BRAVO DOMNULE RUS , VA RESPECT

BRAVO DOMNULE RUS , VA RESPECT | Autor: ligeea

Link direct la acest mesaj

un link cu declaratia d-lui Rus , dupa aceasta declaratie si acest gest , daca el va conduce USL eu ii votez .

Mi se pare un gest fara precedent chit ca cineva a facut presiuni asupra dansului.

Il respect si as dori sa il sustinem merita cu prisosinta


Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Eu nu-l pot respecta pe Rus tocmai pentru ca a sustinut o gogomanie ilegala, inainte de demisie. Nu poti afirma ca recenzezi populatia www.evz.ro/detalii/stiri/mini-referendum-instant-ma-popescu-vasile-exista-995041.html" target="_blank">intrebandu-l pe nea Vasile daca nea Ion exista. Si apoi iti dai demisia spunand ca nu poti participa la ceva ilegal. Pai unde era legalitatea cand planifica micro-recensamantul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Pentru mine au ajuns sa conteze faptele , vorbele nu stiu daca mai au vre-o valoare.
Discursul sau a fost sobru-e interesant de auzit si vazut, echidistant , referirile la basescu mis se par normale si sunt sigur ca a fost chiar sunat .
Si felicitari iata si acelor procurori care isi fac datoria desi nu stiu ce le va aduce ziua de maine.

In mizeria politica actuala, in balacareala generalizata, rare sunt demisiile mai ales cand partidul te sustine .

Dac acativa membrii ai cabinetului Boc ar fi avut aceeasi atitudine -cativa au chiar avut-o coana Rizzi de ex- am fi fost acum mai normali.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

am uitat aia a fost parasutata nu si-a dat demisia ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
In mizeria politica actuala, in balacareala generalizata, rare sunt demisiile mai ales cand partidul te sustine.

ligeea

Eu cred ca nici Rus, nici Dobre nu mai aveau sustinerea partidelor lor. Comunicarea unei cifre exacte catre CCR i-a incurcat pe USL-isti. De-asta au venit cu schema adresei ulterioare redactate de Manoloiu si trimisa ministrului pe care cineva apoi a trimis-o in numele lui Rus la CCR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

nu cred.
De obicei astia nu demisioneaza , astia se tin de scaun.
Si te rog sa vezi pozitia lui, mi se pare foarte transanta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ion Rus este un politician care-mi place, chit ca e PSDist.
De data asta, e vorba de retragerea sprijinului partidelor, care au hotarat inca de vineri, se pare, ca Rus si Dobre vor pleca; de ce sa nu recunoastem, Rus a balbait-o ca naiba, intre profesionalism si sarcinile de partid, plus prestatie absolut penibila (in sprijinul) cu prilejul acuzatiilor de plagiat ale lui Tonta.
Nu a fost momentul lui.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ce am ratat?ce am ratat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
Pentru mine au ajuns sa conteze faptele , vorbele nu stiu daca mai au vre-o valoare.

ligeea


A, daca e vorba de fapte sa ne aducem aminte prestatia domnului Rus la incarcerarea lui Nastase. Faptele de atunci nu sunt ce as fi asteptat de la un ministru de Interne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

e adevarat ca sufera de acelasi sindrom cameleonic al politicianului dambovitean .
Dar trebuie sa recunoastem -discutam numai de discurs ,ca a fost echilibrat , la obiect si...scurt.Nu adivagat de la subiect a spus lucrurilor pe nume .
daca politicienii USL ar fi macar aidoma d-lui Rus , atunci acest partid ar merita o sansa .

Din pacate parca si PSd-ul mai are oameni...la PNL nu vad nimic decat figura autosufiecienta a lui CRin..

Mergi la inceput