Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Altesa muulti de la noi, ai venit cu noutati si le-ai facut pe fete sa mai scrie si acilea ca se mutara de tot pe FB.
Sanatate lui Rafi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Eu cand intru la voi imi trec toate alea!


Cu socrii inca n vb.si se uita lung dupa noi prin casa ar vrea sa se joace cu rafael dar nu ma opresc din drum . de data asta nu s-a umplut paharul daca nu fac ca mine le tai accesul la copil!


Alice nu ii dau cereale dar as vrea, ce cereale sa-i dau sa mearga cu LM?


Nu stiu ce-i cu el dar peste noapte il gasesc umflat in burta ca un balon.azi noapte i-am dat debridat si apoia dormit 3 ore apoi restul noptii a marait si ne-am plimbat prin camera.

de la dinti nu e ca de la dinti rage efectiv si acum i-au spart 2 jos ,urmatorii cand vor venii aveti idee? sau nu-i o regula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Altesa, eu ii dau nestle 5cereale. Nu are lapte adaugat deci merge cu lm. De obicei evit cerealele cu arome sau fructe in ele, iau dincele mai simple.
Cu dintii nu e o regula. Radu inca n-are. Marei i-au iesit primii doi la 7 luni. Urmatorii 2 la 11 luni. De la 11 luni pana la 1 an si o luna i-au mai iesit inca 4. A avut o explozie de dinti
Oricum, daca zici ca scaunele moi au fost de la dinti, voma nu are legatura. Deci e posibil sa fie altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cu oul cica asa. Un sfert prima data, apoi jumate, apoi un galbenus intreg de doua ori pe sapt. Fiert tare.
Eu zilele trecute i l-am dat gol, si desi nu ma ateptam, l-a mancat tot :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Altesa, si Daria facut diaree de la dinti cand era mica, e posibil sa ai dreptate. Sfatul meu e sa-l tii pe regim daca ati inceput diversificarea, diarea e diaree indiferent de cauze.
Nu te supara pe mine, iti vorbesc ca un om patit!
Daca stai cu socrii in casa nu e bine sa fii certata cu ei, mai bine fii diplomata, impaca-te cu ei, sigur nu vor nici ei rau copilului, pur si simplu asa au crezut ei ca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_27 spune:

Dar DTP-ul care se face la 2,4,6 luni nu are in componenta si antitetanos ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ba da, are si antitetanos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Cristina si Alice multumesc de iluminare. M-ati facut sa ma duc sa mai citesc odata prospectul la vaccin.

Deci Altesa doar curata zgaraietura si pune pudra de baneocin.

La multe lunite frumoase!
Anastasia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UcaBooboo spune:

Dragele mele, ca vb de reduceri, pentru cele din bucuresti, la United colors of benetton sunt super reduceri la hainute bebei! Sunt si calitative, bumbac organic! Un tricou 16 lei, o bluza de trening fff frumoasa 32 lei, palarioare 24 lei! Merita! Eu i-am luat cateva lucrusoare! Magazinul e in mall afi palace, da cred ca mai e si in alte malluri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Hai ca am intrat si eu, dupa nu stiu cat timp in care abia am mai deschis compul!

Am citit pe sarite, dar doar capitolul asta, asa ca nu cred ca reusesc sa raspund nominal, nici Mishu nu colaboreaza.

Sara - eu zic sa-i dai fetei fructele si legumele direct in mana si sa nu te stresezi ca le scuipa, cred ca stii si tu, acum laptele e baza, nu mancarea solida. Am mai spus eu si alte dati, mancarea la varsta asta e doar ca sa se obisnuiasca cu gusturi si texturi noi. Nici nu e indicat sa manance multa mancare in detrimentul laptelui.

Cele care folositi Farber la culcatul bebelusilor - mai cititi una alta, chiar daca e comod pentru parinti, nu e cea mai buna alegere pentru psihicul bebelusilor.

Cu cazaturile, eu am o teorie, verificata, oricat i-ai pazi, ce are sa se intample, se intampla, nu va mai invinuiti atata.

Despre Mishu ce sa zic, umbla mult in 4 labe, il las si pe afara tot in 4 labe, gusta pietre, nisip de la groapa de nisip, baga-n gura absolut tot ce prinde, nu ma stresez, treaba lui, sa cunoasca lumea asa cum stie el. Ieri s-a ridicat singur in picioare si a stat asa cateva secunde bune, fara sa se tina de ceva. E o minune mica si scumpa. E in culmea fericirii cand il baga fratii in seeama, seara e mare distractie si la noi, la fel si la baita, cand sunt toti 3 impreuna. De mancat mananca foarte bine, dar eu nu ma uit la cantitati, ma bucura ca nu refuza nimic, i-am dat si pireu, cand asta aveam si pentru cei mari, cu lingurita, a fost la fel de incantat. De dormit, ziua doarme mai bine, daca sunt langa el. Daca nu, se trezeste repede, noaptea insa cam plange, nu stiu de la ce. Dinti nu are inca, nush cand i-or creste, ca eu m-am saturat sa dau vina pe ei pentru noptile noastre ne-dormite.
Ies acum, va pup si pe cand vine frigul, cred ca oi sta si eu mai mult pe la comp.


Mergi la inceput