Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Multumim mult, fetelor
Monna, eu am luat hainute de vara( mai multe schimburi), hainute mai grosute( un singur schimb - la munte e mai frigut)paturica mai subtirica si una mai grosuta, scutece,servetele umede,babetici si servetele pentru balute, jucarii de ros si de molfait, prosop de baie si sampon, umbreluta de soare pt carucior.De dormit a dormit cu mine in pat, cum dormim si acasa, deci n-avea rost sa iau patut, lenjerie, samd
Vladut se intoarce de vreo saptamana pe burtica si reuseste sa-si scoata si manuta, iar apoi incearca sa se intoarca inapoi pe spate dar nu reuseste si chitaie sa-l ridic. Mai nou ii place jucaria asta: https://discounttoyco.com.au/index.php/brand/playskool/playskool-busy-elephant-play-favorites.html si sta mult timp analizand toate zgomotele pe care le face; a fost si preferata lui Rares pana la un moment dat


Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Merci Miha e fain elefantelul, noi mai nou ne-am plictisit de comforter si preferata e www.amazon.com/Bright-Starts-Senses-Sensory-Giraffe/dp/B003LQMZS0" target="_blank">asta. O zmotoceste de-o termina cand o prinde.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Cu placere ,Monna. La noi in lipsa de jucarii se joaca cu o punguta(de alimente) goala, bineinteles...ii place maxim fosnetul si o duce la gurita si se enerveaza ca nu mai simte pumnul si iar o trage si iar fosneste si tot asa..

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

monna, ti-a zis miha tot. eu iau in plus (la voi nu e nevoie)
biberoane, sterilizator, perie spalat biberoane, prosopele de sters la gurita, palariuta de soare, apa.
nu te speria.. la anul in ro nu o sa mai fie necesare atatea. andi va fi mai mare atunci.. va avea un an si putin.. si nevoile lui nu vor mai fi atat de stricte. multe le poti lua de aici .. sa nu le mai cari de acolo. zic si eu ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Merci Mirela . Acu ma gandesc cum o fi pe avion cu borcanelele dupa mine . Ai dreptate, cand mergem in Ro o sa fie mai mare si-o sa aiba mai multe fite

In plus o sa mai caram si caruciorul si Ergo sa avem cu ce iesi in plimbari .

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

haha. mai multe fite
stiu o familie care a venit in ro din canada cu bebeloi de 2 ani.. si a imprumutat un carucior de la cineva. acu' na.. nu stiu ce as face in situatia asta. depinde si cat stati.. cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Aaaa, Mirela in Ro nu caram carutul asta mare dupa noi (ziceam c-o sa-l caram acu in weekend), o sa luam Ergo si un carut de ala tip umbrela sau poate gasim unul pe acolo de imprumut. O sa stam o luna acolo, abia astept , dar mai e pana in martie

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna: las' ca nici sa te descurci singura nu-i usor Pe langa ce zice Miha eu mai iau carucior, patut si cearsaf, palarie de soare si mai multe schimburi de body-uri si de vara si cu maneca lunga pt ca noi inca mai regurgitam laptic si le tot mozolim (nu stiu de ce eu nu prea ma impac cu babeticile).
Happy: ma bucur ca accepta Alexia bine hrana solida, sper sa ne fie la fel de usor tuturor. Ce mi-ar placea sa ma mangaie si Bianca dar ea in schimb ma trage de par Wow, ce a accelerat cu luatul in greutate, ii prieste diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ai drepate Ronina, nu-i usor singura dar deh... nevoia te invata . O sa luam si noi un patut pt orice eventualitate dar la hotel am vazut ca au si-o sa cerem unul, deci o sa iau si un cearsaf.
voi mai luati siropele sau medicamente cu voi? poate n-oi avea ghinionul sa-l apuce febra sa mai stiu eu ce tocmai atunci...

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Monna eu nu plec niciodata fara calpol(paracetamol) ca pot sa faca febra si din cauza oboselii sau ca au schimbat aerul. sambata plecam si noi pt o saptamana intr-o vacanta aici local.mi-e teama ca vremea o sa fie de cacao(ca sa nu se dezica verile englezesti )dar mi-a fost teama sa plec cu fata in Afara si nici nu pot sa-l privez pe Rares de vacanta.asa ca mergem cu mic cu mare intr-o caravana in sud est-ul Angliei .partea Buna e ca o sa fie ca Acasa cu. 3 camere .O sa incepem si noi sa ne jucam cu baby rice sa vedem cum e.cam atat despre noi.papam la gel de Prost.dar m-am obis unit deja cu faptul ca nu ia decat 100de grame pe saptamana.avem si noi 6.800.Pup strengareii

Mergi la inceput