Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ile, ce dulce e Irina! Si ce mari sunt baietii! Ultima data cand te-am vazut, erai gravida cu Andrei...

Maria-Alexia, am avut eu ceva spor aseara, da' nu prea mult. I-am facut ordine Riannei in camera, dar nu am aruncat cate as fi vrut/sperat, ca are atatea jucarii micute (gen Pet Shop, Polly Pocket dolls) incat trebuie s-o intreb pe ea care vrea sa le tina si de care s-a saturat.

Noki, unde mergeti in vacanta? Noi plecam in Vegas peste doua saptamani, abia astept!

Ioana, spor la impachetat si sa va bucurati de concediu!

Miha, multumesc de compliment M-as mai uita si eu la poze cu voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mdeci gata, am luat decizia cu Viena, daca om fi vii si sanatosi, voba lui tata, mergem. Am rezervat apartamentul ochit de mine, am vorbit si cu Virgil si ni s-a parut cea mai buna solutie pentru noi. Masina o sa o lasam la park& ride pt 3 euro pe zi si ne luam abonamente de o saptamana pe mijloacele de transport, 15 euro de adult, copiii gratis fiind vacanta scolara. Wiena card am constatat ca nu ni se renteaza. De abia astept!

Am fost cat de cat eficienta cu cumparaturile in we asta, pentru botez dupa ce am probat o tona de rochite mi-am luat pana la urma deuxpieces cu maneca scurta, avantaj ca pot si sa alaptez doar descheindu-mi 1-2 nasturi si ca nici nu scoate burta la vedere, ma avantajeaza la cum ma prezint acum. Fetele au zis una ca e de baba, alta ca e oribil, Virgil ca portocaliul ala ii scoate ochii dar eu sunt incantata, ei sa fie sanatosi cu parerile lor. Am deja ceva intre pantofi si sandale crem/bej, macar am scapat de cautat incaltari desi nu stiu cum o sa supravietuiesc pe tocuri dupa atata pauza. Eu zic ca o sa seaman cu Elisabeta a doua a Marii Britanii, imi lipseste palaria. Dar tanti e simpatica si arata bine pentru varsta ei ceea ce sper si eu.

Le-am luat si fetelor adidasi pt scoala si Nataliei pantofi negri cu baretuta tot pt scoala, Silvia ii are in stare buna de anul trecut. Cam atat la realizari de week-end. Lista pt zilele urmatoare e lunga.

M-am dus la Farmacia Tei sa iau vaccinul pt Ami (vaccin pt rotavirus, e 275 lei la ei si 372 la Dona, diferenta enorma mi se pare). Nu mi l-au dat ca cica trebuie reteta de la dr. . Maine s-o obtin si pe aia, sper. Am luat macar un Vigantol, sa nu plec cu mana goala, 6 lei fata de 15 la restul farmaciilor. Chiar asa adaos nesimtit au majoritatea farmaciilor?
Daca aveti nevoie de diverse medicamente site-ul e farmaciatei.ro

Maria, unde mergeti pana la urma in vacanta de saptamana viitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Meems, daaa, mi-o amintesc foarte bine pe Rianna in poze inconjurata de jucarele mici si simpatice (in baie) . cum sa le arunci???
eu doar sortez periodic in cutii. Sa vezi distractie cand setul e dublu - si de fete si de baieti .

Lavi, wow, cata eficienta! petrecere frumoasa la botez! tare simpatica faza cu regina .

in we "am facut" transalpina in premiera. super-impresionanta bucata dintre Obarsia Lotrului si Ranca (prea lunga in rest, de-a dreptul plictisitor pe la Oasa). din pacate ne-a plouat zdravan toata bucata si nu ne-am putut bucura deloc de plimbare la 2000+ m. vizitat si pestera mu ie rilor - foarte fain, copiii au fost incantati.
planuisem sa ramanem peste noapte pe undeva gen ranca, baia de fier, si dimineata sa vedem pesterile (+polovraci), dar cum ne-a ajuns timpul, am fugit seara acasa.

dupa atata fugareala cu masina plus mofturile aferente din partea a 3/4 din familion, am hotarat sa facem concediul prin zona. neaparat strand - le place mult in apa, incep sa-si dea drumul la inot, plus cetati si ce mai prindem in jur. preferabil Deva+Geoagiu, dar nu e exclus nici Bv + Rasnov, inca n-am stabilit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, chiar ii faci vaccin anti-rotatovirus? parca tu nu erai cu optionalele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, da, am sa-l fac la recomandarea pediatrei pt ca a zis ca a avut ceva cazuri nasoale cu rotavirus in ultima vreme. Restul optionalelor nu le fac.

Sa va fie de bine plimbarea pe Transalpina, asa ni s-a parut si noua, cam lunga si monotona coborarea de la Obarsie la Sebes dar asta este, au mai fost niste lacuri de acumulare pe drum unde ne-am mai oprit. Dar zona inalta Obarsie - Ranca, frumoasa.

Pestera M u i e r i i si noua ne-a placut tare mult! Inclusiv peisajul din zona.
M-ai distrat cu mofturile a trei sferturi din familie. La noi mofturoase sunt doua cincimi.

Mergeti fara rezervare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
am dat o raita scurta prim magazie, trebuia sa cumpar un cadou ptr prietena lui David, nu am vazut nimic interesant la capitolul ghiozdan. nu am gasit nimic cu intaritura, asta mi se pare must have, am cam intrat in panica.
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu am scapat de ghiozdan - i-am luat unul din italia - era la reduceri - cu intaritura, pare misto, nu stiu cum o sa mi se asorteze tzoalele office cu ghiozdanul cu mcqueen, da' alternativa era benten.

eu acum caut pantaloni dintr-un material non-trening care care sa fie, cumulativ:
a. suficient de lungi
b. suficient de stramti ca sa nu si-i adune tot timpul de pe jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Corap la noi se face costumul de scoala pe comanda, cred ca au si pantaloni, miine merge socrella cu D. sa-i ia masuri.Azi vine acasa... nu l-am mai vazut de cand l-am predat in benzinarie la miezul noptii.mi-e dor de el, si lui de noi, sambata batea din picior la soacra-mea ca el vrea sa merga ACUM la Bucuresti.
Pantaloni si camasi de scoala erau pe e bay, set de 5 camasi, sau de 3, nu aveam nevoie pe atunci dar ma tot loveam de ele, erau din belsug.
sunt happy, azi vine fi-miu,miine merg cu David sa vedem pe bb Ramy, am si 2 programari la Georgel saptamana asta, sambata plecam la mare.plus ca sta soacra-mea toata saptamana cu noi. asta chair e la plus ptr mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, eu nu vreau de-aia facuti de la scoala, ca mi se ridica parul in cap la ideea de poliester...
de pe ebay nu cumpar :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

eu sper/cred ca la noi cerintele de uniforma nu sunt prea mari sau chiar nu sunt deloc. cel putin asa mi s-a parut cat am vizitat scoala - pestriti si frumosi . altfel chiar am incurcat-o...

pantaloni lungi (ma rog, nu incape comparatie) si stramti nu cumpar decat dupa ce verific ca elasticele din talie sa existe si sa poata fi stranse la maxim (am nimerit si unii care strangeau doar partea din fata si nu a avut cine-i purta).

ghiozdanul cat de mare trebuie sa fie? eu ma gandisem sa intre bine un A4, eventual model cu colturi, nu rotunjit sus, o fi ok?

acum constat ca n-am bagat de seama daca masutele aveau pupitru pentru ghiozdan sau le tineau insirate pe jos, caz in care ghiozdanul ar trebui sa aiba baza tare si cu picioruse...

pentru ghiozdan cu spatele intarit, CristinaH sugera magazinele de sport si nu supermarketurile cele colorate...

Mergi la inceput