Taisul tacerii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Imi este ingrozitor de greu sa scriu,lacrimile se-innoada-n barba...toata nnoaptea m-am gindit la Monica,la suferintza ei!

Este a doua oara cind traiesc virtual aceasta experientza(prima oara la Soni,draga de ea,alt suflet mare),doare la fel de mult ca si realul!

Dumnezeu sa aiba grija de ea,de sufletul ei chinuit!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Tac si plang. Ma gandesc la Marina, ma duc cu gandul la un pui mic pentru care am plans acum ceva vreme...si alaturi de care a stat tot DC-ul. Nu ma rog pentru ca nu cred, dar toate gandurile mele sunt catre ea si catre voi, cele care ii insuflati curaj. In rest...e tacere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

20.00-20.15 rugaciune comuna

va rog, sa ne unim pentru ca Moni sa fie puternica!
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cumplit
Doamne ajuta, ne rugam pt. ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Minuni exista, le-am vazut!

Am sperat cu disperare sa se intample si pentru doua din prietenele mele. A durat doar 6 luni, ar fi implinit in acel an 31 ani ,cealalta stia ca nu exista tratament pentru sindromul ucigas ci doar o incetinire a evolutiei, dar tot atat de bine stia ca mai avea niste ani(de la aparitie 7) in care ar mai fi avut timp...sa privesca cerul,sa simta adierea vantului,sa auda vocile noastre, ale celor care o iubeau...

Sper ca aceasta fata sa invinga boala!Sper ca toate rugamintile noastre de a nu pleca atat de timpuriu sa o smulga din ghearele acestei boli iar D-zeu s-o mai lase printre noi, sunt multi cei care o iubesc si care au nevoie de ea!

o minune pentru Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ma voi ruga , desi nu cred :( , as vrea sa cred , dar doare prea tare , dar ma voi ruga , poate ruga mea de necredincios va ajuta cumva , ma rog pentru sufletul ei si al copiilor ei :((( ce nedreapta este viata :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Scriu cu lacrimile siroind, am sperat atat de mult ca optimismul ei va invinge!
Aida, cred cu tarie ca rugaciunea ta se aude!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu mai stiu unde am scris dar vroiam sa stiu numele intreg al monicai sa o trec la rugaciuni la bisericile mele din jur.
virsta e 42 si are 2 copii mici?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

monica .atat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

nu mai stiu unde am scris dar vroiam sa stiu numele intreg al monicai sa o trec la rugaciuni la bisericile mele din jur.
virsta e 42 si are 2 copii mici?

michelle


Michelle, da, o cheama MONICA, are 42 de ani abia impliniti si doi copilasi minunati Diana si Tudor.
Azi Tudor implineste 3 anisori! Este un baietel adorabil, frumos, dulce si foarte inteligent, ca si surioara lui!!!

Mergi la inceput