Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Bioana Eu una, nu am tinut niciodata seama de srbatori cand a fost vorba de copil. Copii sunt ingerasi si lor li se iarta pacatele. Iar un preot mi-a zis odata ca nu e pacat sa speli pentru copil. Asa ca poti clati hainutele ca nu-i bai. Iar cu calcatul ce sa-ti zic, de asta nu stiuam ca nu ai voie de sarbatori.


Popi, si eu am intrebat azi la conta de concediu. Pe mine ma interesa daca pot sa imi iau mai mult de 10 zile lucratoate Concediu de odihna consecutiv, si ea ii dadea inainte ca sa imi las 42 zile dupa ce nasc. Vreau sa imi iau tot CO in luna octombrie si abia de la 1 noiembrie sa intru in prenatal.

Nicoleta 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

carut v-am mai spus eu i-am luat lui misso graco symbio ..se pune cu fata sau spre directia de mers..se monteaza si scoica la el..se lasa pe spate scaunul pamna aproape de 180 ..pt noi a fost perfect..plus ca e heavy duty, l-am luat peste tot ..e destul de usor 7.5 kg ..

<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

salutari-si noi ne-am uitat la carucioare, dar mai e pana sa il luam, asta chiar nu arde, cum nici altele nu mai ard, pentru mine patutul si masa de infasat erau importante, restul cu o luna-o luna juma inainte..
Insa Bioana, esti sigura ca ti se pare ok sa dai 1200 Eur pe un carut?? Mie mi se pare enorm!!
Pai aici sunt intre 450-700$ si sunt absolut super, vin cu tot tacamul!Ce ne-a placut noua era undeva la 500..


Nici eu nu am auzit vreodata ca nu poti calca fiindca e sarbatoare! de cusut stiu, de tricotat,- insa nu de calcat, ca asta nu e spalat, nu? -si exact cum zice si Nicoleta, la bebelusi, unde meseria de baza e sa manance, sa doarma si sa umple pampersii- nu cred deloc ca e pacat sa speli, nici macar nu m-as gandi la asta!

dar ca tot vorbim despre asta-eu ieri m-am impartasit si sunt tare multumita, fiindca bebele s-a jucat bine merci in biserica si dupa ce m-am impratasit parca i-a dat cineva praf de dormit instant, intr-o clipa s-a facut liniste absoluta la mine-n burta si asta a durat pana la 21.40 cand s-a trezit numai sa ma salute un pic, iar la 11 s-a tras pe stanga-locul preferat-si a dormit tun pana am ajuns in autobuzul ce ma duce la metrou­­, pe la 8.20...E o cumintenie, sunt innebunita dupa puiul asta al meu scump!

Onutz, nu te mai enerva cu personaje care nu merita, stau cumintica, sper sa rezolvi cu concediul si sa fie cum vrei tu.
Ai grija de tine!
Ce mai face Lucian? cum a ramas cu al doilea nume?

Popi, te pupacesc, -si eu mi-am facut 3 gauri in urechea stanga,-la un cabinet de reflexo- dar eu le folosesc, de regula,- fiindca imi place sa adaug la tortitele mele uriase -niste punctuletze super mici si haioase.

Looana, pe unde esti?

fetele, va pup si dispar.Nu imi plac zilele de luni si gata!
Aveti grija de voi, burtici!


24 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Salutare
Ma bucur ca ati revenit la subiectul carucioare si spune fiecare ce a folosit, ca eu acum adun idei si-mi fac o lista cu cele care imi plac mult. Mi-a placut prezentarea la Pliko P3, mai ales ca are si scoica, si ce fain se strange. Si se vinde in Canada vad. DOURA, tu cu Symbio m-ai zapacit, asa de mult imi place, dar aici nu se vinde, sper sa-l gasesc cand mergem la Buffalo, ca de-acolo vom lua pana la urma. De aia vad ce mai ziceti, dau cu tatuca Goglea, vad ce si cum si pun pe lista de preferintze. Asa ca mai bagati idei.

Cine are un copil deja si e inca mic de carucior, eu cand l-am nascut pe Stefan am luat un Peg Perego dublu, ca Eleni inca isi facea somnelul de amiaza in carut si nici nu putea merge distante prea mari pe jos si ieseam asa frumos cu amandoi, mai respiram si eu si faceam plimbari mai lungi...Au si varianta 50/50 (adica locurile sunt egale, pt gemeni) si 40/60, pt copii de varste diferite, la care poti adapta scoica de masina. Ideal a fost, l-am iubit.



Alma 26+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Buna fetelor,

Vad ca vb de carucioare,eu am ramas la faza de uitat pe net,nu am fost in magazine sa ma uit sa vad ce si cum.Pe caldurile astea nu am curaj sa plec din casa

De cateva zile bune am pofta de dulciuri in fiecare zi incerc sa le evit dar organismul meu numai asta cere.Si pe deasupra am avut pofta de ceai cu paine prajita cu unt si tocmai azi am mancat 2 felii ca imi picau balele.Dar nu imi este de ajuns numai asta vad in fata ochilor dar promit ca nu ma mai atingVoi aveti pofta de dulce?






21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

BUBU, macar scoica de masina trebuie obligatoriu sa ai, ca nu te lasa aici sa iesi cu copilul din spital daca nu arati scoica
Si cel mai convenabil e sa iei Travel System, ca sa nu le platesti separat.

Alma 26+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

BUBU, eu din ce-am inteles, Bioana zicea ca e un carucior 3 in 1 la 199 de euro
Apropo, Bioana, poate ne pui o poza cu el, ca nu suna rau

Alma 26+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Salutam burticile!
Vad ca vorbiti de cumparaturi pentru bebei. Eu mai astept sa trec de 7 luni si apoi ma apuc sa cumpar ceva , ca sunt tare pesimista in legatura cu bebe, stiind ca am facut cerclaj si nu pot sta la pat. Incerc sa nu ma gandesc decat la bine si sa sper.
Adevarul e ca nici nu as avea prea multe de cumparat, ca mi-au ramas de la Sorina multe lucruri, chiar si caruciorul. Dar tot trebuie ca nah, e baietel.



Luminita, de Sorina Dana - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Alte poze

Povestea nasterii
21+ cu Tudor Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Fostul abia acum incepe sa inteleaga ca nu il mai vreau inapoi, dupa aproape 4 luni de cand l-am scos din casa . Asa ca a inceput cu faze de genul: "nu ai ce merge pe la mama", "o sa-ti fie tare greu fara sprijin", ...


Luminita, de Sorina Dana - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Alte poze

Povestea nasterii
21+ cu Tudor Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare girls!

mi-am propus ca pana pe 15 august cand se termina reducerile,sa cumpar zilnic cate ceva pt bebe, azi am mai fost o tura la plimbare si am intrat si la Debenhams....vai si acolo ce reduceri!!!..am luat o salopeta cu 70% reducere si-s f misto asa calitatitive toate..si am observat ca hainutele pt fetite dupa ce ca sunt mai multe, mai divesre si mai frumoase...sunt si mai ieftine!!!!! nu imi convine :))) ca sa cumpar ceva frumos de baietel, clar tre sa scot mai multi bani din buzunar am obs. pt ca am multe prietene cu fetitite si le-am luat si loc cate o rochita,etc..si am gasit mult mai multe si mai ieftine,decat la raionul de baieti:((
PS: si pe mine ma streseaza deja caruciorul.. nu stiu de care vreau..vreau unul si trendy si bun si ieftin :)))) offf... imi place de mor Quinny dar e 1000 de euro mi se pare exagerat pretul.. deci pica.. am zis la fel ca mai mult de 500 de euro pe un carucior nu vreau sa dau,dar si de banii astia astept ceva senzational nu stiu cum sa va zic :))) sper sa gasesc..
Doura ff frumos caruciorul de la Graco,dar in Ro si ala e scump:sare de 3000 de lei am obs. cam mult pt mine..
Eu am vazut unul de la abc desing ff bun insa mi-a zis o pritena care l-a avut ca desi e excelent are un sg dezavantaj:e greu!!!:((..offf!!!
deci ma streseaza ca nu gasesc un model pe inima mea!
http://www.wonderbaby.ro/carucior-3-tec-2012-purple-black-abc-design.html


23+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput