Nastere Regina Maria

Nastere Regina Maria | Autor: IarianMaria

Link direct la acest mesaj

Am sa va spun pe scurt experienta noastra la Regina MAria.

Pe toata perioada sarcinii monitorizare foarte atenta, doactorul Andreas Vythoulkas poate nu este cel mai experimentat doctor data fiind varsta tanara a acestuia insa cu siguranta e un bun psiholog care te ajuta in cele mai grele momente..si cel mai important stie sa iti fie prieten.
Noi am vrut nastere normala, incurajata de la inceput de doctori, insa in final am ajuns tot la cezariana datorita unor probleme gen cordon f scurt , greutate mica a fatului. Cazarea a fost super..operatia usoara, iar tratatia imparateasca...zeci de asistente te intreaba ce pot face pt tine sa iti fie bine.

Din punctul de vedere al costurilor poate ca da . e mai mult decat la stat insa dupa estimarile mele nu cu mult daca luam in considerare "onorariul medicului, anestezistului, asistentelor,infirmierelor si nu in ultimul rand al portarilor....scapi de stresul de a impinge ceva in buzunarul celui ce isi face meseria. Vorbele bune din maternitatea RM...fac toti banii pe care ii dai in plus....va recomand din toata inima.

Concret , totul a costat 6500 ron pt ca a fost cezariana....dar nu regret si recomand incepand de la doctorul Andreas Vythoulkas pana la ultima asistenta....le doresc si lor sanatate si la mai multe nasteri fara probleme

Tatal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna ziua,
Si eu o sa nasc la Regina Maria si tin sa va multumesc pe acesta cale pt ca ati impartasit din experienta voastra cu noi, chiar eram curioasa de cum au decurs lucrurile, si noi am semnat contractul sapt aceasta, sper sa avem parte de o nastere de neuitat si fara neplaceri. Daca mai sunt alte persoane care au nascut la RM, poate ne impartasesc si noua cateva idei si sfaturi.
O zi buna

21+ sapt cu o minune de fetita cu fundita, Doamne iti multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

buna ,

si eu il am ca medic pe Andreas Vythoulkas , la inceput imi era putzin teama ca nu gaseam nimik legat de dansul pe forumuri , pe net , dar imi place de el pt ca este calm shi itzi raspunde la orice intrebare .
eu trebuie sa nasc in ianuarie , sper ca voi naste natural daca nu sunt probleme , pana in saptamana 25 ..adica cam peste 3 ssaptamani trebuie sa semnez contractul cu ei , pt a beneficia de reducere , ne gandim cu celule stem ce si cum , unii zic ca a aparut o noua oferta putin mai ok ca pret , o sa intreb agentul vanzari cand ne intalnim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Multumesc IarianMaria ca ai povestit cum a fost la Regina Maria, acolo doresc si eu sa nasc.
Din cate am vazut pe site-ul lor au 3 abonamente, care din ele l-ai ales sau pe care doriti sa il alegeti?

Mergi la inceput