Fulgusori nov-dec 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Multumim frumos de aprecieri !

dar ce e aia tzipla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

tzipla adicatelea....de revista...e un argou

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

buna seara fete dragi,

vias multa sanatate si liniste va doresc
lady multumesc de aprecieri ...eu ma simt f bine asa, dar sotul nu-i deloc incantat

intr-adevar, timpul zboara...peste 3 saptamani incepe si David gradinita, sunt nerabdatoare oarecum sa vad cum va fi....i-am facut analizele de scaun si din gat, totul este ok...nu are viermisori, da el tot subtirel ii...m-am obisnuit, sanatos sa fie....

fetelor, dupa ce-am citit la ,pinguine' despre Magic Mike, am zis gata, sun fetele si mergem si noi...am fost vreo 11 fete....o sala de cinema plina de fete....a fost misto...m-am simtit f bine....apoi 3 zile am discutat despre film ...a picat bine asa sa ne mai destindem putin, sa mai clatim ochii

va pup pe toate

Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

azi la 18.17 min s-au implinit 4 ani de cand Darius a plecat sus...azi am fost atat de trista ...si mereu ma rugam sa vad si eu un semn ca el e bine...cand mergeam pe jos mereu ma uitam pe cer...se uita lumea la mine de cat de mult ma uitam...si eram trista ca eu nu "vad" nimic...
Am vrut ca la acea ora sa ajung la cimitir..dar nu am putut s-a trezit JR si ii era foame...m-am necajit putin, imi venea sa plang, imi inghiteam lacrimile..dar mi-am zis ca asta este, ajung si mai tarziu...

Si am ajuns mai tarziu...si ma uitam pe cer..voiam sa vad ceva din puful alb al norilor...asta imi doream...dar cerul era atat de senin..si de bleu...nici un puf...si Jr ca intotdeauna a inceput sa se joace cu jucarii de pe mormantul lui, sa rupa ceva lumanari, sa stranga una-alta de pe alte morminte...si eu plangeam si ma uitam pe cer...si VEDEAM INGERASI din puf...erau muuuuulti..si nu glumesc..apareau si se risipeau, apareau mereu si dispareau foarte repede forma aceea de ingeras...si nici nebuna nu sunt...si il simteam aproape..apoi...am vazut o inima maaaaaare din puf...si am crezut ca si ea se duce repede-repede...si mi-am scos telefonul..si nu...nu s-a dus...a stat si i-am facut poze...si m-am bucurat...a fost acolo si mi-a spus ca e bine...si inimioara ai...cred ca ma si iubeste...
Il simt atat de bine si atat de aproape...
Mi-e dor de el..si-l iubesc enorm...enorm de mult! este al meu!
eram langa mormant si eu am uitam la cer, acolo unde este el...

Sunt bine...si nu-mi vine sa cred ca sunt impacata!
Ma doare, sufar, plang, mi-e dor...dar e foarte important pentru mine sa stiu ca el e bine...eu pot sa plang...pot sa suport ORICE!!! copii mei sa fie bine!


Azi sunt melancolica...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias
azi la 18.17 min s-au implinit 4 ani de cand Darius a plecat sus...

Zbor lin, ingeras !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

...ce emotionant mesajul tau...Ma bucur ca esti bine, ca esti impacata, ma bucur enorm ca Darius ti-a dat en semn, semn care il asteptai atat de mult, bineinteles ca va iuveste si stie ca si tu il iubesti si va vegheaza .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata

eu va multumesc, poate ca citind voi, da, puteti spune ca e trist...dar eu macar zilele acestea sunt impacata....cine are cont de facebook, imi poate vedea 2 poze cu inimioara de la Darius.

si pentru ca vreau sa trecem la altele, mai lumesti, va zic ca am intrat in criza de timp si in putina panica, in ceea ce priveste gradinita... Nu's de ce, dar parca sunt nebuna, zici ca merge in armata..sunt cu liste dupa mine, ce sa-i mai cumpar, ce sa mai pregatesc ..iar fiu-meu cand aude de gradi, urla cat il tin plamanii "nuuuuuuuuuu...nu vreau la teacher" put si simplu degeaba ii spun ca nu mai mergem la teach cristina, el nu vrea sa inteleaga....oricum, merg pe ideea mea, ca ceva i-a facut duduia aia de nu mai suporta asta cuvantul gradinita

La servici...treaba scartaie..cam din toaaaaaate incheieturile ...nimeni nu mai are bani...criza asta e a naibii rau de tot..iar Pustache al meu vrea sa-si deschida pensiune ..in fine..mai e pana atunci...

poate o sa pun ceva poze zilele astea cu noi, atat de la mare, cat si altele...

un we fain va doresc....eu am ramas singura acasa, piciu; a plecat cu ta'so..si eu cica am ramas sa fac curat...pe forum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

'neatza pe la amiaza.abia am aterizat din parc!




Getik, povesti despre noul job?Cum iti mai merge?Cezar?Ariana?De socrela ati scapat?Socrelul e mai linistit?



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



hmmm cineva a strigat catalogul

eu ce sa zic noul job este ex job unde era destul de rau salariu mik 670ron, ture de 12 ore, lucram cu batrani bolnavi de alzhaimer, si in ultimele 2 sapt de munca am luat bataie la greu de la un pacient asa ca am decis sa nu ma mai duc; cezar este bine cu serviciul pentru moment, iar ariana este o caprita incapatanata si la propriu si la figurat deabia ma inteleg cu ea, am fost la mare la o prietena cunoscuta pe DC si cu care sunt acum mai ceva decat cu soramea, soacra si socrul deja sunt cantitatii neglijabile, inexistentii, din 7 ianuarie nu mai vorbesc cu ei asa ca se intelege am devenit foarte nesimtita

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput