Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Jaguar imi pare foarte rau, sper sa gasesti puterea sa treci peste aceste momente grele.

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
10+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Buna fetelor. sunt noua pe forumul asta si nu prea stiu cum se procedeaza. Sa ma indrumati voi daca nu fac ceva bine:)
Si eu sunt posesoarea unor teste de sarcina pozitive asta dupa 2 sarcini pierdute si trombofilie depistata. acum am inceput cu clexane din prima zi iar aspenterul si restul vitaminelor le luam de ceva vreme. astazi fac 5 saptamani, maine merg la ginecolog iar pe 20 am programare la eco. nu am vrut sa merg mai repede la eco pt ca sunt patita de data trecuta cand mi-au zis ca e porea devreme ca nu se vede bla bla...asa mai bine musc din perna si rabd sia stept si poate de data asta Dumnezeu se va indura de mine si pe 12.04.2013 imi voi strange copilul in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

baby kiss bine ai venit,sa ai o sarcina usoara ,la termen si un bebelus frumos si sanatos

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Mariabcf,jaguar, va doresc sanatate si un bebe apoi cat mai repede

Ca si voi, si eu ma gandesc sa fie bine pana la capat....dar deja eu vad ca nu va fii asa....picioarele deja mi s-au umflat, cam devreme zic eu.

Altfel, astept sa merg luni la consult si echo, cand ar trebuii sa auzim inimioara. Si apoi analizele.....

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

baby kiss, bine ai venit, sarcina usoara si bebe cuminte si sanatos iti doresc.
Ce mutatii ai de faci Clexane?

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Am facut niste modificari pe prima pagina.

Va rog pe fiecare sa verificati lista si daca sunt modificari de facut sa le scrieti cu alta culoare sa iasa in evidenta.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Jaguar imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat,Esti sigura ca asta e verdictul? Te pup dulce si iti doresc multa putere, daca vrei sa vorbesti cu cineva noi suntem aici, cel putin eu stiu ce inseamna sa pierzi o sarcina.

In alta ordine de idei am fost la eco si nu ia-m auzit inimioara lui bebe fiindca bebe e cam de 5 saptamani, fata de saptamana trecuta cand se vedea saculetul acum se vede si vezicula vitelina si embrionul dar fara activitate cardiaca inca, azi as avea 6 saptamani si o zi.
Maine dimineata ma duc sa fac beta sa vedem care e evolutia la beta in dinamica si luni repet iar sa vedem cat creste.
Doctorita spune sa stau linistita ca ea nu ar vedea nimic care sa o puna pe ganduri dar sa facem beta pentru siguranta iar vinerea viitoare sa merg iar la eco.
Eu m-am decis ca saptamana viitoare marti, miercuri nu stiu exact cand sa vin la Bucuresti sa merg la Fundeni sa stau de vorba si cu doamna doctor Uscatescu si sa imi fac analizele obisnuite de acolo.
Stie careva daca se poate merge si fara trimitere si sa platesc consultatia? Ca nu pot lua trimitere de la medicul de familie fiindca mi-a dat reteta pentru clexane luna asta si nu mai pot lua si trimitere.
Emilia sper sa nu fii dezamagita maine daca nu ii auzi inimioara bebelui, tu oricum esti un pic si in urma mea.
Apropo nu ai facut cumva comanda de mai mult Medyn sa imi dai si mie?
Va pup pe toate si va urez sarcini cat mai usoare.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Fetelor, va multumesc ptr mesaje si sprijin.
Mihaela, da am vazut cu ochii mei cum sacul embrionar e de 6 cm, iar
embrionul era de v-o 2cm, nu mai era viabil si nu batea inimioara..nici nu a fost nevoie sa-mi spuna medicul ce si cum ,ca deja stiam care-i treaba... i-am vazut mugurasii la manute si picioruse,,care nu apucase sa se mai dezvolte:-((

Va doresc sarcini duse la termen si copilasi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

jaguar



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!
va astept la o www.trilulilu.ro/imagini-fotografie/limonada-4" target="_blank">limonada


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput