Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

O cafelutza mica cine doreste?

Katy eu zic ca poti folosi produsele de curatat,numai mai putin si cu mai multa grija.Pui manusi pe mana si folosesti odata doar un produs,Eventual pui o masca sau lasi gemurile deschise
Emilia nici e nu am mari simptome si nu e obligatoriu sa le aiba toata lumea
Miha ai reusit sa ajungi la spital pana la urma?
Moni pupici multi si tie si lui Andi
Baby_kis deci avem acelasi DPN?Ce fainSi eu am avut pete bejulii maroni insa in sapt.4
Rossane,Didi,Aruam
Dankutza din cate stiu eu majoritatea fetelor merg la Fundeni la Usactescu.Cand intra Emilia sau Miha sunt sigura ca o sa-ti dea mai multe detalii.Sarcina usoara in continare

Fetele daca vreti imi puteti trimite si mie parola contului comun,as putea sa ajut si e cu prima pagina si deschis capitole ca mi-am facut experienta la aspirante

Azi sunt acasa
La multi ani tuturor ce isi sarbatoresc azi onomastica
O zi frumoasa va doresc!!!

Cosmi 5+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Dankutza, e foarte usor de ajuns la Dr Uscatescu. Iti iei trimitere de la medicul de familie pentru Hematologie Fundeni si mergi dimineata la ora 6 - 6:30 la dansa. Este la Fundeni in cladirea de Hematologie la Etajul 2. Este foarte draguta si amuzanta dansa si asistentele ei sunt foarte de treaba. Analizele pe care ti le face acolo gratuit nu sunt complete pentru ca restul se platesc si probele recoltate se trimit in strainatate pentru separare ADN. Ce iti face acolo este insa foarte important. In afara de acelea mai trebuie facut MTHFR, Leiden, Pai, Factor II si homocisteina (la Synevo e mai ieftin). Succes!

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Cam tacute gravidutzele noastre

O zi frumoasa!!!!!

Cosmi 5+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna burtici,
Ma primiti si pe mine?
V-am tot citit pana acum dar inca nu mi-am facut curaj sa intru sa va scriu.
Dpn -ul meu este in jur de 1 martie.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Bun venit Pony.Felicitari pt bebe!!!Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen

Cosmi 5+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata gravidute!

am intrat special pentru cosminutza. am vazut postarea ta la Odisee si imediat m-am gandit ca esti gravi ma bucur asa mult ca ai ramas gravi, iti doresc o sarcina usoara si frumoasa, la termen si sa-ti tii bebelusul sanatos in brate

katy tu ce faci? ce face burticuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
[Aruam tu ziceai ca te duci la dr Avram? Unde?


14 saptamani


Dankutza pe dr Avram o gasesti la Medcenter Berceni .
Dupa ca ai rezultatul la analize poti sa suni sa-ti faci o programare.

Acum este in concediu o gasesti de luni .
Daca vrei iti trimit pe PM si nr de mobil si o poti suna este f draguta daca nu-ti poare raspunde atunci te suna ea .

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
11+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Felicitari noilor gravidute care ni s-au alaturat, ma bucur ca se mareste grupul poate asa devenim si noi mai vorbarete.
Cosmi nu m-am mai dus la spital, a venit sotul seara pe la 8 dar sincer nu am avut chef sa mai merg si am hotarat ca e mai bine sa ii dau pace bebeluli sa creasca si eu sa merg vineri seara la cabinet cand am programarea pusa de saptamana trecuta.Mi-a fost frica sa ma duc la spital, na totusi e eco de spital nu stiu cat de performant si am zis ca daca ma duc si imi zice ca nu ii bate inimioara sau mai stiu eu ce iar ma stresez si stau ca pe ace, acum sunt sigura ca bebe e bine, am mai cautat pe net si am vazut ca beta e buna asa cum este si astept cumintica pana vineri cand sigur o sa ii aud inimioara.
Ieri am lenevit cu sotul toata ziua acasa, e asa de bine cand prindem cate o zi impreuna.
Intreba cineva de analizele, dankuta parca,care pot fi facute pentru trombofilie eu pana acum nu am fost la Fundeni ca sunt foarte departe cam 500 km, dar am facut la sinevo profilul 2 trombofilie, pai, mutatia factorului XIII, profil sindrom antifosfolipidic, parca atat daca mai vad ceva prin analizele mele intru si scriu.
Iti recomand sa faci analizele cat mai repede, poti sa mergi in prima faza la fundeni sa faci acolo cele care se fac gratuit dar mutatiile MTHR, factor XIII, paiurile sa le faci la sinevo cu bani ca sa stii cum stai, poate chiar ai nevoie de tretament pentru a duce sarcina la capat.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cos_minutza
ti-am trim PM!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor,

Maine dimineata merg la eco. Voi ce mai faceti?

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput