BRAVO DOMNULE RUS , VA RESPECT

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

L-am ascultat asta seara la RealitateaTV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

L-am ascultat asta seara la RealitateaTV.


si eu l-am ascultat, dar n-am gasit niciun raspuns la intrebari. si nici n-am inteles cum omul care in interviu era asa de coerent si pe alocuri mucalit, a putut sa lanseze enormitatea recensamantului stil "nea ion".

si sa tinem cont, a facut pe dracu' in 4 in n-a raspuns nici mort la intrebarea "cum s-au facut presiuni asupra dumneavoastra?"

una peste alta, politica e o curva, dupa cum zicea proful meu de romana din liceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

L-am ascultat asta seara la RealitateaTV.


si eu l-am ascultat, dar n-am gasit niciun raspuns la intrebari. si nici n-am inteles cum omul care in interviu era asa de coerent si pe alocuri mucalit, a putut sa lanseze enormitatea recensamantului stil "nea ion".

si sa tinem cont, a facut pe dracu' in 4 in n-a raspuns nici mort la intrebarea "cum s-au facut presiuni asupra dumneavoastra?"

una peste alta, politica e o curva, dupa cum zicea proful meu de romana din liceu.


Nici nu trebuie sa cauti prea departe raspunsul la asemenea intrebari. Uita-te la mada, e membra PNL, in sinea ei nu e de acord cu unele din actiunile lor, dar nu poate sa tradeze partidul si sa ii blameze public. Uneori mai rabufneste, atunci cand cei de la PNL chiar sar calul, dar in majoritatea timpului, oricat de absurde ni s-ar parea noua actiunile lor, ea le gaseste explicatii si scuze. Poate ca seara in pat cu barbatul, in caz ca discuta politica, ii face si ea cu ou si otet pe PNL-isti, dar in public ramane fidela platformei si solutiilor lor.

La fel si cu Rus, au fost locuri unde a considerat acceptabil un compromis, si a propavaduit ideile partidului chiar daca nu credea in ele, dar au fost si limite peste care nu a putut sa treaca. Sa nu uitam, el e inca membru marcant PSD, oricat de suparat ai fi pe propriul partid sau pe cele din alianta in care esti, in public spui doar atat cat sa nu faci un rau iremediabil propriului partid.

Culmea, un politician ca Rus, intr-o tara normala, cu comportamentul care l-a avut in ultimele luni, n-ar avea niciun viitor politic, ar fi compromis definitiv, insa in Romania, cand suntem pusi in fata atator politicieni de carton, vai mama lor, mincinosi, tupeisti, borfasi, corupti, santajabili, etc., ajungem sa ii acordam un credit total exagerat acestui politician. El e de fapt chiorul imparat din tara orbilor!! Sau raul cel mai mic pe care-l poate oferi USL-ul acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu nu prea inteleg ce e de admirat la domnul Rus. Mi s-ar parea mai interesant sa fi luat o pozitie pe o parte sau alte si decizii coerente, asa a lalait-o "cu declaratii politice" (gen mini referendum) ca sa scoata numarul si cand si-a dat seama ca nu poate a demisionat pe motiv ca nu vrea sa intre in puscarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy


Culmea, un politician ca Rus, intr-o tara normala, cu comportamentul care l-a avut in ultimele luni, n-ar avea niciun viitor politic, ar fi compromis definitiv, insa in Romania, cand suntem pusi in fata atator politicieni de carton, vai mama lor, mincinosi, tupeisti, borfasi, corupti, santajabili, etc., ajungem sa ii acordam un credit total exagerat acestui politician. El e de fapt chiorul imparat din tara orbilor!! Sau raul cel mai mic pe care-l poate oferi USL-ul acum




adevarat graiesti. si asa ma intristeaza constatarea asta, de n-am cuvinte! :( dar da, intr-o tara in care toata lumea ameninta cu demisia dar nimeni nu si-o da, un om care chiar isi da demisia pentru ca a calcat grav pe bec, pare erou. din punctul meu de vedere, rus ar trebui sa dispara de pe scena politica, pentru ca o merita.

Mergi la inceput