Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

300 lei

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 59

adra_bell

3931 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adra_bell Adauga semn de carte la raspuns Trimite adra_bell un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

adra_bell, cum faci lintea cu usturoi?

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.

o fierbi cu sare, apoi o scurgi sau o lasi sa scada ca sa nu fie apoasa, o las sa se raceasca, fac o maioneza de usturoi, o amestec, si-i pun patrunjel tocat. Reteta e cu usturoi pisat si ulei de masline, eu nu suport uleiul de masline

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world
Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat
Multumesc!

Lucrusoare de vanzare...

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput

chris27

1117 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui chris27  Trimite mesaj yahoo luichris27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite chris27 un Mesaj Privat
Sellene..nu stiu despre ce concediu vorbesti ...pentru ca noi nu am mai avut de 3 ani!...Chiar ma distreaza ca il pui pe al tau in ghilimele...Pentru ca macar a existat.Si mie mi-ar fi placut sa il am,macar acasa...
Tu nu esti Ela 04!Nu ai burtica,deci esti un adult apt de munca...ai doua maiini ,doua picioare!...Gandesti bine,dar esti opusul meu...Pentru ca gandesti bine pentru tine!
Gandesti bine pentru tine si te cam alinti!Te faci ca nu intelegi cand toata lumea iti sugereaza finut unele lucruri.Nu vrei sa se vada ca te razbuni pentru unele vorbe...o faci prin invaluire si crezi ca nu se vede!
Ai scris ca am lasat lumea cu ochii in soare la subiectul cu -25..Cand ti-am adus dovada,nu ai mai scris nimic,nici macar nu ti-ai cerut scuze...Cred ca le meritam!
Ma duc inapoi in lumea mea,aia pe care tu o desconsideri asa tare .Aia nedemna, in care femeia e egala barbatului.Nu pentru asta ne zbatem de secole?!?Mi-ar fi si rusine sa fiu casnica ,si ne-gravida si el sa lucreze ca nebunul iar eu sa-l astept sa mai faca si cumparaturile...
In lumea mea casele nu pica din cer ...si nici banii.In lumea mea,cat muncesti atata si ai.Imi place lumea mea...Vezi tu...copiii sunt cuminti si...cand se cearta ii iert repede!Ne intindem cat ne este plapuma si nu ne e frig...Nici nu umblam dupa mere padurete de foame...dar mai ai mult pana sa intelegi...

Draga Ela...nu ezita niciodata sa imi trimiti pm daca crezi ca te pot ajuta!Stiu ca e greu acum,dar toate vor trece...Si nu stiu nici eu tot,sunt inca la inceput...dar invat!Asa ca oricand ,imi poti scrie.Si nu numai tu...e valabil pt toate fetele care vor sa faca ceva.

PS Pozele noastre sunt din excursii de 1 zi la max 200 km de noi!

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne

Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Editat de - chris27 on 18/08/2012 17:16:21
Mergi la inceput

Alizee

3514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alizee un Mesaj Privat
Din pacate, un subiect interesant, pt multe dintre noi, s-a transformat in rafuieli personale. Cris27, ce-ar fi sa discuti in contradictoriu cu Selene pe mesageria privata. Eu chiar nu am nimic de impartit cu tine, dar prea le dai ca nuca in perete. Esti o femeie muncitoare, ca multe altele de pe aici, dar, spre deosebire de tine ele/noi nu ne batem cu pumnul in piept. Si fii-mea face curat in casa, spala vasele si are numai 8 ani. Ai vazut vreun mesaj de-al meu in care sa ma laud cu asta la un subiect despre economia de bani la mancare ?
Iesi din cercul in care te-ai inchis, luati-va o vacanta de 3 zile si mai insenineaza-te.
In rest, te apreciez pt ca esti atat de destoinica.

Edit ca sa zic: si eu am stiut cum sa ies din situatii de criza, dar nu am sarit la gatul nimanui asa cum faci tu. Esti prea agresiva.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Editat de - Alizee on 18/08/2012 17:25:53
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Hai mai,rafuiti-va in alta parte..e asa de normal si placut subiectul....

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat
chris, ti-am raspuns pe PM. Mi-am cerut si scuze.

Lucrusoare de vanzare...

Mergi la inceput

chris27

1117 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui chris27  Trimite mesaj yahoo luichris27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite chris27 un Mesaj Privat
Allinta...mi s-a mai spus!mi-am insusit criticile...Si merg mai departe asa cum stiu eu,incercand sa corectez ce-i gresit!

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne

Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url
Mergi la inceput
arminad
arminad

854 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite arminad un Mesaj Privat
Citat:
Citat:

Special pentru inbox:

Sunt bune fish-fingers alea. Carnea este alba si are un gust bun. Ceea ce nu imi place MIE la niciun fish-finger este ca "scoartza" absoarbe ulei.

Poti sa-i bagi in cuptor, pe o tava cu folie de aluminiu si ii coci fara ulei.

Da, asa fac si eu fish fingers cum zice Victoria_mami si sunt foarte buni. Prajiti in ulei cred ca sunt prea uleiosi.
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui arminad

Citat:
Citat:

Special pentru inbox:

Sunt bune fish-fingers alea. Carnea este alba si are un gust bun. Ceea ce nu imi place MIE la niciun fish-finger este ca "scoartza" absoarbe ulei.

Poti sa-i bagi in cuptor, pe o tava cu folie de aluminiu si ii coci fara ulei.

Da, asa fac si eu fish fingers cum zice Victoria_mami si sunt foarte buni. Prajiti in ulei cred ca sunt prea uleiosi.

Mai bine cu hartie de copt...aluminiul e prea toxic.....zic eu.

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput
arminad
arminad

854 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite arminad un Mesaj Privat
eumada, nu folie de aluminiu ci tavi de aluminiu de unica folosinta. http://www.apartysource.com/al-63.html

Cred ca sunt la fel de safe/unsafe ca si oalele sau tigaile in care gatim.
Mergi la inceput
Pag. din 59 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com