Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Ionelu n-am zis nimic de tine si de nimeni de fapt. Eu te cred ca ti-e greu si sper sa faci fata situatiei. Cand simti totusi ca esti depasita iti recomand din suflet sa cauti ajutor sau macar sa lasi sa fii ajutata.

Cat despre "mesajele insinuante" as prefera sa nu faceti comparatie intre mine si Tzuki. Chiar nu cred ca ar fi cazul. Nu cred ca am jignit pe nimeni cu nimic si nu cred ca am insinuat nimic rau la adresa nimanui.
Mie pur si simplu mi se pare ca un copil poate parea intr-un fel parintilor si in realitate el sa fie altfel. Exemplul meu personal e ca mie uneori Mihai mi se pare foarte cuminte, alteori mi se pare foarte obositor si plangacios fara motiv si realitatea Dumnezeu stie care o fi si poate cineva din exterior mai detasat de subiect poate sa constate mai la rece.
Eu zic sa lasam balta subiectul ca oricum mai mult de atat nu detaliez, doar sa nu credeti ca m-am suparat pe voi sau ca nu am chef de voi. Imi sunteti tare dragi si mi-ati fost de mare ajutor cu sfaturi si cu mesaje de incurajare si cu experientele voastre. O sa mai intru pe forum sa va citesc, poate doar o sa-mi dau mai rar cu parerea.
Marti mergem la vaccin asa ca o sa va anunt cum a fost si cum a iesit la masuratori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Aoleo fetelor, ce-i cu discutiile astea in casuta noastra armonioasa?
Noi am fost coliciti rauuuu in ultimele 2 sapt. Seara urla cateva ore, fara motiv. Azi a urlat toata ziua. Ni se rupe inima de el, nu mai are nici voce saracutul sa planga.
Se linisteste bine in brate si dintr-o data se pune pe urlat, dar asa..cu lacrimi si jale.
Offf..nu se mai duc colicii astia

Partea frumoasa e dimineata cand vorbeste si gangureste 30min. Si in mijlocul zilei mai are cate un moment fericit si ne e asa drag sa stam pe langa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Salutare fetele mele dragi.
Am ajuns acasa pe la ora 21, am facuta baitza la broscoi, iar acum doarmeeeee ca doar acasa e cel mai bine.
Virginia, sper ca ti-a placut la cort cu noi .
Acum, serios, e tare fain. Am fost impreuna cu parintii mei si catelusele, trei la numar. Noaptea Edy a dormit imbracat bine si invelit cu pilota, avea si caciulita... nu a racit si e si bronzat pe obrajori.
Am fost la baraj, Bicaz, undeva prin munti, am mers 13km cu masina prin rapa si bolovani. A fost frumos pt ca ne-am bucurat de munte si de apa.
Broscuta a admirat cu placere copacii,a mancat si la doua ore si a invatat sa o scuipe pe Bica. Asta e partea frumoasa, cea mai putin placuta e ca doua nopti au fost jalnice: prima si ultima. A plans incontinuu. Il puteam linisti doar daca il lasam sa ma muste de deget. Asa am observat ca in curand vor aparea dintii, deja se vad prin gingie.
Imi propusesem de mult sa nu ii cumpar suzeta, ci sa ma ofer voluntar pe post de suzi. Rau am gandit. Edy se cearta cu "bucataria" si nu o vrea daca nu ii este foame. Racneste pana raguseste, apoi merge la tati unde se smiorcaie si povesteste tot iar tati il itreaba ingrijorat:" Ce face mami, te taie? Offf, mami rea, taie baiatul"...Deci, azi cand fecioru a implinit 3 luni a primit-o cadou pe prietena lui cea noua, Suzi. Si ce gustoasa e Suzi...insa marea dragoste tot "bucataria" e...sper
Astept cu nerabdare sa facem intalnirea moldovencelor ( si a moldovenilor daca se poate) si sa povestim.
Va multumesc pt cuvintele frumoase, am citit rapid in urma. Pentru noi, a fost placut sa stam la cort, parca mai vreau, insa tineti cont ca Edy a avut 3 bone: tati in tura de noapte, bica dupa-amiaza, si mami ocazional. Oricum, cu plansete si urlete tot ftumos a fost.
Sa nu uit, Deea, eu am avut crampe( colici) aproape 2 luni, iar broscuta mea nu a avut deloc colici.
Noapte buna, revin cand mai am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

La multi ani Virgi pt serbarea cununiei si pt marcarea momentului de acum un an in urma! pupicei si multa multa dragoste va doresc!
Anitta, nu este o idee rea, am sa vb cu sotul si sa vedem, poate tura urmatoare facem impreuna o escapada.
Deni, ma bucur pentru gandurile bune si sper sa reusim sa gasim 5 min in traseul nostru sa ne revedem.
Ellyshor, chiar azi am facut agenda pe urm luna si sunt sanse ca la inc lunii octombrie sa venim cu treaba - claudiu sa aiba inregistrari la craiova. de obicei ramanem o noapte pentru ca eu fug de condusul noaptea si am sa vad cum fac sa gasesc o ora sa ne si vedem. tinem legatura.
Am citit de intalnirea de la is dar onuta se pare ca merge la mare. noi revenim in vs dupa 15 si o sa cam stam pana la 1 oct pt ca are claudiu 2 fest, in ultimile 2 weekenduri din sept. poate reusesc sa ajung si eu la o astfel de intalnire si sa le cunosc astfel si pe shoshonika si onutza.



Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatza mamici.
Haideti la o cafea, un ceai sau laptic.
Pe mine m-au trezit baietii...Edy avea o surpriza pentru noi (urat mirositoare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza,ce frumoasa-i viatza!
Dau cafea cu Zen,poate am mai multi clienti!
Mirella,Shoho,multumesc pt urari!
La multe lunite lui EDY si lui MIHAITA!
Ieri ne-am intalnit cu Anita & co..Noi ne-am simtit minunat si abia asteptam sa ne vedem si cu restul trupei la Iasi.Printesa Iulia e o scumpa si-o frumoasa si a reusit fara prea mari eforturi sa-l cucereasca pe LC care i-a zambit strengareste si s-au tinut de mana.Au fost bestiali..Nu mai zic de” iezii”nostri mai mari,care au mers singurei la film
Elena,Bellisima,asteptam povestiri!
O saptamana minunata,tuturor!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Iaca bem cafeaua impreuna,Shosho!A fost bine ”cu voi” la cort!Mai merg daca ma mai luatiNuma sa nu mai tipe Edy ,ca-mi strica concentrarea si pierd legatura

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am uitat sa-ti zic de LC,si el tot la dejtu meu roade,da el nu vrea s-o iubeasca pe suzi

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

N-am crezut ca poate sa urle asa, insa m-am convins ca daca vrea sa urle, urla . Eu credeam ca am fecior cuminte insa stie el cand sa ma surprinda.
Virginia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Si la multe lunite pt ieri lui bebe Dorian si bebitei Natalia( de Alina04And)!.Oare ce mai face Alina?Intr-o vreme intra mai des la noi..Si oare ce mai fac gemenele Almei?

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput