Puisori de mai 2003 (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Mai fetelor, lamuriti-ma si pe mine ce e cu Smile asta. Mai intai am vrut sa vad pozele Aalinei si m-a lovit un Smile care se voia instalat, am bifat eu ceva acolo dar nu stiu daca am finalizat ceva. Apoi am intrat in webshots-ul meu si nimic nu mai seamana cu ce stiam eu. Mie nu-mi plac schimbarile si mai ales cele care mi se baga pe gat. Oricat am butonat pe acolo (mi-am recunoscut pozele puse la gramada) nu am gasit cum sa pun alte poze, si ma bate gandul sa-mi bag picioarele, precum v-am spus nu suport sa mi se schimbe "viata" fara sa fiu intrebata. Asa ca pana ma lamureste cineva pun pozele pe facebook si va invit acolo sa-mi fiti prietene si sa tinem o legatura mult mai stransa (ma gasiti cu Daniela Filimon)


Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna

Dana_d bine ai renvenit.Cu smile nu stiu ca m-am enervat cind am vazut ca nu mai pot accesa webshot si in nici un caz nu-mi fac cont la ei.
Dar ce la voi se platesc concursurile ? Aici sint gratuite sau o suma modica acolo.
Ce magazine ti-ai cumparat?

Eu cum v-am zis am lucrat Joshua a fost cu tati la ski si patinaj si in rest teme.
Si vrea sa mearga peste tot cica vrea si la vara in Romania - dar nu stiu sa vedem desi ar trebui sa iau bilete acuma ca apoi sint prea scumpe cica vrea iarasi in excursia pe la bisericile din Quebec.

Vine cu atitea idei azi imi zicea ca vrea curs "online" de matematica.

Altfel e cit de cit ascultator dar are mult prea multe opinii si comentarii la orice si ma oboseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Dana, avem concursuri organizate de firme private (cu pile la Inspectoratul scolar) la care fiecare participare costa. Nu sunt sume mari dar cand se aduna sa stii ca se simte. De exemplu Evaluarea in educatie e 20 lei/proba, Cangurul 19, Proeducatia nu mai stiu, mai putin si dadeau si premii. In sem 1 Ilinca a luat 100 de puncte din 100 la Evaluarea in ed/matematica si la ce ne foloseste? Subiectele se afiseaza pe net si pot sa-i dau si eu testul acasa si sa-i fac punctajul.
Despre magazin (numai unul), noi din '96 avem o afacere cu baterii auto dar nu cu spatiu comercial la strada ci mai mult depozit si atelier, acum s-a ivit o ocazie si ne-am mutat la strada la un magazin marisor unde avem program afisat pe usa (6 zile/saptamana) si asta implica obligatii mari in plus de ne gandim daca merita. Nu mai putem pleca in concediu, nici macar in we la tara, practic nu e zi sa nu treaca sotul pe acolo macar de control...si nu aduce mai multi bani, asta e problema, pt ca implica mult mai multe cheltuieli.

Mai poate totusi ma invata si pe mine cineva ce e cu smile ala ca eu am poze multe acolo si nici nu stiu daca le mai am si acasa pe toate. Am albumul ala de cand s-a nascut Ilinca si nu pot sa-i dau cu piciorul. Vreau inapoi webshot-ul meu vechi!!!

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

DanaMario, nu e mama aici. Banuiesc ca te referi la afirmatia ca "face mama" cu el, da era vorba de mine
Si cand e cineva pe aici nu e asa grozav ajutor. Din contra(pt mine). Nu vreau sa ma explic prea mult ca ma enervez cand imi amintesc.
J vrea cam multe
Aalina. Alycia cum mai sunteti?
Parpa, voi?
Danad, bine ai revenit. Mai lasa jocurile si mai treci si pe la noi.
Ma tem ca pozele alea sunt pierdute. Ei au anuntat ceva...
Cam atat de pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Eu is prin zona, d'apoi in treaba mea.

F. imi e racit, cu febra, muci si altele, asa ca e parcat la bunici si am de gand sa il tin pe acasa pana trece nebunia virozelor ca cica e prapad in zona, la camin is decimati si spitalele doldora de copii bolnaviori. Noi sper sa scapam si tura asta cu homeopate si sa ne refacem falcutele la tara.


D. s-a calificat la olimpiada de mate, ca nu il mai duc la concursuri platite din lipsa de fonduri, plus ca de anul asta e olimpiada oficiala gratuita. Asta a fost prima etapa unde nu m-a dat pe spate cu punctajul si se vede clar ca nu am lucrat acasa, in plus. O sa vad daca gasesc subiectele sa ma prind de gradul de dificultate ca sa imi dau seama pe unde se afla ca nivel.
Oricum i-am reintrodus testele acasa sa mai faca si el ceva suplimentar. In rest nu se omoara cu cititul. Ca sa exerseze la chitara tre sa imi bat eu gura. Da macar acu m-am prins si eu din acordurile lui ce melodie canta, fara sa imi zica. Acu e clar ca nu va ajunge mare chitarist da daca s-o tine cat sa poata impresiona fatucile la un chef sau foc de tabara ma declar multumita.

Eu am facut iar o criza de aia urata de gastrita/durere de stomac cu durere crunta in spate de doua nopti mi-am rugat moartea. Am repetat modelul de anul trecut cand dupa decembrie si ianuarie cumplite fizicul a cedat. Daca aveti solutii de pus problemele in cui, ne-stres si "nesimtire sufleteasca" va rog impartasiti.

Va pup in gasca si va doresc voi sa fiti bine pe toate planurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor, sunt cu o cana de lapte cald cu miere in mana si o savurez in timp ce va citesc.Si la noi viata merge inainte, incercam sa diminuam pe cat posibil stresul...si sa ne tinem departe de necazuri. Asteptam "Bacul" lui Andrei si apoi ma gandesc cu groaza la ce va mai urma...pentru ca eu chiar ma ingrijorez...ultima fita a copilului astuia mare al meu e sa mearga in lume de capul lui...sa munceasca pe unde apuca...sa manance pe unde apuca timp de un an si cica apoi dupa ce invata f bine limba, vrea cica sa dea la o facultate in afara...asta daca nu i se schimba planul de inca o suta de mii de ori. Asa ca savurez pentru moment clipele de liniste pe care le mai am pana atunci...copilul asta chiar isi ia lumea in cap si nu mai am absolut nici un control asupra lui.Cu Mircea vorba lui Dana_d intra in preadolescenta si abia ce am scapat cu unul ca intra altul in anii furtunosi ai adolescentei....asa ca Aalina crede-ma ca e adevarata vorba aia cu "copii mici - probleme mici, copii mari- probleme mari"..pastreaza stresul pentru atunci...restul nu merita nervii si sanatatea ta!
va pup fetelor si fiti calme si vesele...poate asa va ocolesc necazurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Pai Aalina, poarta-te si tu mai frumos cu stomacul tau, respectiv cu nervii, si-o sa fie mai bine si pt spate, cum ar veni, cu menajarea in frunte defilam.. Bravos pt olimpiada si sanatate lui Fabi.

Alycia, iti tin pumnii sa-si faca planuri mai "blinde"..

dana d, felicitari pt punctaje. Cum mai e cu magazinul?

Daiopri, DanaMario..?

Baietii mei fac momentan concurs de care-i mai incapatinat. Io o tin p-a mea, cu veselia si calmul, dupa sfatul alyciei, da' daca nu le trece in viitorul apropiat, mi-e ca incep sa-i dau cap in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Am intrat sa zic la Pisoi la multi ani. Daiopri iarta neuronul epuizat.
Sa iti fie sanatosi pruncii si voi sa ii puteti veghea.

Noi suntem ok. Cu raceli si program zilnic cunoscut.
Acum a sunat invatatoarea lui D. ca a luat locul intai la olimpiada de mate pe oras. Si el care abia s-a calificat... e clar ca tine si de cum sa trezesc in ziua concursului.

Va pup ca ma duc sa il pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Alina. imi pare rau ca suferi de dureri asa mari, nu exista tratament? Vezi ca cica stresul prima data la stomac se simte.
Alycia mi-e groaza de ce spui tu acolo. Alexa mea a primit niste raspunsuri avantajoase de la doua facultati din UK, una din Londra si una din Edimburg. Totusi la simularea asta a luat o nota catastrofala la mate, profesorii spun ca subectul a fost aberant dar totusi...dupa 4 ani de meditatii aveam pretentii. Se pare ca matematica e prea grea pentru capul ei si greseala noastra a fost ca am dat-o la mate-info ca am zis ca are un viitor mai bun cu asta. Clar pe Ilinca nu o mai indrum la asa ceva desi vad ca deocamdata o duce capul la matematica dar vedem mai tarziu.
Deci ziceam ca mi-e groaza de ziua cand imi va pleca fata de acasa, nu sunt pregatita sa-i dau drumul in lume si nici ea nu e.
Doina magazinul merge prost, sunt zile la rand cand nu vinde nimic si vedem pe strada ca s-a rarit si traficul, cred ca oamenii au cam renuntat la masini si mai merg cu autobuzul asa ca de aici se traga lipsa de cerere ce baterii auto. Ne-au adus in sapa de lemn guvernantii astia si imi fac mari griji pentru cum vom reusi sa o salvam pe Ilinca, de bine de rau pe Alexa o sa reusim sa o scoatem din tara asta de c..cat.
Mie exact acum o saptamana mi-a murit porcusorul de guineea, sufletelul meu mic si iubitor. Asa ca saptamana asta am tot bocit prin colturi si inca nu m-am impacat cu pierderea. Doina, mi-am amintit de cateaua ta lup, ce desteapta si cuminte era, nu ai mai spus nimic despre ea, mi-e si frica sa intreb, banuiesc ca nu mai e.... Stiu ca cine nu a avut animal nu poate sa inteleaga de ce e asa dureroasa pierderea, eu acum am inteles, ei sunt facuti sa-i iubesti si sa iubeasca neconditionat si fara sa ceara nimic in schimb, pentru mine Mauzi era un refugiu, fetele ridica pretentii, sunt nerecunoscatoare, obraznice, nerespectuoase, animalutul nu te dezamageste niciodata si de cate ori il bagi in seama iti ofera dragostea lui si o primesc cu bucurie pe a ta. Inca nu stiu daca sa-mi iau altul...ma mai gandesc.
Va pup si aveti grija de voi.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna

N-am ma trecut pe aici ca am fost ocupata rau si la service si acasa cu inscrisul lui Joshua in diferite locuri la vara.
Dar acuma am terminut.

Aalina felicitari lui Dorian pentru rezultatele la olimpiada.
Imi placeau si mie olimpiadele alea in tara du diferite faze, etape.
Aici nu-I asa le da diplome si apare numele in ziare.

Alycia eu sincera sa fiu l-as lasa.Lasa-l sa place e baiat sa incerce doar ca e putin riscant sa nu inceapa cu vinzari de droguri ceva illegal.
Barbata-miu asa a facut a plecat din tara fara nici un ban a muncit un an si apoi a facut facultatea in Anglia - el mai facuse o facultate si-n tara si s-a descurcat decit ca i-a fost cam greu si a ramas si acuma el e foarte economy de-i zice Joshua "cheapo"

Dana_d acuma daca magazinul este la strada de ce nu va diversificati vindeti si altceva.
Dar tu chiar crezi ca pe aici e mult mai bine ?
Este mai bine dar sint si dezavantaje.

Noi stam bine cu notele a venit acasa cu cel mai bun "Report card" de pina acuma asa ca l-am dus ieri la ski intr-o staiune la 2 ore de noi - i-a placut mult si mai ales lui tasu
O sa pun citeva poze mai jos.

Si la competitiile de matematica pina acuma a facut multumitor doar la ultima vineri foarte prost - nu stiu cred ca nu-i mai sta capul la invatat cu atita plimbat.
O sa mai vad daca asta e motivul ii tai toate plimbarile.

Mergi la inceput