Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
Delia,sa se ia de mana cu Rares ca asa face si el!Scoat haine din dulap,arunca tot in mijlocul sufrageriei,mereu strang in zadar.;))
Lavi,neata!
La noi ploua de rupe, sa vedem ce facem azj,dar sigur vin finutii nostri la noi!
va pup

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreea, pai daca se ia de mana cu Rares, noi doua fugim in lume....ca iti dai seama ce ar face impreuna..
Lavi ce faci bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, eu bucataresc: acum fac praji cu biscuiti iar tati a mers sa cumpere carnea de gratar si sa ii cumpere printesei o zebra australiana sau alta pasare ca ne-a zapacit de cap!!!! la noi ca la nebuni...stateam cu colivia sus pe terasa si ghici ce avea in ea.......un pui de gaina maricel nu mai pot tine pasul cu ea cu animalutele... ce o sa ma fac nu stiu.....si i-am promis cadaca duce puiul inapoi cumparam o pasare pt colivie...pardon doua...sa aibe pereche...

vorbeati de catarat....hmmmm....eu il las pe lucas sa se urce unde vrea el si uite asa a invatat sa se si dea jos singur....se urca singur in scaunul de masa....se si da jos...

hai spuneti mi si voi cum vi se pare modelul de trici...sper sa merite banii....doamne ce scumpe mi se par...dar stiu sigur ca o sa ii placa lui lucas, este fascinat de ele....si in carucior ii place inca sa stea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mai yasmy trici arata bine, dar acum tu stii, eu sunt, ca dupa cafea n-am avut somn aseara si la 12 noaptea manacam cu barbatul suncutza si pateu si 500 + azi.., asta e... ce-si face omul cu mana lui.. .Eu nu stiu ce sa fac de papa...acum de dimi am papat iaurt cu fulgi de ovaz si smochine....barbatul meu inca doarme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu azi fac doar pt copii paste cu branzica, pt noi mai avem cate ceva pana dupa masa la gratar!
dimi am facut paine cu ou si lapte cu cacao.

lucas alearga cu snoopy prin curte....asta dupa ce a varsat baitul maro (nu stiu cum se scrie ) pe pavaj,... si miroase tot inclusiv el a diluant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

NEATA!!! am disparut o perioada din peisaj, dar de citit am citit.

LA MULTI ANI ROXY, SA FII FERICITA SI IMPLINITA!SPER CA AI CHEFUIT BINE ASEARA!
STRUMPHY vacanta placuta si linistita!
YASMI si eu am cumparat tricicleta, am dat pe ea 180ron(de fapt a dar fratele meu, a spus ca e cadou pt nepotica), e destul de rezistenta cu roti mari si cu suport de picioare, nu ajunge inca la pedale foarte bine,am vrut sa o luam roz dar pana la urma am luat-o portocalie as face o poza dar cum sa le pun, poate il rog pe cumnatul sa ma lase la laptopul lui!
DELIA eu fac budinca in orce fel de oala si nuse lipeste, trebuie foc mic si amestecat tot timpul, chiar ieri am facut o praji cu branza si budinca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mary doar sa nu fie modelul acela cu cap de animal in fata sau cu lumini, sunete :))) alea nu imi place deloc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Da Yasmi e cu un cap de iedut dar nu are lumini, mie mi se pare simpatica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Vorbeati despre catarat, a mea se catara peste tot, pe masa pe scaune ,dar cel mai frica imi este de scari, pana acum nu am avut probleme dar acum of toata ziua e la ele, trebuie sa pun portita ca de altfel o vad in cap pe acolo, scarile sunt aiurea construite si foarte abrupte.

MANDREEAC felicitari pt noua masinuta sa o purtati sanatosi!
MADA ce mami harnicuta ai pus deja vinete si ardei la congelator, eu cred ca in septembrie ma apuc sa pun legumele!
AU mai ramas 3 zie si plecam si noi la mare, e asa de frig ca mi se pare ca plec la munte ,nu la mare dar am vazut ca de marti vine iar caldura, la noi e cel mai frig din tara, si ploua de aseara intr-una.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari!!

Nu am mai scris de mult timp,desi citesc aproape zilnic si sunt la curent cu noutatile..
Am intrat pentru ca mi-a atras atentia subiectul "trici"
Lavi,model asemanator avem si noihttp://idealbebe.ro/smart-trike-tricicleta-smart-trike-in-zoo-cow-p-11609.html si crede-ma ca sunt tareee multumita de ea.
Isi merita fiecare banut datorita stabilitatii, in primul rand,dar si a faptului ca e foarte usor de manevrat si de ridicat.
Nu-ti spun cati copilasi am vazut in parc cu capetele sparte si nasul zdrelit,cazuti din tricicletele clasice de care vorbeai tu...
Un moment de neatentie iti trebuie si se rastoarna imediat...

Cam atat am avut de spus..in rest noi suntem bine sanatosi..

Numai bine, tuturor..

Mergi la inceput