Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
CATANK,CAMI inca nu se pot trimite bani pt puiuti,e blocat acel cont,de saptamana viitoare vor pune un altul.
Catank,mami eu mereu sunt precauta,nu il las pe print in locuri periculoase daca nu e sub atenta mea supraveghere.Hai nu ne lasa in coada de peste,ce a zis socrul?La strans prune ar fi cel mai cel Rares ca lui ii plac locurile stramte si sa se bage peste tot.Cand eram micuta mergeam la niste prieteni la Valenii de munte si ulegeam prune si corcoduse,asa mult imi placea.
Somleac concediu placut mami in continuare.Asteptam poze
Lavi qi muncit ceva ieri.
Irinuca dupa cum bine a spus Delia incearca sa ii dai Aerius timp de 10 zile seara cate 2,5ml.Cand plecati in Bali?
Roxy nu l- am lassat singur ca mi- a fost teama sa nu se sperie si sa se ridice in picioare, ca el nu e asa precaut.
Delia vb ta ,nasparlie tanti aia.
Ieri am fost in plimbari.L- am dus pe Rares in mall locul de joaca unde i- a placut f mult si in alte 2 parculete pana la 7:30 si apoi acasa ca facuse kk.
Cami ma bucur ca sunteti bine si ca ne- ai mai scris.
I- am luat lui Rares carioci lavabile de la Crayola in magazinele Noriel se gasesc si abia astept sa ii pun hainutele la spalat ca s- a pictat tot sa vad daca ies asa cum zic ei.De pe piele se curata f usor.
A facut mama magiun de prune,un deliciu daca nu am mancat ca o sparta si nu se compara cu ala de la Topoloveni,e mult mai cremos si mai bun.Ma gandeam la tine Catank ca stiu ca tu faci multe bunatsti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

eviddent ca nici eu nu am dormit bine azi noapte
dar azi am un suflu nou
vecina mea m-a pozitivat
si mi-a vorbit f frumos
astfel incat mi-am mai redresat putin creierii
erau zdruncinati din cauza povestii cu monica

lavi fetele fac bine
le-au trecut mucii de data asta de la sine
se vede ca e vara
ahahahah
sa vedem la toamna
mi-e frica sa o dau pe antonia inca la gradi
cred ca aman pana in februarie cand face 4 ani
sa mai creasca putin si petra
sunt doua nazdravane
petra copiaza tottttttttttt ce face antonia
vor in acelasi timp aceeasi jucarie
se bat se pupa se impaca
de multe ori le las sa se inteleaga singure
sa nu aibe impresia ca tin cu vreuna
alteori ma bag .... mai ales daca sunt obosita


in alta ordine de idei am facutceva suc de rosii
si zarzavat
ca tot mi-au iesit ceva anul asta
am bagat si la congelator cativa dovlecei si ardei
mai am de bagat
da macar sunt multumita momentan

sper sa vina maine mama
desi nu se simte prea bine
vreau sa o las cu fetele acasa
sau macar cu una
si sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

s-a trimis mesajul fara sa il termin
ziceam ca tre sa ma apuc de cumparaturile de botezzzzz
delia tu ai gasit sacou undeva atunci?
de unde ai luat restul hainutelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

feteleeeeeeee
da pe unde sunteti??????????
taman azi cand respir si eu putin nu e nimeni prin zona?
eu ma uit pe colectiile de haine de toamna asta
sa ma apuc sa imi fac si eu cate ceva la nasa pt la scoala
si imi plac f mult cele de la armani
sunt foarte normale si naturale
nu e nimic deosebit
deci am de unde sa ma inspir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami sunt eu...acum m am trezit si vreau sa arhivez cateva foto sa ii trimit la socrela..sa ii fac o surpriza....nu stiu de unde a aparut atata bunatate pe mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata fetelor! Dau eu o cafea aromata si fierbinte !
Cami ,ma bucur ca ne- ai mai scris si ca fetele au scapat de mucisori!
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ziua buna!

mandreec- multam de cafeluta! Trebuia sa dai mai multa sa se trezeasca mamicile... mai repede si mai multe...

Va pupic si eu...

Am fost afara, e cald...sunt obo de ieri...am avut musafiri...acum ma relax cu I in casa la racoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata/ziua,

Cristi doarme acum si am un ragaz sa va scriu... citisem mai demult ca Strumphy are pitica matinala, cum era Cristi, si ma gandeam ca noi am iesit din faza aia, se trezeste si el la 7-7:30 in fiecare zi, nu mai avem program cu biberon la 5, ceea ce e foarte bine.

De la 1 vreau sa il duc la o cresa, renunt la bona pentru ca nu imi mai place cum se poarta cu el. Bona a si trecut prin tragedia aia in familie cu nepoata-sa si nu ii mai sta gandul la copilul meu, se gandeste cum va rezolva politia cazul lor. Asa ca va merge la program scurt, fara masa, de la 8 la 12. Sper sa fie ok, daca nu, acasa cu mami :) Am fost azi cu el, s-a jucat cu copiii, i-a placut, dar piatra de incercare nu e acum, ci dupa cateva zile, cand isi da seama ca mergem acolo zilnic, ca sta fara mami, etc.

Va urez la toate o zi si o saptamana frumoasa!



P.S: Am citit si eu povestea Monicai si m-am speriat, o sa merg sa-mi verific si eu alunita, ca am una de aproape 1 cm pe spate si am tot expus-o la soare, etc. Nu s-a modificat, dar mai bine prevenim.



Mami de Cristi (09.03.2011) si 7+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da, Roxy, suntem foarte fericiti, mai ales tati.A invatat-o pe Miriam sa raspunda la intrebarea cati frati vrei sa ai sa zica 10,eu tot ziceam 2, el nu ca 10. Ne distram si noi decamdata, o sa vedeam cumva fi de la primavara cand trebuie sa vina bebe.
Spiridusa si noi mergem din 3 septembrie la cresa. Cresa este de stat.Chiar azi am fost ca sa confirmam locul. Noua, foarte frumoasa, dotata cu mobiler si jucarii foarte frumoase, foarte mult spatiu si foarte luminos.Imi place. Si asistenta sefa mi-a placut:simpla si fara ifose,pare genul de om cu care te poti intelege. Sper din tot sufletul sa se acomodeze Miriam la cresa, mai ales ca la primavara o sa avem nevoie de un pic de timp pentru bebe2.
In rest noi suntem bine.Miriam tot cu inotul,eu cu greturile mele de gravida pe care data trecuta nu le-am experimentat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

eu am culcat buburuza si am venit sa vad ce faceti.

catank sunt asa faine pozele caprita este foarte frumoasa si daca mai da si lapte..... Ioana este o dulce, ce mai culege ea mere, mangaie caprita... super in gradina si prin padure. este faina trici, cand ai zis ca este roz mi-o imaginam mai naspa, un roz din ala naspa dar este chiar faina cu mov...si pare zdravana

cami nu mai stiu unde auzisem eu....sa nu vorbesc prostii, oare la biserica odata? chiar nu mai stiu....ca pe 15 se sarbatoreste numai Sfanta Fecioara si nu Mariile de rand. de aia te-am si intrebat ca nu stiam nici eu. noi oricum sarbatorim dar bine ca m-ai lamurit si pe mine, daca sotul tau asa a zis, asa este

spiridusha am uitat sa te felicit pentru bebe baietel lasa, poate data viitoare va iesi fetita eu parca as vrea tot o fetita. eee... sanatosi sa fim ca chiar nu conteaza ce sunt bebeii

merg sa vad ce-ati mai scris.

toate mamicile.

Mergi la inceput