Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

urasc ziua asta,,,am primit cea mai urata veste,,,,
sarcina mea s-a oprit la 8 sapt
daca nu sangerez in 1 sapt tre sa ma chiureteze

am innebunit amandoi si suferim ca niste caini




10+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

jaguar, imi pare ff rau va doresc multa putere sa treceti peste...

M-am intristat f tare cand am citit... vroiam sa va spun ca tocmai m-am intors de la eco si e totul ok, s-a vazut cum ii bate inimioara, conform masuratorilor are 6s si 2 zile, DPN 1 apr 2013


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Of, Jaguar, nu imi vine sa cred. Nu poate fi o eroare, sigur medicul a vazut bine?

9+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

offfffffffff, doamne ce vesti!!!
cuvintele sunt de prisos pentru voi fetelor:MariaBcf si Jaguar! ma ca d-zeu sa va dea putere sa depasiti aceasta situatie si sa va aduca din nou si cat mai curand in randul burticilor!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

jaguar, imi pare tare tare rau
Iti recomand sa-ti faci analizele de mutatii care dau trombofilie sa nu fie asta cauza. Si in sarcina urmatoare sa iei complex de vitamine B (Medyn Forte Kapseln din Germania/Austria este foarte foarte bun, poti face comanda pe net pe Farma Express).

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Jaguar imi pare tare rau .. nu m cuvinte. Sa fii puternica

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

ma tem si eu atat de tare sa nu pierd sarcina ca am antecedente in familie (mama a pierdut 6 sarcini) si daca as avea bani m-ar tenta sa ma duc maine sa fac toate analizele de mutatii insa nu imi permit sa le fac toate odata ci doar pe rand. Deocamdata sunt pe Aspenter si ma gandesc ca daca evolueaza bine asa n-am de ce sa ma agit sa trec pe Clexane preventiv dar pana trec saptamanile astea critice stau cu inima cat un purice. Aseara m-au intepat ovarele rau si m-a tot durut spatele. Am luat no spa ca utrogestanul deja il pusesem, m-am culcat la 8 si m-am trezit la 10 pt ca apoi sa ma culc iar la 11.

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pana maine cand merg la eco stau si tot caut pe net chestii despre ce trebuie si ce nu trebuie sa faci si sa mananci in sarcina. Mi-am facut meniu:
Migdale si salata de cruditati
Iaurt cu stafide, migdale si cereale integrale
Oua fierte si salata de rosii
Mamaliguta cu branza si smantana
Salata verde cu humus si spanac
Sandwich cu friptura rece si muraturi
Pepene rosu si paine graham
Pilaf cu legume, tofu si frigarui
Salata de fructe (kiwi, banane, mar, nectarina)
Cartofi copti cu unt si patrunjel
Ciuperci cu cascaval la gratar
Gris cu lapte si scortisoara
Conserva de sardine cu salata verde
Piure de cartofi cu legume si somon
Paste cu ciuperci si sos de rosii

Mai aveti voi si alte idei?
Aseara pentru prima data in sarcina mi-a fost pofta de ceva si anume cartofi prajiti cu mujdei de usturoi (am mancat bineinteles ).

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Eu am de gand sa fac zilele astea o mancare de vara ce imi place f mult: dovlecei taiati felii, vinete taiate felii, se prajesc sau se fac la gratar (evident la gratar sunt mai sanatoase ) si se pun intr-o tava: un strat de dovlecei, unul de vinete, unul de felii de rosii, se presara printre ele sare si bobite de coriandru si mujdei de usturoi si se lasa la rece cateva ore. E demential!
Daca sunt la gratar se adauga si ulei de masline dupa aia..

In rest eu zic ca e bine sa mancam sanatos din principiu (nu ca m-asi tine prea mult de asta) nu neaparat din cauza sarcinii. Adica in general mananc tot ce mancam in mod normal.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia, mi-ai facut pofta de cartofi prajiti cu usturoi, bineinteles ca mi-am facut si am mancat cu baiatul meu, caruia cred ca i-a facut bine niste usturoi ca are faringita si o bronsita urata.
Pup toate burticile

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 7+

Mergi la inceput