Bulgarasi de ianuarie-februarie 2013, capitolul 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

buna fetelor

stiu ca am absentat foarte mult, la inceput din cauza greturilor si starilor de rau iar acum in ultimele saptamani din cauza mutatului
ne-am mutat si nu am avut net si o gramada de treaba, nu ca as fi facut eu prea multa

oricum de acum sigur o sa incep sa fiu mai activa

pe scurt am inceput sa-l simt pe bebe, greturile sau ameliorat mult spre insesizabil, am schimbat si culoarea caruciorului ca de la ultima eco i-a crescut cocosel lui fi-mea intre picioare dar asta e, sa fie sanatos e tot ce conteaza
recunosc ca am fost un picut ciudata pt ca ma obisnuisem cu ideea ca e fetita

am fost la eco si e totul normal si la locul lui, miscaret tare

burtica incepe sa ia proportiii si asa drag imi este

acum ma pun de citit din urma sa va cunosc si eu mai bine pe fetele noi iar pe cele vechi sa vad ce ati mai facut

va pup pe toate

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eu am luat la junior pat de 1,40 lungime si tare bine am facut. Are acum la 2 ani deja peste 92 de cm, asa ca are loc de intors. In nici un caz nu as lua pat sub 1,20 , daca nu doriti sa tot schimbati la patuturi. Patutul lui Florian avea doua pozitii : pt bebe mic mai sus, apoi coborit dupa ce incepe sa se ridice, plus cu 3 stinghii care pot fii scoase cind e ceva mai mare (ca al meu de ex, asa ca poate juniorul sa coboare singurel din pat). Noi comandasem alt pat dar in doua luni nu venise, in schimb bebe da, asa ca am cumoarat unul care nu e de lemn, dar tot am fost multzumita. Cel mai mult am investit in saltea, sa nu fie din aia care sa lase mirosuri ani in sir. Am cumparat-o din timp ca sa se aeriseasca. Mie nu mi-a placut cu brizbrizuri , cu tot soiul de voaluri cum se poarta acum. I-am luat doar pt margine un fel de imprejmurire din plus, ca are talentul juniorul sa se bage intr-un colt si sa dea cu capul de tablie . Perna si plapuma nici acum nu are, ca aici se recomanda sacul pina la 2 ani si adevarul e ca al meu pitic se fitiie toata noaptea prin pat si ar putea nimeri sub plapuma usor. Am avur o perna tare scumpa (40 euro!) si speciala pt cap deformat, dar Florian a refuzat sa doarma pe ea .

Nici la perna de alaptat nu m-as zgircii si as recomanda sa nu luati cu bilutze din aia no-name, ca bilutele sunt din polistiren si pot degaja substante cu mirosuri daca nu sunt bine facute.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

BlueSea negresa zici Cred ca ma duc si eu sa-mi iau una
Fetele eu incerc sa dorm pe stanga dar ma trezesc tot pe spate, doar sa ma leg de pat ca sa reusesc
Dankutza eu aveam programare la el pe 27 aug. si m-au sunat fetele ca nu poate veni atunci, deci probabil este in concediu asa ca o sa fac cu o sapt mai devreme. Pe el il gasesti si la Academica martea, iar ei au preturile afisate pe site. La Medical City, unde il gasesti lunea, doar sa suni sa intrebi. Mie imi place f. mult si am mai auzit si alte pareri pozitive.


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Fetelor, sa nu va prind pe careva ca povestiti cum ati mincat amandine . Poftesc de mor si aici nu sunt . Cred ca imi voi lua curaj saptamin viitoare sa incerc sa fac eu singura, dar asa ca la cofetarie nu imi va iesii in veci ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut
Mys, eu am la Dragos fix patutul acela de la BErtoni. Sincer eu sunt tare dezamagita de calitate. Am avut si un carucior de la ei, de care s-a ales praful intr-o luna. Mie personal patutul mi se pare cam subred, pe langa asta, toata folia de cant de pe margine s-a dezlipit fara ca sa traga cineva de ea (a tras dupa ce s-a dezlipit ca era fun ) Noi l-am achizitionat in 2008 de la Babyexpo cu o reducere de 20% ca ne-am dus in ultima zi si vroiau sa stranga. Recunosc totusi ca l-au mai cizelat putin ca si aspect dar eu te sfatuiesc totusi sa te mai uiti si la alte firme. E adevarat ca util a fost cat a fost Dragos mic (acum doarme cu noi ) , mai ales ca are sertare si dulapior si masuta de schimbat scutecele. Verifica-i doar putin calitatea. Uite, am sa o intreb pe fina mea de unde l-a luat pe al ei, fix acelasi model dar muuult mai bun calitativ (tot de la Babyexpo dar nu mai retin firma)


Monica - merci de sfat, o sa verific cat de solid este si alte detalii; astept sa revii cu info de la fina ta

aschiutza- eu i-am luat lui Matei saltea cu cocos de care sunt foarte multumita, dar am avut pat-tarc si nu a fost nevoie de aparatori laterale; plapumioara nu a folosit niciodata pt ca e cald in casa si ii e suficienta o paturica, insa toata noaptea se dezveleste, cred ca iarna asta vom folosi un saculet de dormit.

lorena_86 - felicitari pt baietel, sa fie sanatos, si pt casa noua

Eu sunt mai noua in grupul Bulgarasilor, spuneti-mi si mie daca ati organizat pana acum iesiri cu gasca de sau aveti in plan asa ceva? Chiar daca nu sunt la prima experienta, tot mai am ce invata




Mami lui Matei si burtica 16+

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Crismac bafta astazi la eco, sa vi cu rezultate bune.
Fetele cand se intra in trimestrul II?
Lorena felicitari pt baietel.
pe toate si sa auzim doar de bine!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Neata!

Eu am o zi nebuna la birou, dar w-e e aproape!

Si eu ma culc pe stanga si deja ma doare umarul. Iri m-am trezit pe spate si imi amortisera ambele maini. Nu stiu de ce.

16+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Crismac bafta astazi la eco, sa vi cu rezultate bune.
Fetele cand se intra in trimestrul II?
Lorena felicitari pt baietel.
pe toate si sa auzim doar de bine!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png


trim 2 incepe odat' cu sapt a 14-a!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mys, si al meu tot tarc e (cu stinghii, nu cu plasa), dar la capete are tablie, de ajuns sa dea cu capul taman acolo . Asa ca aparatoarea e mai mult pt tablie si nu pt partea laterala. Salteaua mea nu e cu cocos (si aici sunt mode si mode, a fost cindva la moda, pe urma cred ca s-a spus ca poate mucegaii sau asa ceva si nu a mai fost, tot ce e posibil sa revina ). La noi sunt doua institutii care testeaza lucrurile de bun consum , una mai mult subtantele continute (Ökotest), alta pune accent si pe practibilitate si siguranta la folosire (Stiftung Warentetst) si dupa ele m-am ghidat la multe cumparaturi, mai ales la saltea, carucior si scaunel de masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Saltea de cocos avem si noi si o recomand. E f buna calitativ (si costa pe masura) si e si antialergena.

Sacul de dormit, mie personal (adica lui Dragos ), mi-a fost tare util. Eu l-am nascut in august si prin sept-oct, cand afara era frig si astia nu dadusera inca drumul la caldura, l-am folosit la maxim. Bine, si in iarna pt ca se dezvelea de patura.

Monica de Zgatie si 11+
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput