Copilasi iubiti de sept-oct 2010(14)LMA Nicolas!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

cafeluta de la Anca si cappuccino de la mine si un "buna dimineata"

se pare ca din septembrie o sa fie multi "bobocei" la gradinita. Despre analize, au si n-au dreptate cu 48 de ore, caci eu pot sa fac analizele la copil, sa-l inscriu, poate sa-l duc o zi dupa aceea sa-l mai duc peste 3 saptamani, timp in care se pot intampla multe, ori ma gandesc ca n-o sa ceara analize dupa fiecare 2 zile lipsa ale copilului.

Pianna, statisticile spun ca le trebuie cam 3 saptamani de adaptare, deci o sa fie timp

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Cami, eu sunt "avertizata" de toti cunoscutii ca in primele luni o sa fie cu rosu-n gat, otita si alte cele.

Voi ati facut sau faceti vreo "cura" de imunizare? Eu ii dau Imunice la insistentele sotului, dar eu sunt destul de sceptica....

Si acum alta intrebare care ma roade: ce ati luat sau intentionati sa le cumparati pentru cea de-a doua aniversare? Pana acum pe lista eu am doar o bucatarie, dar mai am timp sa ma razgandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi.
PIANNA, nu stiu ce ii voi lua la aniversare, ca i-am tot luat cate o jucarie...ma gandesc la o trotineta de aceea cu doua roti in spate, insa nu dispun de banii necesari...asa ca mai ,,studiez'' piata
Noi aseara am stat pana la 12 fara un sfert in parc si ne-am jucat apoi la miezul noptii am fost pe faleza sa vedem focul de artificii, ca s-au terminat zilele orasului. Vlad s-a comportat de parca ar fi baut energizant, nu a dat semne de oboseala, insa cand l-am pus in pat a adormit in 2 minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!
O duminica minunata va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza,multumim de cafeluta. Azi va invit la un gratar!
O Duminica placuta va doresc!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!
Mititeii sunt gata si se termina de spalat si o masina de rufe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara.
De ieri dupa amiaza si pana in seara aceasta noi am fost la o prietena la sat, aproape de oras, si am stat mai mult pe afara, Vlad s-a jucat cu fetita prietenei si a fost super ok si relaxant. Am mai fi ramas, insa nu ma simt eu prea ok zilele astea si am hotarat sa venim acasa, ca aici am baia mea, cada mea, etc.
Vlad a inceput sa spuna ,,da'' si ,,nu'' constient, raspunde destul de des. A inceput sa mai lege cate o propozitie micuta si spune si mai multe cuvintele. De exemplu, prietena mea incerca azi sa scoata un spun din papuc folosind o unghiera, iar V a spus: ,,Ana taie pacucu'' apoi i l-a adus si pe celalalt spunand: ,,taie Ana pacucu!''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

In primul rand La multi ani celor ce si-au serbat ziua de nastere si ziua numelui :)

Ioana a inceput gradi (din 10 august) am dus-o jumate de ora, apoi o ora, acum sta de la 9:30-12. In fiecare zi plange, in prima zi a fost cel mai rau, acum plange dar ii trece repede. Din pacate nu prea papa acolo, asa ca trebuie sa ii gatesc si eu acasa (inca!).
camisv, mi-as dori sa fie de 3 spat perioada aia de acomodare, si sa taiem cordonul ombilical ca e muult prea mult, e extrem de atasata de mine. :( Ma bucur ca la gradi s-a integrat bine, se joaca, vorbeste la fel de mult ca si acasa, se cere la pipi/caca, educatoarea a crezut ca a mai fost la alta gradi, si nu le vine sa creada ce bine vorbeste. Asta ma bucura, cu nu se crispeaza and sunt persoane straine si ca educatoarea e pe gustul ei, din moment ce Ioana o strange in brate la plecare.
Eu nu-i dau nimic pt imunitate, desi dupa a doua zi de gradi mi-a facut o usoara febra, neansotita de alte simptome.
La noi laboratorul Synevo scoate un pachet cu oferta pt analizele necesare la gradi, cu 2 sapt inainte de incepere.


Intrebare:
- puneti perina sub capul copilului? eu nu-i pun nimic, poate si din cauza ca nici eu nu mai folosec perina de cand alaptam.
- duceti tort/praji la gradi de ziua copilului? sau tineti ziua doar acasa?

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

cafeluta e servita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata...mai adaug si eu o cafeluta
Bravo copilasilor vorbareti!!Maia vorbeste tot chinezo-japoneza

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput