Monica70 s-a dus la ingeri - organizatorice.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani TUDOR, sa ai intodeauna zile fericite alaturi de cei dragi!

Monica: multe pentru copiii frumosi pe care i-ai adus pe lume. Esti mereu in rugaciunile mele, sa infaptuiasca Dumnezeu o minune.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

La Multi Ani, Tudor!
Fie ca Doamne Doamne sa o salveze pe mamica ta ca sa aveti parte de o viata frumoasa si fericita alaturi de parintii vostri! Imi doresc din tot sufletul ca peste macar 10 ani sa mai citesc despre frumoasa familie a Monicai, sa fie impreuna si sa fie sanatosi!
Ma rog pentru asta, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La multi ani si din partea mea si sa ajungi sa fii barbat!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La multi ani, Tudor. Sa fii sanatos, sa cresti baiat mare si sa ai parte de mult noroc in viata.
Monica sa iti traiasca baiatul si sa aveti parte de multe aniversari impreuna de acum incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

La multi ani Tudor!

Doamne, te rugam infaptuieste Tu o Minune pentru Moni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Mai are cineva vesti despre Monica?

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! Tudor sa-ti dea Dumnezeu numai bine si mamicutei tale multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,

am contribuit si eu, initiale I.B., sper sa fie ok, nu m-a lasat sa scriu BT Arad, aparea presetat BT centrala.

atat pot sa fac, m-a rascolit rau povestea lui Moni chiar daca nu o cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

La multi ani, Tudor!
Sa-i dea Dumnezeu putere Monicai, sa se poata bucura in continuare de copii!
Nu-mi vine sa cred, e un vis urat...plang mereu cand citesc subiectele despre Monica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza2 spune:

drage prietene virtuale, o sa incerc sa ma introduc foarte rapid, va citesc de mult, subiectele umanitare le-am urmarit mereu, este prima oara cind vreau din tot sufletul sa transmit un mesaj. Va rog pe voi, prietenele Monicai, sa faceti sa ajunga mesajul meu la ea. Eu lucrez de un an in studii clinice, nu am pretentia ca stiu mai multe decit Monica care a citit in ultimii ani atit de mult si a invatat atit de mult in domeniu. Stiu doar ca sunt satula de studii care au ca punct final dovedirea unei diferente statistice semnficante in supravetuirea fara progresie a bolii sau fara boala, fara sa reuseasca acelasi lucru in supravetuire, in general (overall survival). Am fost si sunt pentru tratarea cancerului prin medicina alternativa, ironic poate, dar sunt aici sa invat. Am invatat si am cunoscut oameni, doctori, care chiar cred ca fac tot ce pot pentru a-si trata pacientii, dar fac tot ce stiu ei; exista si altceva. Exista pacienti care au parte de ceea ce medicina ortodoxa numeste "miracole", nu sunt miracole, sunt doar ce se intimpla atunci cind pacientul are curaj sa isi ia toata raspunderea asupra lui, asta e cel mai greu.
Ati scris aici ca Monica si-a inceput drumul spre dincolo, eu refuz sa cred asta. Exista mereu o solutie, pina in ultimul moment. Trebuie doar aleasa. Eu refuz sa cred altceva.
Are multe metastaze, stiu asta, am citi de multe cazuri cu metastaza care s-au vindecat. Se poate. Ma puteti crede naiva sau vanitoasa, dar mesajul meu este unul pozitiv nu are ce rau sa ii faca, numai bine. Va rog mult sa i-l transmiteti.
Imi inchei introducerea prin a va spune ca mi-a fost greu sa fac asta, curajul sa ma expun in modul acesta si sa va rog pe voi asta. Sunt multe motivele, va insirui doar doua:
1. Ultima oara cind am facut asta era un baietel, Bogdan, tot cancer, am schimbat citeva mailuri cu parintii lui, totul s-a finalizat prin a-mi multumi si a ma admira pentru perseverenta mea, dar a imi recunoaste ca ceea ce le propun e prea greu. Nu le propuneam decit sa-i schimbe dieta, atita.
2. Cind o prietena de-a mea a fost diagnosticata cu limfoom non-Hodgkin's avea doar 29 de ani, exact ca mine. A trecut prin 2 cure de inductie de chimioterapie si dupa mai bine ne un an
i s-a depistat metastaza la un plamin. Am facut tot ce am putit sa o conving sa incerce si altceva, nu ai nimic de pierdut intr-o asemenea situatie, am citit carti, i le-am dat si ei, am sunat la o clinica particulara din Danemarca dupa ce am scanat multe clinici, la un medic alternativ din Amsterdam, m-am dus la ea cu fructe si legume, ulei de in, vitamina C si tot ce mi-am permis atunci sa cumpar, am plins cind ea statea si se uita la mine neutra. Imi amintesc si acum o intilnire intre mine, ea si sotul ei, cind el a spus ca a obosit si ca nu poti forta pe cineva sa vrea sa lupte pentru viata lui. Cind a primit verdictul de metastaza, abia atunci a vrut sa se schimbe si nu a facut decit asta: vitamina C 10g pe zi si doar sucuri de legume si fructe, doar cele din grupa alcalina, 6 saptamini. Scanul urmator a aratat "miracolul". Este adevarat, nu am spus-o sa ma laud, nu m-am laudat nicioada cu asta la nimeni, aici nu ma cunoaste nimeni, am vrut doar sa va conving pe voi, ca sa ajunga mesajul meu la Monica. E tot ce vreau. Va multumesc.
Ultimul lucru, ma iertati, niciodata nu stiu sa fiu succinta, stiu ca situatia Monicai e foarte avansata, stiu ca una e o metastaza la cineva care inca e pe picioare si alta e cind metastazele deja au pus stapinire totala pe pacient. Dar acum mai putin de 2 luni Monica era inca pe picioarele ei, nu este prea tirziu. Nu o cunosc, e atit de relativ tot ce citim si stim despre ea, imaginea pe care ne-am facut-o despre evolutia cancerului ei si starea ei, in ciuda toturor acestor lucruri de care sunt constienta, eu cred ca nu e prea tirziu.

Mergi la inceput