luni, o sa fie f greu. eu am bocit in prima zi la greu. dar o sa va obisnuiti incet incet

sei, ce fetita mare ai, face la olita.

meniul de azi si maine:
2 piersici, o caisa si biscuiti
supa de diverse legume - ce a mai ramas prin frigider :D
miel cu rozmarin si cu dovleac si cartof dulce la cuptor
iaurt cu biscuiti si prune sau banana functie de cum face cacacea azi :D
sei, o sa-i fac si eu pilaf cum ai zis, eu ii faceam altfel, dar cred ca asa e mai gustos.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Haideti sa va zic ceva ce m-a socat..

Ela baga cuburile in sortator prin forme... am filmat-o insa nu am prins-o asa fain..
Credeam ca pana la 1 an jumate nu e posibil asa ceva

Acu s-a bagat in dulap, a scos oalele , le-a bagat una in alta si le bate de grsie.. pe una mi-a sarit smaltul

Mergi la inceput