Fulgusori nov-dec 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Vias, o sa fie bine tu sa fi in continuare tare si bataioasa. Soacra o sa priceapa pana la urma ca nu e de gluma cu diabetul, si ca (,) copiii cresc foarte bine si fara dulciuri... valabil si pentru copiii fara predispozitii la boala.

Magda, ce draguta ai fost cu descrierea ta. Ai dreptate: sunt copii perfecti!

Pishko, ai deja doi copii mari merg amandoi la gradinita! Cand a trecut vremea?

Lady, noroc cu tine ca mai faci apelul... asa ma mai trezesti si pe mine sa mai scriu cateva randuri. Si tie ti-au crescut fetele! Cea mica sta acum in fundulet, maine o ia la fuga, si poimaine stai cu ochii pe ele ca sa le pazesti de baieti.

Prea multe nu am de povestit. Nu am mai facut nimic deosebit nici una din noi. Eu am un examen la sfarsitul lunii si nu am chef si nici timp de invatat. Mai corect zis sunt foarte obosita cand ajung acasa de la serviciu iar fetele ma iau de noua de cum intru pe usa. Voiam sa-mi iau cateva zile de concediu insa am mult de lucru si nu stiu cum o sa impac si capra si varza. Lucrez tot acolo unde lucram si anul trecut, insa nu unde lucram acum doi ani.
Sophia o sa merga de luna viitoare la alta gradinita, una foarte aproape de casa unde sunt si alti copii. Unde merge acum e singura cu doamna care are grija de ea. Stiu ca ea tine foarte mult la cea mica, de asta mi s-a si rupt sufletul cand a trebuit sa-i spun femeii ca e ultima luna cand mergem la ea, insa stiu ca Sophiei ii va face bine sa fie printre alti copiii. Deja a inceput si ea sa-si dea drumul la vorbit. Invata in fiecare zi cuvinte noi, pe care le si foloseste in contextul corect, insa tot e in urma fata de altii de varsta ei pentru ca inca nu face propozitii- nu mai trebuie cred ca zic ca mai are mult pana sa invete Luceafarul
Inca nu am rezolvat nimic cu bicicleta Dianei. Poveste lunga, o sa mai dureze inca ceva...

No, sa trimit mesajul ca ultimele cateva dati mi s-au sters mesajele inainte sa le postez. Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias
..ia mai veniti si voi cu subiecte frumoase...

www.youtube.com/watch?v=RnNxBOB0qQ0" target="_blank">Voltaj - 20 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Magdut, imi pare bine ca C. e ok!

Lauriciule si mai poti?

Vias, cum mai sunteti?

Pishko!

Sun

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui vias
..ia mai veniti si voi cu subiecte frumoase...

www.youtube.com/watch?v=RnNxBOB0qQ0" target="_blank">Voltaj - 20 de ani



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Magda...te imbratisez taaaaaaaaare, tare de tot, mi-e tare dor de tine, tot zic sa te zun si nu mai ajung din cauza timpului.. Ce faci maine dupamasa???? Au anuntat ploaie..poate reusim sa ne auzim la un "tar" ce zici?

In rest...maine fac pomana de 4 ani lui Darius... sunt bine...nu-mi vine sa cred ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias
Magda...te imbratisez taaaaaaaaare, tare de tot, mi-e tare dor de tine, tot zic sa te zun si nu mai ajung din cauza timpului.. Ce faci maine dupamasa???? Au anuntat ploaie..poate reusim sa ne auzim la un "tar" ce zici?

La "tar" ma gandeam si eu de o vreme. Cred ca duminica dupaamiaza reusim. Maine vine trupa de la Craiova si avem serbare anticipata pentru 5 Marii si un Marian.
Citat:
citat din mesajul lui vias
In rest...maine fac pomana de 4 ani lui Darius... sunt bine...nu-mi vine sa cred ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutareeee!
Off, de cand nu am mai intrat/citit... imi era dor de voi, timpul asta nu-mi mai ajunge deloc sunt si f obosita, adica este putin spus, ca am trecut deja in cealalta extrema, am slabit 7 kg de cand am inceput serviciul, la inceput ma bucuram, dar acum nu mai este ok deloc.
Baietii sunt bine, cresc...si obrazniciile odata cu ei, sunt nedespartiti, nu pot sta unul fara celalat , Stefan il imita in totalitate pe Razvan, face de toate si lucruri pt un copil de 4, 5 ani, dezvoltarea lui a fost mult mai rapida datorita lui Razvan, sunt minunati si mor de ciuda ca acum Marcel sta mai mult timp cu ei decat mine...
Pupici la toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Lady, am reusit! Am pus poze cu baia pe contul de pe picasa sub numele meu, la sfarsit de tot!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Adina, 7 kg? inseamna ca arati zuper!

Ozana, ai o baie de ti-e mila sa calci in ea..e tzipla!Felicitari.A meritat efortul!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata...haideti la o , veniti?

Sunshine am vazut pozele la baia ta , arata super...vorbesc serios! Bravo!!

Allexa wow...mai putin cu 7 kg???? Eu am slabit in aproape 3 luni 9 kg, dar cu regim...degeaba alerg in toate partile toata ziua, la mine oricat de muncita as fi, tot nu slabesc
Daca ar fi asa la toata lumea, cred ca as fi fost top-model la cat de mult alerg, muncesc si dorm cam 5 ore pe noapte


Iar incepe o saptamana de munca...ma gandesc sa plec miercuri la parintii meicu JR, dar tare frica imi e de cum reactioneaza el la drum... Imi e teama sa fiu doar cu el, pt ca el nu are rabdare sa nu stea nimeni cu el..
In alta ordine de idei, ma pregatesc de nunti, botezuri...caut pantofi, rochita...pt JR..ceva hainute potrivite pt nunta...

Magda, nu stiu daca reusim sa ne vedem....poate totusi o mica intalnire...sa vad cum reusesc! Pupici!


Va pup pe toate, o saptamana usoara!

Mergi la inceput