Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ce frumos zici tu Bubule! Eu nu o sa apuc sa ma bucur sa ii iau prea multe acum. Am doi nepotei mici, de 2 ani, care au o gramada de lucrusoare frumoase. De la unu imi raman carucior si patut, de la celalalt un sac de hainute (made in Italy). Noroc ca pustiul o sa se creasca destul de repede si probabil in primavara o sa schimbam rapid garderoba . Hainutele sunt doar de iarna.

Am papat inghetata si acum nani bun.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare girls!!
God cat am putut sa va caut zileel astea!!!!
si eu ca si Mena, am zis ca nu s-a mai incumetat nimenti sa deschida subiect nou..ca la capitolul 22 nu mai apare "capitolul urmator" si azi mai-mai sa ma chinui sa fac eu altul :))) offfff , m-ati speriat de tot:)))

Azi eu tocmai am venit de la munte..era asa bine..la cota 2000m erau 20 de grade!! asa placut!!
M-am pozat mult..o sa pun sapt viit si pozele pe picasa si cu noua mea achizite un tricou funny pe care scrie "Loading...si e un baby);

Ieri pt prima data in viata mea am facut cumparaturi pt bebe. primele chestii cumparate!:)) nu m-am putut abtine pt ca scrie peste tot ca sunt reduceri pana pe 15 august..apoi intra colectiile de toamna.. si am cumparat si eu 2 hainute;)) un body si un pantalon ..asa frumoase!!!, sunt asa incantata de ele..si prima jucarie :) Un leagan-jumper in forma de avion albastru..care se foloseste de la 6 luni incolo pana la 12 luni arata ca un premergator dar e agatat:))..si e superb!!!! si era si ala redus la 50% din pret! sunt ff fericita:)
Bubu' sa pui poze cu patutul cand il desfaci... abia astept sa cumparam si noi d-astea..mai serioase asa:)


*inca ceva:ieri pt prima data in viata mea am simtit o lovitura deasupra buricului ca si cum as fi intrat in ceva!..deci asta a fost senztia..de am devenit palida instant!:)) M-am speriat CA NU AM STIUT CE SE INTAMPLA: pt ca m-am ridicat din pat si am iesit pe usa sa iau o cana de apa si in mijlocul camerei "bam!!!" si m-am oprit ca si cum as fi intrat in ceva gen o bara, sau un cui..dar am realizat in urmatoarea fractiune ca nu am intrat in nimic ca eram in mijlocul camerei..deci ce am simtit? ->>> bebe!!! asa tare sa imi fi dat vreuna?? a fost wow!!!
acum mai astept senzatii d-astea asa 'simtitoare':)))

23+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Buna dimineata!

Eu am avut un week-end plictisitor, Sambata am inceput deja sa impachetam, nu vreau sa-mi imaginez ce va fi peste o saptamana....urasc mutatul.

Duminica a nascut prietena mea cea mai buna, vazand pozele parca am retrait momentul. E foarte frumos sa-ti tii pentru prima data copilul in brate si sentimentul ala ca ai in sfarsit o familie perfecta. Asta compenseaza tot stresul care vine mai apoi .
Noi vom fi iarasi singuri cand voi naste, parintii mei nu pot veni. Sper doar sa ne ajute bebe sa nu vrea sa vina chiar in miez de noapte ca sa-l putem duce pe Vladut la o preitena si sotul sa mearga cu mine. El a asistat si la prima nastere si vrea sa fie de fata si acum.
Oricum mai am destul timp pana in decembrie...

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Am intrat in viteza sa va citesc postarile,nu mai am timp deloc sa intru.Au venit ai mei din Italia si stam numai la ei.Doar seara venim acasa .
Vad ca ati intrat in febra cumparaturilor.Ce frumos!Eu inca nu am cumparat nimic,mi-au ramas de la Delia si patut,si carucior si niste hainute.
Va pup pe toate !Trebuie sa ies.

Alina 25+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,ce mai faceti voi?cum a trecut sfarsitul de saptamana?

felicitari pentru cumparaturi!!!!! e fain tare sa cumperi lucruri pentru pitic/pitica, nu-i asa?

ma pregatesc sa merg la munca....nu prea am chef....
am pus la muiat hainutele cumparate si paoi sa le calc....ca na, de plictiseala....ieri i le-am aranjat si rearanjat in dulap....

va pup.sa incepeti saptamana cu dreptul!!

embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:


ce-mi place dej avorbim de hainute, patuturi, jucarii.. Doamne ce frumos este!!!
noi am fugit de caldura la tara... a fost ok...sambata am fost si la o baita in mare...
eu nu mai cumpar nimic, pana nu achizitionez o masuta /comoda unde sa-i si pun lui bb hainutele... apropos: cu ce spalati hainutele lui bb? sano are detergent special, a folosit cineva??? eu folosesc pt noi persil lichid, o fi ok??
fetelor, ieri dupa dus, cand imi studiam mai bine sanii... au aparut primele picaturi...aaahh am intrat in sapt 27!!!!!

alex ma uimeste: acum misca jos, acum se muta si loveste sus... e intr-o continua miscare
va imbratisez si va doresc o saptamana usoara!

26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Buna dimineata!
Eu ieri am cam chiulit ca am lenevit toata ziua. Cum saptamana trecuta nu m-am simtit grozav am zis sa profit ca sunt toti acasa si are cine sta cu Andreea si eu am stat mai mult la pat. Dar vad ca de dimi m-au luat iarasi durerile de burta. Ma doare in partea de jos, in zona cezarienei, probabil cum se mareste sarcina Medicul meu e in concediu far away, dar nici nu vreau sa ma stresez prea mult, ca daca stau cuminte nu e asa rau...mai greu cu statu' cuminte, ca azi iar n-am babysitter
Menics, noi la Andreea cumparam detergent "sensitive", pt ca in orasul meu mic nu gaseam atunci special pt bebe, acum se gaseste si de-ala. Si balsam foloseam special de bebe, chiar si acum tot de-ala, ca ne-am obisnuit cu el
Maine intram si noi in saptamana 27

26 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Neata burti!

Pai si eu vreau sa-i fac gaurile din maternitate, problema e ca nu gasesc cercei ok pentru bebeline. Mama a avut grija sa-i topeasca pe ai mei (cred ca stiti modelul - tortite simple cu cate o jumatate de bobita neteda) ca taaaare mi-ar fi placut sa-i dau demoazelei. Iar ce-am vazut pe net si ieri printr-un mall m-a lasat rece. Unii sunt f haiosi dar sunt pt fetite mai mari, sistemele de prindere sunt nasoale (nu permit plimbarea cercelului prin gaurica, sau sunt grosolan finisate si mi-e ca o vor jena in spatele urechii si se apuca sa traga de ei). Asa ca daca stiti magazine cu astfel de chestiutze, dati de stire la fata. Stiu ca e treaba nasa-sii de fapt si de drept, dar tre' sa am unii ai mei de back-up in caz ca nasa nu nimereste ceva suficient de "delicat".
Cat despre capsat de una singura, in liceu mi-am inmultit numarul gaurilor intr-un ritm ametitor - inca 3 intr-o ureche, si alte 4 in alta. Cele de pe stanga s-au inchis - mama statea pe partea mea stanga la masa si cum vedea mai mult de 1 chestie in lob cum ma capsa. Cele din dreapta au rezistat mult si bine, numai ca nu le-am mai decorat cu nimic de vreo 4-5 ani (am dezvoltat alergie la metale, si decat sa stau in fiecare seara sa scot 5 cercei din ureche, mai bine lipsa). Iar gaurile le-am dat fie cu ac de seringa, fie direct cu cercelul - razvratita care eram eu razvratita. Asa ca nu mi-e mila de cele doua gaurici pe care le va primi Mara, ca in mod sigur n-au cum sa doara mai rau decat m-a durut pe mine.
A, ta-su abia asteapta s-o vada pe la 1-2 ani, tunsa periuta si cu cercelusi bulinosi in urechi. Bine ca nu o vrea cu plete crete si impletite, ca nu stiu cine o pieptana. Asa suntem in asentiment: tunsa baieteste pana o sa fie in stare sa-si aranjeje singura pletele.

Norocila, in mod sigur ce e in neregula cu inima (daca e) nu este atat de grav din moment ce bebe este f bine dezvoltat in rest. Sunt f multi oameni cu mici defecte ale cordului care traiesc bine-merci 90 de ani fara sa fie necesare interventii. Asa ca, desi as prefera sa te gandesti ca nu e nimic in neregula cu ficiorul, daca iti vin ganduri negre cel putin ia asta in considerare: nu este grav!

Achizitii pentru bebe noi nu am facut. Am primit un tarc de la o colega, pe care nici macar nu l-am desfacut sa vad cum e. Ieri prin mall am trecut razant pe langa toate magazinele de bebe (nu ma intrebati de ce), abia la masina ne-am dat seama ca noi nu ne uitam niciodata de chestii pentru demoazela. Asa ca in hipermarket am zis sa punem totusi mana pe niste carucioare si scaune de masina, macar asa sa parem si noi interesati. Nu e vorba de superstitii, pur si simplu nu ne trage inima la astfel de shopaleala .... inca. Parca vad ca atunci cand voi intra in prenatal o sa rup magazinele

Saptamana usoara, fetele! Si racoroasa, ca eu deja nu mai supooooort caldura (sambata dimineata am plans, pt ca era atat de cald de nu puteam face nimic, curgeau apele pe mine ca la balamuc)

gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Salutare burtici si pitici! Noi avem 25 de saptamani ,creste flacaul, imediat sunt soacra mare
Ce dragut ca mamicile de fetite se gandesc deja la cercelusi si bijuterii.
Noi nu prea ne-am apucat de cumparat hainute, parca am asa o retinere...inexplicabil...dar oricum le astept pe cele de iarna gen ursuleti si alte salopetute blanoase.I-am povestit deja cum ii vom decora camera si ce "automobil" ii cumparam
Am avut un weekend linistit si bebe s-a jucat din plin, cam jos dupa parerea mea, dar cine stie in ce pozitie sta acum. De dimineata m-a inghiontit din nou destul de sus.
Ipopica, avem acelasi DPN!
Fetelor, va doresc zi frumoasa si racoroasa!




24
"buburuzul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Fetele,azi e luni. Abia astep prenatalul ca nu mai poci. Sunt obosita iar weekendul trece prea repede.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 17+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput