300 lei

Raspunsuri - Pagina 55

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

adra_bell, cum faci lintea cu usturoi?



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







o fierbi cu sare, apoi o scurgi sau o lasi sa scada ca sa nu fie apoasa, o las sa se raceasca, fac o maioneza de usturoi, o amestec, si-i pun patrunjel tocat. Reteta e cu usturoi pisat si ulei de masline, eu nu suport uleiul de masline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Sellene..nu stiu despre ce concediu vorbesti ...pentru ca noi nu am mai avut de 3 ani!...Chiar ma distreaza ca il pui pe al tau in ghilimele...Pentru ca macar a existat.Si mie mi-ar fi placut sa il am,macar acasa...
Tu nu esti Ela 04!Nu ai burtica,deci esti un adult apt de munca...ai doua maiini ,doua picioare!...Gandesti bine,dar esti opusul meu...Pentru ca gandesti bine pentru tine!
Gandesti bine pentru tine si te cam alinti!Te faci ca nu intelegi cand toata lumea iti sugereaza finut unele lucruri.Nu vrei sa se vada ca te razbuni pentru unele vorbe...o faci prin invaluire si crezi ca nu se vede!
Ai scris ca am lasat lumea cu ochii in soare la subiectul cu -25..Cand ti-am adus dovada,nu ai mai scris nimic,nici macar nu ti-ai cerut scuze...Cred ca le meritam!
Ma duc inapoi in lumea mea,aia pe care tu o desconsideri asa tare .Aia nedemna, in care femeia e egala barbatului.Nu pentru asta ne zbatem de secole?!?Mi-ar fi si rusine sa fiu casnica ,si ne-gravida si el sa lucreze ca nebunul iar eu sa-l astept sa mai faca si cumparaturile...
In lumea mea casele nu pica din cer ...si nici banii.In lumea mea,cat muncesti atata si ai.Imi place lumea mea...Vezi tu...copiii sunt cuminti si...cand se cearta ii iert repede!Ne intindem cat ne este plapuma si nu ne e frig...Nici nu umblam dupa mere padurete de foame...dar mai ai mult pana sa intelegi...

Draga Ela...nu ezita niciodata sa imi trimiti pm daca crezi ca te pot ajuta!Stiu ca e greu acum,dar toate vor trece...Si nu stiu nici eu tot,sunt inca la inceput...dar invat!Asa ca oricand ,imi poti scrie.Si nu numai tu...e valabil pt toate fetele care vor sa faca ceva.

PS Pozele noastre sunt din excursii de 1 zi la max 200 km de noi!

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne


Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Din pacate, un subiect interesant, pt multe dintre noi, s-a transformat in rafuieli personale. Cris27, ce-ar fi sa discuti in contradictoriu cu Selene pe mesageria privata. Eu chiar nu am nimic de impartit cu tine, dar prea le dai ca nuca in perete. Esti o femeie muncitoare, ca multe altele de pe aici, dar, spre deosebire de tine ele/noi nu ne batem cu pumnul in piept. Si fii-mea face curat in casa, spala vasele si are numai 8 ani. Ai vazut vreun mesaj de-al meu in care sa ma laud cu asta la un subiect despre economia de bani la mancare ?
Iesi din cercul in care te-ai inchis, luati-va o vacanta de 3 zile si mai insenineaza-te.
In rest, te apreciez pt ca esti atat de destoinica.

Edit ca sa zic: si eu am stiut cum sa ies din situatii de criza, dar nu am sarit la gatul nimanui asa cum faci tu. Esti prea agresiva.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hai mai,rafuiti-va in alta parte..e asa de normal si placut subiectul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

chris, ti-am raspuns pe PM. Mi-am cerut si scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Allinta...mi s-a mai spus!mi-am insusit criticile...Si merg mai departe asa cum stiu eu,incercand sa corectez ce-i gresit!

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne


Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Citat:
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Special pentru inbox:

Sunt bune fish-fingers alea. Carnea este alba si are un gust bun. Ceea ce nu imi place MIE la niciun fish-finger este ca "scoartza" absoarbe ulei.



Poti sa-i bagi in cuptor, pe o tava cu folie de aluminiu si ii coci fara ulei.



Da, asa fac si eu fish fingers cum zice Victoria_mami si sunt foarte buni. Prajiti in ulei cred ca sunt prea uleiosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui arminad

Citat:
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Special pentru inbox:

Sunt bune fish-fingers alea. Carnea este alba si are un gust bun. Ceea ce nu imi place MIE la niciun fish-finger este ca "scoartza" absoarbe ulei.



Poti sa-i bagi in cuptor, pe o tava cu folie de aluminiu si ii coci fara ulei.



Da, asa fac si eu fish fingers cum zice Victoria_mami si sunt foarte buni. Prajiti in ulei cred ca sunt prea uleiosi.


Mai bine cu hartie de copt...aluminiul e prea toxic.....zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

eumada, nu folie de aluminiu ci tavi de aluminiu de unica folosinta. http://www.apartysource.com/al-63.html

Cred ca sunt la fel de safe/unsafe ca si oalele sau tigaile in care gatim.

Mergi la inceput