Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Fetelor, o intrebare intrebacioasa!

In prospectul de la Bifido baby nu scrie in cati ml se dizolva plicul. A dat cineva Bifido baby? Am citit ca se da juma' de plic dimineata si juma' seara, dar juma' asta in cat dizolv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Deea, i-am dat eu si Bifido Baby pe la 2 luni, la noi nu a functionat, sper ca la voi sa dea rezultate... Eu ii dadeam in 20 ml de lapte. Si sa ai grija sa pui putin cate putin, pt ca se fac imediat cocoloase. Pup

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Deea, a zis si Ionelu ca ma suna, deci data viitoare nu va mai ratez. Eu aici citesc mai mult decat pe FB, oricum. Acum era bine pt ca eram doar cu Robin acasa, data viitoare voi fi cu amandoi si cum Amana are rau de masina as prefera un parc mai aproape, gen Pantelimon sau IOR. Pai cum? I s-a facut foame lui Sophie si nu i-ati dat de la voi?Asa radeam cu BelissimaEva cand am inceput tratamentul acela agresiv pt urechi, ca ma infiintez la usa ei sa-i dea lapte si lu fimiu
Pana una alta eu cu Ionelu mergem la mare in acelasi loc
Sper sa nu se strice vremea.


-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Intrebare: cum stati cu kg la 2-3 luni de la nastere? Cat ati pus si cat ati dat jos din ele? Cele care ati ajuns la greutatea dinainte de sarcina intrati la fel de bine in haine sau s-a modificat corpul?

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Buna dimineata!

Noi nu ne abatem de la programul obisnuit: nani pana la 9.00, masa in parc si apoi plimbare.

Andra, tare mult ma bucur ca ne nimerim in acelasi loc si in acelasi timp! Abia astept sa va revad si sa o cunosc pe Amana.

Cat despre kg, la mine e una calda, alta rece: am plecat de la 58 kg in sarcina, am ajuns la 70 kg si am slabit pana la 56 kg. Nu am ramas cu burtica aproape deloc, doar niste mici pliuri care se vor duce in timp... Dar partea proasta este ca m-am latit in bazin si am facut niste pulpe suncoase, plus suncile de pe coapse. Mi-am facut abonament ca sa merg la piscina si o sa imi fac si la masaj anticelulitic, sper doar sa ma tin de ele, nu de alta, dar blugii care imi veneau perfect pe talie la 58 kg si imi erau putin largi la pulpe, acum la 56 kg nici nu pot sa ii apropii ca sa ii inchid, iar pe pulpe stau fix.

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Ce ciudat, sa ai mai putine kg pe cantar dar totusi hainele sa nu iti vina, am mai auzit multe mamici se plangeau de acelasi lucru.
Eu mai am mult si bine pana ajung sa vad daca imi mai vin hainele, sunt foarte suparata din cauza asta. Oricum de la 38 cat purtam la pantofi acum 3 ani acum am ajuns la 39,5

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neata mamici de pui mici!
Andra chiar m-ai facut curioasa si m-am cantarit acum, am 53 kg, inainte de sarcina aveam 52 kg si la sfarsitul bortoseniei mele ajunsesem cred ca pe la 64 kg.
Problema mea cea mai mare este ca m-am latit in bazin de nu-mi mai vine absolut nici o pereche de pantaloni, fusta sau rochie stramta, mare suparare ca nu o sa mai incap vreodata in costumele office si in rochiile de ocazie. La pantofi nu cred ca am schimbat numarul, eu port 37-37,5. Dar mai bine o sa observ zilele astea cand ma duc sa-mi iau tinuta pentru botez.
In consecinta acum umblu numai in trening-uri, fiind singurele care imi mai vin, deci sunt f tare, sotul la jeans si camasa si eu in trening si adidasi, se uita lumea la noi pe strada..., noroc ca mai pune si el ceva sport pe el sa nu ies asa rau in evidenta.
Momentan nu am timp de cumparaturi, plus ca ma gandesc ca atunci cand o sa termin cu alaptatul o sa mai scada si pieptul, asa ca mai astept sa vad pe unde ma stabilizez.
Ma duc la joaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Hai bre sa nu ne stricam wekendu sa vb despre kilograme.Le-am acumulat in 9 luni apoi in 9 luni o sa ne revenim:)incetati.
Ionelu mor cand aud 9 ore de somn:)))uffffffffce vroiam sa te intreb si draperie la cam fetei?adik faci intuneric?poate asta e misteru:)))
Andro si cu tine ma vad la mare a?calumeaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Andra, eu din fericire am ramas la acelasi numar la pantof, 38, cu mici variatii +- 0,5 in functie de calapod.

Onutza, da, eu am si draperii la camera piticei, le tin trase noaptea si dimineata pentru ca ea are soare in camera in prima jumatate de zi, iar pe langa faptul ca ii vine soarele in patut de pe la 6.00, se face si sauna in camera. Oricum nu sunt groase si opace cat sa fie intuneric, sunt destul de subtiri, cat sa nu bata soarele in camera.... Le poti vedea pe fb, am postat eu in martie un album cu camera fetei.

Noi inca suntem afara, pentru ca este tare placut. Dupa ce am papat, ne-am jucat vreo jumatate de ora, ne-am plimbat vreo ora, iar de 10 min a adormit, asa ca am parcat carutul langa o banca la umbra, ea doarme si eu va scriu. O mai tin pana se trezeste si mergem apoi spre casa.

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor cum e cu luatul in greutate: iau cate 1 kg in primele 3 luni si apoi cate 750 sau 500 sau cum??? Nu de alta da sa nu ma apuce nebunia ca nu ia bebsteric in greutate cate 1 kg in lunile urmatoare.

Mergi la inceput