Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Buna dimineata!
Toata lumea e in parc??
Va servim o cafeluta caaalda!

Elly, imi pare rau pt Boom. Cel mai bine e sa-l vada pediatrul si nu MF in care eu nu prea am incredere! Sigur o sa -i prescrie ceva pt tuse si nasuc! Daca nu are febra, cu atat mai bine!Oricum, cred ca ar tb sa stati pe langa el cu o mascuta ceva..daca sunteti si voi raciti.
Multa sanatate!

Annitule, tot cu plafon..insa nu au votat nimic momentan!

Am ajuns si noi acasa..dupa 3 saptamani...si avem azi program administrativ. Bebe Rares parea asa mirat de patutul lui, de jucarii..le studiaza cu atentie..le pipaie..asa imi dau seama cat de mult a crescut si de progresele facute!
Ieri am achizitionat oita viselor.. si se pare ca functioneaza la somn..il linisteste si adoarme mai repede..mai scurtam din "concert".

Deea, bifido baby il pun in bibe cu lapte...eu ii dau LP..si doar 1/2 plic pe zi la recomandarea pediatrului.

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Poi mai Elleno iar te cert taica..poi tu nu iti pui un semn de intrebare dc biberonu il accepta si tzatza nu?La un moment dat o sa iti refuza de tot sanul.Cred ca e greu dar invata-l cu tzatza nu ii mai da lapte muls din biberon.Cand plange la san ridica=l plimba-l oleaca si pune-l din nou.Poi el a iinvatat alternativa..daca plange pac biberonu.si dc ii dai la program?lasa-l cat mai mult la san cca asa vei avea si lapte seara.Si iar am un ghimpe impotriva cantarului...of of of.Cand mai face Tudor de ale lui si nu vrea sanul il pun la san plimbat prin casa..e greu ca e usor ca pana de urs..dar asa nu mai face figuri si papa bine..oricum el cand vrea acu se serveste singur ca stau langa el pe pat se intoarce casca gura si se uita la mine:)))).Un pic de rabdare tre sa ai.Si laptele nu iti mai ajunge seara tocmai ca nu stimuleaza bebester sanul sa produca mai mult.
Elishor ,asa a facut si T o noapte intreaga cand a avut rosu in gat..eu cand il puneam la san avea gura sleita nu stiu cum sa iti explic...lui i-a trecut cu aerosoli.acu na,.,,nu ii baga antibiotic.fa o investitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Si eu o plimb pe Iulia in brate, la san, cand e agitata. De multe ori, mai ales seara, zici ca se lupta efectiv cu ea. O apuca, o lasa, se preface ca o scapa dupa care se apuca de plans si si-o cauta, ma prinde cu unghiile de san si si-l apropie, dar vrea sa si scape de el parca... o intreaga lupta care pe care. se linisteste pana la urma tot la san, dar plimbata prin casa. Daca as mai avea o mana, as filma-o sa o vezi si tu, Elena, sa vezi daca-i acelasi tipar cu Eric. Macar poate te incurajeaza ca nu esti singura, majoritatea dintre noi avem copii luptatori cu tzatza.
Elly, sanatate lui Boom! Pe undeva dr de fam are dreptate, in sensul ca n-o fi bacteriana raceala si n-o avea nevoie de antibiotic si antitermic. Nu zic ca are 100% dreptate, vizita la un pediatru e binevenita. Daca nu face peste 38 de grade, nu-i da antitermic, febra in sine e buna, e semn ca organismul se razboieste cu dusmanii. De-i dai in cap cu paracetamolu', se leneveste si data viitoare il asteapta fara sa mai lupte asa indarjit. Asa se creeaza sensibilitati si sunt sigura ca nu vrei asta. Pup cu drag si va doresc multa sanatate!
A, m-am mai gandit la ceva, un dr homeopat aveti in Craiova? Nu e deloc de exclus, eu l-am tratat pe baiat cu socces cu homeopate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Avem casuta noua aici

Mergi la inceput