Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna fetelor.
nu stiu daca sa cad din cer sau sa sper, cu toate ca in inima mea inca sper si ma gandesc la ce zicea dia parca ca si beta surorii ei crestea lent si acum bebe e bine.
Beta de astazi e 32848 fata de vineri 22084, am sunat doctorita si e in consultatii ma suna ea imediat cum poate ca am vorbit cu asistenta, o sa insist sa ma duc pana diseara la cabinet sa fac un eco si in functie de eco vad daca mai merg maine la Fundeni sau nu.
A crescut dar nu destul de mult, nu s-a dublat si totusi sunt 72 de ore.
Stau cu telefonul in mana si astept sa sune.

6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


Mihaela, pt mine e ciudat faptul ca tu avand beta 22 de mii si ceva nu s-a auzit activitatea cardiaca. asta se aude de obicei cam pe la 10 mii. totusi, dupa cum ti-am mai zis si zilele trecute, odata cu inaintarea in sarcina, beta HCG-ul nu isi mai dubleaza valoarea la 48h asa ca la inceput ci mult mai greu, lucru perfect normal.

Tu la mutatiile pe care le ai iei si astepter si clexane (vad in semnatura ta)? tin pumnii si cred ca totul va fi bine. nu stiu de ce sunt foarte optimista de ceva vreme incoace si sunt sigura ca Dumnezeu ne va ajuta si pe noi:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara fetele!!!!

Ma primiti si pe mine la voi
Sunt si e o burtica de 5 sapt si 3 zile.Azi am fost la eco si totul e ok,inca suntem putin mai maricel.E o sarcina greu obtinuta,dupa mai bine de 3 ani de chinuri.Dupa multe tratamente si stimulari esuate,Hsf si mlte drumuri la medici in iunie am facut laparo pt ovare polichistice si aderente pelvine,si uite ca in luna urmatoare cand m-am agitat mai tare,cu teste de ovulatie si craci pe pereti lui Doamne Doamne i s-a facut mila de noi si ne-a dauit minunea mult asteptata.Ma rog sa ma ajute in continare si sa aiba grija de noi.

Va urez sarcini usoare si bebei la termen sanatosi!!!

pupici multi tuturor!!!

Aaaa UM: 06.07.2012,DPN:12.04.2013



Cosmi 5+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott



hey, bine ai venit si sarcina usoara si la termen. suntem apropiate ca termen, eu am avut UM pe 5.07 si termenul tot pe 12 aprilie il am. eu inca n-am fost la eco pt ca imi e frica sa nu se auda activitatea cardiaca si sa ma panichez asa ca am amanat-o pana oi cand fac 6 sapt fix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Baby _kiss scuze de confuzie dar lasa ca va faceti voi mari
Stai linistita nu te mai stresa ca am inteles ca la unele femei pana se fixeaza sarcina mai pot aparea mici sangerari. Tu iei si aspenter si clexane ? nu e cam mult ?
Ce mutatii ai ?
Bafta multa la beta ! O sa fie bine
Mihaela eu beta HCG l-am facut doar de 2 ori atunci cand am aflat ca sunt inasarcinata. Si bataile cardiace la mine s-au vazut la 6 saptamani .
Eu zic ca cu acest beta HCG repetat de atatea ori doar te stresezi si nu face bine la bebe .
Ai incredere ca va fi bine si roaga-te pt puitul tau .
Cosminuta bine ai venit ! Sarcina usoara si un bebe sanatos !

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
11+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cosminuta te primim cu bratele deschise. Sa dea Dumnezeu sa ai bebe sanatos si la termen.
Fetele vroiam sa vorbim putin de produsele de curatat. Eu am inteles ca sunt f. nocive pt bebe si ca o solutie ar fi sa fol otet si bicarbonat de sodiu pt curatarea prin casa. Pupici si sanatate multa la pitici!
Eu astazi am folosit Domestos la baie si ma tot mustra constiinta, sper sa nu fie bebe afectat.

11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Rosanne felicitari pt vestile bune!
Emilia nu-i timpul trecut sa apara greturile. Eu am avut dar f. usoare, mai degraba o lipsa a poftei de mancare.
Baby la mine scurgerile maronii au tinut din sapt 4 pana in sapt 6 inclusiv. Mi s-a spus sa stau in pat si asa am facut.


11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Dupa un somnic bun de vreo ora m-am gandit sa intru la voi.
Cosminuta bine ai venit la noi, sarcina usoara si la termen.
I-am spus cuiva ca esti insarcinata si s-a bucurat mult, o sa intre probabil sa te felicite aici.
Baby da eu iau si clexane si aspenter o data la 2 zile.Stiu fete care au luat clexane si aspenter in fiecare zi.
Aruam ce dreptate ai tu cu beta asta, sigur a fost numai sa ma stresez eu, poate sa ma tot puna doctorita sa il mai fac ca nu mai accept.
In seara asta nu stiu daca mai merg la spital la eco, parca mi-a revenit rabdarea la loc si ma gandesc ca daca ma duc la spital si iar nu se vede inimioara pana vineri iar o sa tot stau in stres si plus de asta am probleme cu batrana si nu o pot lasa singura asa ca ar trebui sa ma duc dupa ora 9 cand vine sotul de la servici iar eu azi nu prea am chef sa conduc 50 de km dus si intors, dar mai vad pana diseara ce ajunge el.
Katy si pe mine ma intereseaza problema cu detergentii dar cand e musai fac si treaba cu ei.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Cosmi felicitari!!! Sarcina usoara si bebita la termen
Inca un motiv in plus sa intru mai des pe la voi la odisee

pupici la burticute

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

emilia, nici eu nu am nici un simptom, nici o urma de greata, nimic. La prima sarcina parca am avut o scurta perioada in care aveam asa o usoara urma de greata dimineata doar cand ma spalam pe dinti. Atat. Nu e obligatoriu sa fie simptome

7+

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc! Sper sa fie cazul fericit de sarcina normala fara simptome neplacute. Deocamdata ma tem ca poate nu mi-e rau de nici o culoare ca bebe nu creste sau e vreo problema... De aceea am si intrebat. Abia astept ziua de vineri sa merg iar la eco sa vad ce si cum. Pana acum am fost stresata sa nu fie extrauterina. Vinerea trecuta m-am lunistit vazand saculetul in uter, acum stresul cel mare e sa nu fie cu ou clar sau sa nu se opreasca din dezvoltare. As vrea sa nu ma tem de nimic dar cumva nu ma pot opri din a imi face o mie de ganduri

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetele cu probleme de coagularea a sangelui sau trombofilie sau suspiciune de trombofilie sau care ati ajuns la un hematolog

Am fost la gine si mi-a propus sa fac un screening pt trombofilie. Mi-a zis ca ar trebui sa fac asa ceva pt ca am avut o sarcina oprita din evolutie, copilul pe care il am s-a nascut cu retard de crestere intrauterin si sterilitate. Toate acestea ma recomanda pt un screening din asta. As vrea sa-l fac ca sa nu plang in pumni mai tarziu.
VA rog frumos cele care stiti si v-ati confruntat cu trombofilia sau doar v-au suspectat de trombofilie, puteti sa-mi spuneti la ce dr hematolog ati ajuns? Unde sa ma duc sa fac analizele?
Orice informatie mi-ar prinde bine.
Multumesc si scuze ca am dat buzna aici

Aruam tu ziceai ca te duci la dr Avram? Unde?


14 saptamani

Mergi la inceput