Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

eu nu-mi pot imagina cum de s-a prins ca e club si cum anume erau "destul de discreti". noah, poate n-o fi asta locul cel mai bun de pus astfel de intrebari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

a, pai de obicei scrie mare : swinger club :) de discreti sunt discreti, mai ales ca in maj cazurilor sunt oameni de varsta mijlocie, cu pasiunile mai temperate. in plus, nu-i frumos sa te vada profesorii copiilor tai (si ei prezenti acolo ) sau doamna de la primarie sau dentistul, dandu-ti in stamba.

adica faptul ca isi schimba partenerii intre ei n-are de ce sa constituie un motiv pt a renunta la comportamentul retinut, la politete si la organizare. glumim, glumim, dar in incinta, cred ca stii bancul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

good to know

Mihaela, ce mai faceti voi, cum se impaca fetele tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_80

intru rapid ca m-a facut corap sa rad :) pai unde anume in spatiul germanic NU e club de swingeri? ca sunt cam ca farmaciile in bucuresti.


asta era chiar in curtea interioara - usa-n usa (pe mine nu m-a deranjat, dar am auzit comentarii ref. la asta si am zis sa scriu la negative. a, la pozitive ar fi ca in aceeasi curte era si o dentista romanca . si cam atat in curtea aia)

edit: in afara faptului ca scria mare la intrare, am urcat sus in camera un portbagaj de avensis - cred ca 15 drumuri tot am facut, asa ca tot m-as fi prins intr-un sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

woow
nu pot sa cred ce se discuta off-topic. eu nu am vazut in Viena nici un panou cu astfel de club.sigur imi sarea in ochi dupa ce am aflat ce-i aia.
legat de asta, m-as putea face de ras si sa spun ca o anumita actiune am crezut ca este numele unei bauturi, dar nu spun care.si asa m-am facut atunci ca era o discutie la un pahar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

miri, vezi ca la subiectul cu olimpiada se discuta despre costume de baie, dinti si par pe piept, iar subiectul cu pinguini studiaza diferite chestiuni soft in sfera sexuala (inclusiv criza varstei mijlocii din aceasta perspectiva) edit: care simt ca ma paste pe mine, nu era niciun apropo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cora, multumesc de recomandare, m-am uitat acum pe booking si nu au apartamente disponibile la datele cerute de mine. Trebuie sa aleg din ce mai e liber si ce am vazut eu imi place, review-uri bune, trebuie doar sa ne hotaram sa rezervam, sa nu se epuizeze si acolo.


Ioana, scuze, uitasem ca ati fost in doi. Vacanta excelenta sa aveti la mare!

Miha, dap, luni seara merg la taiere. Cica o sa-mi puna si un fir. Zice dentista ca s-ar putea sa mearga usor si repede sau nu, nu se stie. Ca nasterea.

ce chestie, habar nu aveam de aceste obiceiuri nemtesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ma distreaza ce subiect a resuscitat brusc topicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Viena [culturala], desigur .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

In primul rand, sa traiasca noua mezina a colectiei, Irina! Sa fie sanatoasa si sa aiba mult noroc in viata! Ilenutza, sa-o stapanesti sanatoasa!

Apoi sa uram burtica sanatoasa si bebelac la termen Adelinei!

Faine tare povestile despre vacante. Si noi am intrat in amr pana luni cand plecam. Abia astept.

Lavilone, noi am stat la Hotel Am Augarten. Tare fain, camere mari. Problema e ca am verificat si nu au liber casa-de-multi-locatari-aka-familionul P.
Mi s-a parut foarte ok ca si localizare apartamentul dat de tine. E bune ca e langa metrou. Metroul e ffff ok dpdv al aglomeratiei. Nu sufera termen de comparatie cu cel din Paris. Obiectivele principale sunt cele enumerate de fete: zoo+castel (Sarei i-a placut mult), Donau Turm, daca nu vrei 2xcastel, baga zoo + Castelul Belvedere (marele meu regret e ca de cate ori am fost in Viena, nu am apucat sa-l vad), Stephan's Dom cu catarare sus si io as zice si Prater. Gasesti ce sa faci acolo 2-3 ore + o masa de pranz.

De acord cu Miri ca-s zgariate geamurile la roata mare, dar asta e farmecul rotii - faptul ca nu e hi-tech, ci o chestie veche, emblematica pentru Viena. In plus, peisajul din roata din Prater e mult mai fain, ca e mai de aproape. Donau Turm-ul e intr-un capat al orasului, cumva.
Plus ca Silvia are voie (e peste 10 ani) in caruselul ala situat la 100 m inaltime. Sigur i-ar placea. Sarah s-a bocit jumatate d eora ca u avea voie in el. Mama s-a pupat singura, ca a zis ca macar injumatateste riscul

Maria, ce zici de-o Budapesta? Nu e nici atata de departe ca Viena, da'nici Deva nu e.

Uitasem trendul zilei - swinger-ii. Zau daca am vazut/auzit de asa ceva in Austria/Germania. Cred ca-s io mai ramolita


Mergi la inceput